ilaç desteği almadan kilo almak çokmu zor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sererkan tarafından 12 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sererkan

sererkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benim yaşım 19, boyum 176 cm ve kilomda 60 benimde amacım şöle bi 70 kilo olmak bence baya bi zayıfım buda özgüvenimi kötü yönde etkiliyo ama bildiğiniz gibi değil anlatılmaz yaşanır derlerya o misal,kollarım bacaklarım çok ince bi kot giyiyorum ne göt belli ne bişe baya kötü bi durum hiç bi eşyayı kendime yakıştıramıyorum sevgilim bile dio az kilo al felan ama nasıl ayar oluyorum artık tak etti benim kesin bu yaz en az 5 kilo almam lazım gerçi benim kilo alma isteği bayadır var(bayadır dediğim kendimi bildim bileli zayıfım ve kilolu olmak isterim ama son iki yıldır bu sorunu düzeltmek için birşeyler yaptım) ünide ilk senem ve killo alma hevesiyle paraya kıyıp spor salonuna gideyim dedim daha beter oldum spor güzel eydi ama düzenli beslenemediğim için hep böyle bi bitkin halim vardı her akşam zorla gidiodum boşuna param gitmesin die aslında 2 hafta sonra felan paranın yarısını alıp çıkmak istedim ama adam vermedi parayı bende gittim mecbur bu sırada kilo almak yerine iki kilo kaybettim neyseki bıraktıktan sonraki ideal kiloom 60'a geldim neyse gel gelelim benim meseleye;
    Yaz geldi malüm 3 ay yaz tatili var evde güzel beslenme imkanım var ama bizim burda spor salonu yok fakat evde 2 sene önce aldığım 4'er kiloluk iki tane dumbellım var FleXoR abimin hazırladığı evde iki dumbella çalışma (https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...4b591f8f0& şu adresteki) şeklini deneyip kilo alabilirmiyim acaba benim sorum bu olacaktı bu arada beslenmeme hakikaten baya önem veriyorum ve çalışma programımıda
    pazartesi kol-göğüs
    çarşamba arka kol-omuz
    cuma bacak
    pazar benim başka yerde bulduğum kalça hareketleri var boş günlerde şınav mekik çekmeyi düşünüyorum bu programla hariketleri düzgün yaparak ki düzgün yaptığımıda düşünüyorum bide beslenmeme dikkat etsem dikkatten kasıt sizlerin dediği gibi öğün sayımı günde 4-6 arası tutarak daha çok yemek yemeye çalışarak felan bi 5 kilo alabilirmiyim 3 ay süresince ha buarada benim amacım kaslı bi şekilde kilo almak değil yani az kolum,bacağım,kalça kısmım hacimlensin yani az daha kalıplı olmsun.bide son bi sorum olarak size ölçülerimi yazsam sizde durumum nasıl çokmu kötü bunu söleseniz olurmu ölçülerimde
    BOY: 1,76

KİLO: 60

OMUZ: 106
    SAĞ KOL: 27
    SOL KOL: 26
    BEL: 78
    GÖĞÜS: 91 ölçüleri ikizimle beraber ölçtük bi ay sonra gene ölçüp gelişme varmı ona bakacaz.

2. sererkan

sererkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    usta bi yorum yapında bu çalışma programıyla istediğim şekilde kilo almam çokmu zor.sabır sporu deniyo bu spora ben biraz sabırsızım yani erkenden bişeylerin olmasını istiyorum ama kilo almak için mecbur katlanacam.Fakat siz dersenizki bu çalışma programıyla zor felan bırakırım yani sonuçta kolay bi spor değil bi yerden sonra sıkıyor yani birazda boşa çalışmak istemiyorum, zamanımı da boşuna harcamak istemiyorum fakat azda olsa bişeyler değişecekse katlanırım.hadi bari bu soruma cevap verin bir yol gösterin bari olum bak böle zor kilo alırsın şunu şunu yap şu vitamini kullan felan yani başka bi yolu varsa daha etkiliyse onuda yaparım bi şekilde yol gösteren olması lazım.

3. LastExile

LastExile Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye - Adana
    Bikere hiçbir şekilde hiçbir supplement şart değildir.Beslenmen düzenli ise her türlü başarılı olursun.Bu forumda cok fazla besin önerileri var.Dikkate alıp araştırırsan çok güzel şeyler bulabilirsin.
    Karbonhidratı fazlalaştırman gerekecek.Bir anket vardı,yanlış hatırlamıyorsam en gereksiz supplement olarak gainerları seçmişti BFTR ailesi.Yani karbonhidrat almak için supplement takviyesi almak yerine daha iyi beslenebilirsin.
    Ve bu 3ayı eğer düzenli bir şekilde geçirirsen,sonra hem düzenli beslenip hemde spor salonuna gitmeni tavsiye ederim.Kolay gelsin.

4. sererkan

sererkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyle düşünüyorum zaten ilk spor salonuna gittiğim zaman birazda kuvvetim olmadığından çok yoruluyordum şimdi üç ay boyunca istediğim gibi çalışırsam belli bir seviyeye gelrim buda sporun eskisi gibi yormasına engel olur heralde odeğilde orda yazdığım ölçüler nasıl sizce çokmu kötü yani düzenli şekilde çalışırsam gözle görülür bi fark oluştururmu bende?

