Ileri Yaşta Başlanabilir Mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve otonomy tarafından 3 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. otonomy

otonomy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Otelcilik Ve Turizm
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim.
    Neredeyse bütün bölümleri okudum ve gerçekten hayatımın içine klasik vücut geliştirmeyi almaya karar verdim. Ancak henüz başlamadım. Muhtelif tereddütlerim var. Bu nedenle sizlere danışmak istedim. Yaşım 38, boy 170 cm., kg. 90 civarında. Yaklaşık 16 sene masa tenisi, kickbox, tenis sporları ile fiilen uğraştım. Fakat son 6-7 senedir hçi spor yapmadığım gibi, vücuduma da gerekli özeni göstermediğimi belirtmeliyim. Sonuçta 25 kg. aldım. Acaba bu yaştan sonra (yani 4 onluğa 2 kalmışken) başlasam normal olarak iş ve aile yaşantısından kalan zamanımı elimden geldiğince disiplinli ve süreklilik arz edecek şekilde bu spora ayırsam netice alabilir miyim? Tabii ki müsabık olmak gibi bir hedefi yok, yine de nasıl ve ne kadar bir gelişim sağlayabilirim veya zaten uzun olan bu yolda hevesimin kırılacağı kadar uzun zaman mı harcamam gerekir? Malum hem iş, hem de çoluk çocuk insanın kendine ayıracak fazla zaman bırakmıyor....
    Saygılarımla

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    8 defa üst üste mr olmpiya olan ronnie coleman ilk 3.mr olmpiya(yanlısım varsa düzeltin ) oldugu zamana kadar tam zamanlı bir işte çalısıyordu kendisi polisti .Kaldıki vucüt geliştirmeyi profesyonel olarak yapmak çok daha zordur .Kısaca Diyeceğim şu dur ;

Vucüt geliştirme(18+ tavsiye edilir ) her yaşta yapılır hiçbir şekilde hevesinizi kırmayın ,kırdırtmayın .haftanın 3 günü yada 4 günü ,günde 1 saat yapmamanız için hiçbir neden yok ,24 saatinizin 1 saatini sadece bu spora ayırayacaksınız o kadar thums:

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kısaca şöyle bahsedeyim sporun ve aşkın yaşı olmaz :) yaşınız uygundur 40 yaşından önce başlamanızda bir avantajdır 40 yaşına kadar önce kaslar sonra kalp yorulur 40 tan sonra önce kalp sonra kas yorulur buda 40 tan sonra yoğun ağırlık ve performansı düşürmek anlamına gelir eğer kilo vermek istiyorsanız kasınızın önce yorulacağı zaman dilimini seçin

ikinci olarak 40 yaşında beyin sistemi vücudun son halini göz onune alarak vucuda bir kimlik verir yani fonksiyon hızı eğerkison haliniz çok yağlı ise vereceği kimlik fonksiyonların hızlı olması yönündedirki buda yüksek tansiyon çarpıntı vs vs gibi sebeblere meyil verir

eğer son haliniz fit ise size vereceği kimlik bellidir enerji santrallerinizin devamlılığı vucut fonksiyonlarının hat sahfada olması kemik ve kas yapınızın yeterliliği ile sadece genel sistemi aşşağı çeker buda uzun bir süre zinde kalmanızı sağlar

30 yaşından sonra gelişim azalır o yüzden aşırı bir gelişme beklememeniz lazım özellikle kaburga kemikleri 30 dan sonra kıkırdak özelliğini kaybederek tamamı kemikleşir. 20-25 dönemlerde bu kemikler kıkırdakımsı olduğunda vucudun iyi bir şekilde genişlemesini ve esnemesini sağlar ayrıca esneme yeteneğinden dolayı sakatlanma daha az olur bu dönemlerde gelişim çok iyidir.

4. otonomy

otonomy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Otelcilik Ve Turizm
    Yer:
    Antalya
    Değerli yardımlarınız ve bilgiler için çok teşekkürler.

5. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Forumda bunun en iyi örneği sanırım nick ini yanlış hatırlamıyorsam barbarian conan olması gerekir kuafördü ve 30 lu yaşlarda başlamıştı

6. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bn salonda 66 yaşında adamla konuştum. adam bu spor yatırım sporudur istediğin zaman yaparsın dmişti. braz abartmış ama yni kısmen haklı:)

Sayfayı Paylaş