ilaçlar

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve reddragona tarafından 16 Aralık 2004 başlatılmıştır.

1. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Nolvadex: (Tamokxifen citrate)

Ceadon, Defarol, Kessar, Mastofen, Tadex, Tamexin, Tamofen, Tamox, Tamoksifen v.s. ticari isimler altinda, zeneka, Ciba-Geigy, Farmitalia-Carlo Erba, Bristol-MyersWyeth v.s. firmalar tarafindan ve onlarin patentleriyle dünyanin birçok ülkesinde üretilmektedir. 10-20-30-40 mg.lik tabletler halinde, 60 veya 250 lik siselerdedir. Nonsteroidal ve anti-etrogen'dir. Estrogen'e bagli tümörlerde ve gögüs kanserinde kulamlir. Nolvadex, gynecomastia, ve estore-gen seviyesinin yükselmesinin düzenlenmesine yardimci bir preperattir. Steroid kullanan sporcularda, meme ucu büyümesine karsi etkilidir. Ayrica yag yakici özelligi de vardir. Diger androjenik steroidler, Dianabol ve Anadrol 50 v.s. ile ayrica testosteronelerle kürleri yapilabilir. Toxic olmayip sporcular tarafindan anti-estrogen olarak kullanilir. Fazla steroid kullananlar özellikle estrogen seviyelerini düsürmek için küre basladiktan birkaç hafta sonra kullanmaya baslarlar. Fakat herkese ayni derecede etkili degildir. Günlük kullanim dozu 10-20 mg. civarindadir.

Norabolin:

Nadrobolin'in veterinerlikte kullanilan bir steroid çesididir.

Norditropin:

191 amino asitten meydana getirilmis sentetik bir Growth hormone türevidir.

Omnadren 250:
    (Testosterone Phenylpropionate 60mg,
    Testosterone propianate 30mg,
    Testosterone isohexanoate 60 mg,
    Testosterone hexanoate 100 mg)

250 mg/ml.lik Polanya yapimi kombine edilmis dörl ayri testosteron bilesigidir. Gelisme ve kuvvet arttirici olarak kullanilir. Vücutta fazla su tutar. Bu yüzden, yanaklar, yüz ve göz alti siser. Ucuz oldugundan kullanimi tercih edilir. Yan etkileri, Vücutta fazla su tutmasi büyük sivilceler, agresiflik ve davranis bozukluklaridir Bazi vücutçularda allerji de yapmaktadir.

2. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Oral-Trinabol: (Methylclostebol)

5 mg Oral tabletle] halinde bir steroid türevidir. Dogu bloku ülkelerinde Dianabol benzeri olarak kullanilir. Günlük doz 15-30 mg. Civarindadir. Uzun süreli kullanilmamalidir.

Orabolin: (Ethylestrenol)

Maxsibolin, Orabolin ticari isimleri altinda, Organon firmasi ve patenti altinda 2 mg tablet olarak üretilmektedir. Anabolik etkisi fazla olup, düsük androjenik karakterdedir. Sporcular diger steroidlerle kombine etmektedirler. Bayan sporcular da kullanmaktadir. Günlük 12-16 mg dozun altindaki kullanimlarda, kadinlarin progesterone hormonunu da etkiler. 17-alpha alkylated olmadigindan karaciger toksitesi az olup zararli etkisi de düsüktür. Günlük doz 20-40 mg civaridir.

Oral-Turinabol: (Chlordehydrometpyltestosterone)

Jenapharm G firmasi tarafindan 1-5 mg tablet olarak üretilen bir ilaçtir. Dogu Almanya'da sporcu performansi için 1960 senesinden beri üretilmektedir. Uzun süre formülü gizlenmis ve son zamanlara kadar da testlerde tesbit edilememistir. Yüksek anabolik ve düsük androjenik etkilidir. Saglam bir kas gelisimi ve kuvvet saglar. Günlük doz 10-40 mg arasidir. Birkaç seferde alinir. Parabolan, Winstrol, Clenbutcrol v.s. ile iyi kombine olmaktadir. Düsük dozlarda yan etkileri az oldugundan, dopingçilerin ifadesiyle "Sporcular bu Dogu Alman ilaci için deli olmaktadir." Doping testinde 5 gün evvelinden kesildigi taktirde çikmamaktadir. Alindiktan bir saat sonra kanda maksimum seviyeye çikar. Günde 3-4 doza bölünmüs olarak 20 mg civarinda alinmaktadir. Yan etkileri olarak, diger ilaçlara nazaran daha hafif sekilde jinekomasti, tansiyon, akne, karin agrisi, libido gelismesi ve arzusu v.s. dir.