5. LastExile

LastExile Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye - Adana
    Kilo almak için çabalayan herkezin ölçüleri genelde bu şekilde zaten :) Bir sıkıntı yok bence.
    Düzenli çalışır ve güzelce beslenirsen istediğin hedefe ulaşırsın değerli arkadaşım.

sererkan bunu beğendi.
  6. sererkan

sererkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mesajlarımı kayda alıp cevap yazdığın için teşekkürler.bir ay boyunca sürekli çalışacam bakalım ölçüler değişecekmi bir gelişme olacakmı bir ay sonra tekrar yazarım buraya ölçüleri birkez daha yorum yaparsan yada tavsiyelerde bulunursan sevinirim.kolay gelsin.

7. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    evet gerçekten sabırsızsın.öncelikle çlçülerini yazmışsın buna takılmana gerek yok.1,76 boyu olan bir adm için 60 kilo gerçekten yertersiz.burdan durum zaten ortada.

ikinci konu salona kayoldum kio verdim demişsin.bunun tek yolu beslenmeden spora ağır bir şekilde asılmaktır.kilo almak istiyorsan iyi beslenip fazla kalori yakmayacak şekilde antremanlar yapmalısın.beslenmeyi arttırdıkça ve belli bir aşamamaya gelince hacim için yüklenebilirsin.

diğer konu ilaç değil besin takviyesi diyelim.Lastexileye katılmıyorum gainer kesinlikle zayıf insanların ilk ve tek suplementidir.

bunun dışında hevesini kırmak gibi olmasın ama yaz ayında kilo almak gerçekten çok zor.

yapıcağın tek şey aksatmadan sporunu yapıp , forumda ki beslenme programlarını inceleyerek kendine bir bes. programı çıkarmak. yumurta,pilav,tavuk bunlara asılmanın dışında kalorisi yüksek örneğin kuruyemiş,reçel vs bu tarz şeylerin beslenme programına eklemelisin.

3 ay bunları düzenli bir şekilde yap yaz ayı olmasına rağmen ister istemez vücudun gelişip kilo alacaksın.ama programı aksatmaya başladığın taktirde fazla bir şey bekleme.

üni hayatını çok iyi değerlendir derim.inanın eline bir daha böyle bir fırsat geçmiyor..üniyede dönünce kesinlikle salona devam et.

8. LastExile

LastExile Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye - Adana
    Şöyle bir ekleme yapmak istiyorum

Jeytan arkadaşımız ilaç değil besin takviyesi olarak düzeltmiş,doğrudur.
    Sererkan,
    İlaç desteği dediğin şey gainerlardır.İçinde yüksek derecede karbonhidrat bulunur.Proteinde vardır ve kilo almanı sağlarlar. Ama bunlar adı üstünde sadece takviyedir.Düzenli şekilde karbonhidrat ve proteinini günlük yemeklerinden sağlarsan Gainer almana gerek kalmaz.Ki tekrarda ekliyorum.Gainer bana göre bu sporun en gereksiz supplementidir.Yarısı nerdeyse şekerden gelen Karbonhidratı tüketmek yerine doğal besinlerden ihtiyacımı karşılarım.Günlük karbonhidrat ihtiyacını karşılamak çokda zor değil.O yüzden bir karbonhidrat takviyesi almak bana göre gereksiz.

Düzenli beslenirsen ve vucudunun istediğini ona verirsen ek bir besin takviyesine ihtiyacın kalmaz.

Bu sporda hiç bir supplement şart değildir.Supplementler sadece takviyedir.İlk ve tek başvurulacak şeyler değildir.

9. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    sererkan düzenli çalış düzenli yemek ye 3 ayda 15 kilo garanti çünkü ben aldım ordan biliyorum

10. nem.o

nem.o Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kot giyiyorum ne göt belli ne bişe:) kopardın beni ya
    bende kiloluyum arkadas ve bende seninkadar zayıf olmayı isterdim

11. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Valla benim bir arkadaşım var, 1.5 yıldır beraber yapıyoruz bu işi, ilk başladığımızda 1.89 boy ve 63 kiloydu. İlk bir senede 3-4 kutu kilo aldırıcı götürdü, etli fast-food'lara (döner, tavuk, hamburger) dünyanın parasını harcadı desem yeridir. Şu anda 81 kilo, amino asit ve bir gainer (protein + karbonhidrat) kullanıyor şu anda da.

Bense 1.80 boy 116 kilo idim. Şu anda 86 kiloyum :D Tamamen zıttık yani, ama yağ yakmak çok daha zor bir iş, bunu kesinlikle söyleyebilirim.

12. mixtime159

mixtime159 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hayvan gibi uyu , hayvan gibi ye, hayvan gibi ağırlık çalış

karbonhidrat ağırlıklı beslen ağır kilolarla çalış zorla kendini biraz, kardiyo fazla yapma
    uykuna dikkat et

ve tavsiyem weight gainer(Kilo aldırıcı) alman ama hemen değil çalış vücüdun adaptesini tamamlasın 6. ve ya 7. aydan sonra al.

13. DesameJante

DesameJante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 1 ay once basladımm kilo problemım wardı. Boy 1.78 54 kilo senden kotu durumdayım yani :)) Ama Şu besınlerı hep yedimm.. yulaf , ton balıgı , lor peyniri ,Yumurta ,pilav , makarna , tavuk goğsu,süt,elma bunları 5 ogune yayacaksın bunları yemedıgım gun olmadı 1 ay ıcınde 4 kilo aldım..Ve aynen devam hedef 1.78 boya 73 kilo...Ama sunuda soylerım bu iradeyle bu hırslA ayda 8 kiloda alırdım..cips kola yağlı şeylerle AMAç kilo almak degıl KAS olarak kilo almak hadi kolay gelsin

Sayfayı Paylaş