Oreton:

Testosterone propionate'nin eski yapimidir.

Oxitosana 50: (Oxymetholone)

100 tabletlik kutularda üretilen Ispanyol yapimi bir ilaçtir. Kuvvetli bir anabolik ve andorojenik etkiye sahiptir. Her tableti, 50 mg Oxymetholone ihtiva eder. Karcigere zararli olup uzun süreli kullanimlarda öldürücü etkiye sahiptir. Erkeklerde prostat ve gögüs kanserine sebep olmaktadir. Prospek-tüsünde sporcularin kullanmamasi ikaz edilmektedir.

Pantestone:

Andriol'un Fransiz yapimidir.

Parabolan: (Trenbolone hexahydrobencylcarbonate)

76mg.lik 1.5 cc ampullerdedir. 19-Nortestosterone'nin Negma Fransiz yapimi steroididir. Yüksek anrogenic ve anabolik etkiye sahiptir. Fakat aromatize yönü digerlerine göre azdir. Ilacin tedavi amaçli kullanilmasi 14 günde bir yapilan tek ignedir. Sporcular haftada iki igne olarak kullanmaktadir. Winstrol, Dianabol ve Oxandrolone ile iyi kombine olmaktadir. Estrogen'i dengeli tutar. Müsabaka öncesi sporcularin kullandigi bir doping türüdür. Kuvvet arttirimi ve kaliteli adele yaptigi söylenir. Parabolan, diger steroid türevlerinden olmamakla beraber, yüksek toxic etkili ve yüksek tansiyona sebebiyet veren bir ilaçtir. Idrari koyu yapar ve böbrekler için de çok zararlidir. Agresiflik, akne saç dökülmesi, prostat büyümesi gibi önemli yan etkileri yapar. Kaliteli kas yaptigindan kadinlar da kullanmaktadir. Ayrica doping testinde çikma olasiligi fazladir. Degisik üretimleri vardir, sahteleri de çok oldugundan gerçegini bulmak çok zordur. Her ampulü karaborsada yaklasik 25 $'a satilmaktadir. Normal dozu haftada 76-152 mg civarindadir.

3. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Bu yazıların hepsi Özer Baysaling'in "Sporda Her Yönüyle Doping" kitabından alınmıştır. Senin verdiğin site gibi birçok site sanki kendi yazılarıymış gibi bu yazıları yayınlıyorlar. Yav ben bu şerefsiz heriflere çok gıcık oluyom ya. Millet emek harcıyo çalışıyo, araştırıyo kitap yazıyo sonra birkaç şerefsizde çalıyo.(reddragona bu yazının hedefi sen değilsin, yanlış anlama)

4. Guest

Guest Guest

sven kardes hic bosuna yorulma valla. Bu yazilari zaten yazan sahisda kitabdan almistir. Bunu öylesine söylemiyorum. Isim vermeyecegim ama trde doping le ilgili kitap yazan sahsiyeti taniyan bir sporcu kardes var ve onun bana verdigi bilgiye göre adam 2 ay cevreden arastirmis ve ingilizce yazilari ve bazi sahislardan bilgide alarak kitabi yazmis.

Sitede gercek calisma nasil olur onu ileride insanlar görecektir insallah.
    Yalniz sakin yanlis anlasilmasin. Herkes böyle yapiyor demiyorum. Elbette saglam kisiler vardir ama bu bilgiler cok pasif bilgiler ve genelde 1980 li yillarda yazilmis cizilmis bilgiler. Simdi orjinal olarak farkli sekilde bilgiler vardir ve genis anlatilmaktadir. Bunu yazanlar sadece kaba taslak veriyorlar ve asil ögrenilmesi greken bilgileri sunmuyorlar. Mesela doz ayari nedir? vücutta isleyisi nedir? gibi meselelere önem verilmelidir.

5. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Bende farkındayım Özer Baysaling'in alıntı yaptığını, ama o hiç değilse yararlandığı kaynakların adlarını veriyo. Bu arada Özer Baysaling'i savunmuyorum. Sadece sadece hazıra konmaya çalışan sitelere gıcık oluyorum. Bilgi mevzusuna gelince sana tamamiyle katılıyorum. Artık adı geçen kitap ciddiye alınacak bir kaynak değildir(Özer Baysaling'de değildir).

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.916
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    panzehir ve sven bu konuda size katılmıyorum ve bence biraz ayıp ediyorsunuz.ben özer hoca yı tanıyan birisiyim kendisi çok beyfendi ve iyi bir insandır.insanlara faydalı olsun diye bu kitabı yazmıştır.ben 3 senedir bu işle ilgileniyorum ,kitap yazmaya kalksam 2 sayfayı bir araya getiremem,adam 2 aylık araştırma ile yazmış diyorsunuz.ayrıca kendisinin ingilizcesi çok iyi degil,öyle herşeyi çevirebilsin.lütfen daha seviyeli olalım.ve bir soru daha bu kitap dan başka hangi kitap doping konusunu ele alıp bir yol göstermiştir,lütfen yapılan işlere saygı duyalım

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ozer hoca,balkan sampıyonu bır arkadasım ve ben bır zmaanlar bır araya gelıp kucuk bır konu hakkında ufacıkta olsa tartısmıstık.eskı ve yenı kıtaplarında bılgı guncellenmesı denılen olay tamamen sıfır.kcucuk bır arastırmayla ısınıze yarayacak tum bılgılerı rahatlıkla temın edebılırsınız.ayrıca benım herzaman savundugum tek bır dogru ldugudur,ama kıtaptakı ıkı farklı gorus hakkında karar veremeyıp her ıkısıde dogrudur dıyecek kadar basıt bılgıye sahıpler.yenı baslayanlar ıcın yardımcı oldugu kadar bır okadarda yanıltıcı bılgıler ıcerıyor bence.daha nkotulerıde var,ısmı lazım degıl bır baskasıda bıldıgı yabancı dıllere kurtce yazmıs.herhalde evrensel bır nıtelık tasıdıgına ınanıyor.seneye lazca olarak bır baskası yazar buyuk ıhtımalle.

8. Guest

Guest Guest

@saydam

kardes ben özer hocadan bahsetmiyorum. Diger yazardan bahsediyorum. Üstelik ingiliozce bilmesine kimsenin ihtiyaci yok. yardimci varsa is kolaydir. Ama benim bahsettigim kitap ve yazar o degildir. Zaten isim de vermedim.

9. Guest

Guest Guest

Üstelik ben tanimadigim sahis hakkinda kesinlikle konusmam ve bilmedigim konu hakkinda burada bos yazi yazmam.

10. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Özer Baysaling kişilik olarak nasıl bir adamdır bilmiyorum. Ama yazar olarak oldukça vasat. Kitapları hep birbirini tekrarlayan bilgiler ve 80 li yıllarda kalmış bilgiler(Erol Uğur'la yazdığı "Herkes İçin Spor" hariç). Ayrıca hem dopinge karşı çıkığ hemde arka sayfada boy boy kür örnekleri vermek bence pek etik değil(yan cebime koy hesabı). Bu arada şerefsiz diye hitap ettiğim kişi Özer Baysaling değil onun kitaplarındaki bilgileri aynen sitelerinde yayınlayıp, altlarınada kendi isimlerini yazanlardır.

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.916
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben yanlış anlamışım panzehir kusura bakma.

sven senin de bildigin gibi bu doping işi çok karışık herkes kafasına göre yorum yapıyor.[lütfen sitedekiler üzerinize alınmayın]adamın amacı eger yapacaksan bare dogru yap amacı içinde vermiştir o kürleri

12. sibeloskan

sibeloskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    GROWTH KÜRÜ

ARKADAŞLAR GROWTH KÜRÜ YAZARMISINIZ? DEĞİŞİK ALTERNATİFLERİ VE AYRINTILI KULLANIMLARI İLE...

13. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb sibeloskan...

ama sorduğun şeyin yeri burası değil...

uygun yer şurası mesela ; şu konu başlığı yerinde sorucaktın... ;

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=1859&start=0

eğer link yanlışşsa, zomacton... adlı başlık veya growth diye formda başlık arattırsan daha iyi olur...
    Saygılar... :)

14. atescem

atescem Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    slm

s.bel kısaca sana şöle bi açıklama yapıım gh kürü çok sağlam olmalı gh kullanımı en az 4ünite sabah ve akşam olmakla beraber...en az 8hafta sürmeli...ve tabiki bunu yanında etkili steroid kürleri yapılmalı...

mesela testoya ağıtlık verilerek 3 ilaçtan oluşan bi kür ...

ayrıca gh nin kullanımında en öenmli ve herzaman es geçilen konu insulindir...gh insulinsiz olmaz...

bi çok adam var insulinsizde yaparım ben diip başlıyan ve kürü yarıda kesen (biliosun baya bi paallı olur)

insulin işin içine girdimide riskler artar...risk alıp dr konturolünde gh kullananlar ve parası olanlar yapabilir...bende şimdilik düşünmüyorum mesela:)) :D

Sayfayı Paylaş