iki aylık hedefim :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve metallica tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    boyum:187
    kilo:86
    resimler:http://img811.imageshack.us/gal.php?g=sdc11068.jpg
    daha önce 21 kilo verdim ve bu hala geldim 6 ay body yaptım hocam yüzünen gelişemedim kendisi hiç yardım etmez uğraşmayan birisi ve başka seçeneğim yok salon olarak küçük bir yerde yaşıyorum şimdi iki aylık planımı yazacağım

ilk ay kullancağım suplementler:protein tozu %100 ve twinlab amino liquid
    program olacak iki ay bunu yapacağım https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...t2900.html?amp;

beslenmem
    antreman olduğu günler (p.tesi-çarşamba-cuma)
    7:00 kalkış suyla beraber 1 ölçek protein tozu
    7:30 da 3 yumurta beyazı peynir kepek ekmeği salatalık domates vs. okuldan dönüş
    13:05 yemek hazırlamak flan saat 14 de anca yerim
    14:00 250 gram haşlanmış tavuk göğüsü 15 gram haşlanmış kepek makarna
    16:00 amino liqiud ve antreman
    17:30 antremandan çıkış suyla beraber protein tozu
    18:00 amino asit
    19:00 salata ilerleyen zamanlarda varsa meyve
    21:00 light yoğurt bir barak light süt
    22:00 yatış

antreman olmayan günlerde (salı perşembe c.tesi pazar)
    her şey aynı birtek amino asit almıcağım antremandan sonra aldığım proteion tozunu gece yatarken sütle alacağım birde 30-45 dakika kardio yapacağım 17:00 civarı

ikinci ayda herşey aynı olacak program beslenme falan birdek supplement olarak birde animal cuts ekleceğim

düşünceleriniz nelerdir paylaşırsaız sevinirim

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ant. sonrası amino asit alınır. ondan bir saat sonrada pro. toz alınır bunların sırasını deiştir. yatmadan oncede ekonomik durumun iyise piyasada satılan kasein turevi pro. lardan al ve kullan.

3. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    şuanda onlara verebilecek durumum olmadığı için casein proteion yerine normal kullanmak zorundayım :) birde amin asitin arkasındada yazıyor başka yerlerdede öyle okudum yanlışım varsa düzeltin proteion tozu sonrasında 30-45 dakika sonrada amino asit alınıyormuş birde onun haricinde çalışma ve beslenme programı hakkındaki görüşleriniz nelerdir zayıflamaya yönelik çalışıcağım

4. ysr

ysr Üye

Beğenileri:
    325
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    salondan
    öğle yemeğinde makarna yerine pirinçde düşünebilirsin
    genel olarak gayet ii bi program
    gelişmelerini burdan takip edicez :)

5. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    yaşar abi öğrenci olduğum için vakitim yok pirinç uzun sürer galiba makarna 30 dakikada yemeğe hazır hale geldiği için ama arada pirinç falanda yaptırırım anneme :) birde 2 ay sonra programımı değiştirmem lazım değil mi istediğim hedefe ulaştıkdan sonra kütle yapmaya yönelik çalışmam lazım değil mi ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:59 ----------

unutmadan supplementler falan iyi dimi yaşar abi beslenme çalışma cardio vs birde yorum ve ilgin için çok teşekkür ederim abim

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    pirinc aynı zamanda yuksek seker içeriği yuzunden ant. oncesinde iyibir besindir. ancak zayıflama doneminde oldugun dusunuşurse. pirinc yerine makarnaya dewam. hatta bulgur mukemmel olurdu. o cok daha iyidir. neyse onun dısında calısmalarında kardiyo ant. arttırmalısın. sıkı calısmalısın . zayıflamak emin ol (ozen gosteririsen tabiiki) kas almaktan cok daha kolaydır. yapman gereken gerekli kcal. ve aldıgın besinleri calısmana gore ayarlamak ve konnrolu bir sekilde zayıflamak olacak. kolay gelsib ..

7. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    değerli yorumunuz için teşekkür ederim kardiyoyu çalışmadığım günler yapıyorum bir sorun olmaz değil mi 30-45 dk arasında koşu bandında hızımda 6-8 arasında olacak yani
    birde bu protein tozu ve amino asit alma zamanım doğrumudur acaba ?

8. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bana göre hiç alma derim profesyonel olarak yaptığını zannetmiyorum bu sporu kendine meslek edindiysen bu sporu bilmem artık o zaman alcaksan al derimde bazıları bu yaşlarda kemik gelişimi vs. şeyler oluyor diyor ergenlik çağından sonra alın diye tavsiye ediyorlarda bi zararı olmadığını biliyorum bunların.

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle kardiyoyu çalışmadıgın gunler yapmalısın. cok dogru bir secim. çalısma sonraları yapılan kardiyolar vucutta laktik asit birikimini arttırır. oncesi yapılırsa ant. performansı dusebilir. en iyisi calısmadıgın gunlerde yapman en dogru secim. saygilarimla ..

10. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    teşekküre ederim yorumunuz için sizce iki aylık hedefim beslenme olsun çalışma olsun suplement seçimi olsun doğru bir kararmı ?

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    hedefin istediğin noktaya kadar calısmaktan baska bişiy olmasın. kendini 2 ay 3 ay diye kısıtlama. sure onemli deil. onemli olan kendini nasıl bir noktada gormek istedigin ; ve o noktaya varana kadar yapacağın çalışma olacaktır. o program belki tam istedigin neticeyi vermez deiştirirsin. belkide istediğin sonuclara varmanı sağlar? o zaman sureden ziyade deneme yanılma metoduyla dogru olanı bulmaya calıs rakamlara takılma. vucudunun sesini dinle. kolay gelsin. saygilarimla ...

12. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bende oyle yapacağım ama biraz az gibi geldi program yani haftada bir gün bir bölgeyi çalıştırmak sizcede az değilmi yoksa yeterlimi?

13. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Supplement kullanımında 1-2 önerim olucak; eğer vücudunda bi gelişme istiyorsan ekonomiye bakmıycaksın protein tozunu günde 3 kere kullanıcaksın.Antrenmandan 1-1.5 saat önce ve antrenmandan hemen sonra mutlaka iç.antrenman bittikten 1-1.5 saat sonra akşam yemeğini ye (salata değil) tavuk göğsü,lapa,haşlanmış patates vsvs

Son olarak supplement seçiminde amino asitleri önermiyorum;onun yerine POST-workout supplementlerini kullan daha çok faydası olur
    Protein tozundada Muscle tech nitro tech hardcore pro veya optimum %100 whey gold standart ı öneriyorum.twinlab'tan daha başarılı ürünlerdir..
    Post-workout (antrenman sonrası) supplement içinde muscle tech Anabolic Halo veya BSN'in ürünleri tercihimdir

14. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    tavsiyeniz için teşekkür ederim ama şuanda maddi durmum buna müsade ediyor ve planıma uyuyorum bütün suplementler alındı kullanılmaya başlandı 2 ay boyunca bu programı uygulucağım bakalım gelişmeleri yazarım artık ama tavsiteniz için teşekkür ederim

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

16. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    okuldan çok geç geliyorum bu yıl tenefüsleri uzatmışlar şimdi saat sabah 8 den öğlen 2 ye kadar ne yediysem onunla kalıyorum sizce o araya birşeyler sokmalımıyım(örnek olarak ne önerirsiniz) yoksa diette olduğum için gerek yok mu

17. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi bir kaç sorudaha soracağım
    1-)şimdi spordan sonra protein tozunu meyva suyuyla(eğer meyva suyuysa hangisi) içsem mi ? çünkü hem şeker ihtiyacımı hemde proteinle meyva suyunda sadece karbon hidrat görünüyor karbon hidrat ihtiyacımı gidermiş olurum ?
    2-)şimdi twinlab liqiud amino asitisi sadece çalıştığım günlerde kullancağım değil mi? antremandan sonra ilk önce protein tozumu amino mu ?birde diyelim aminoyu içtim 30-45 dakika arasında protein tozunu mu içiceğim
    3-)şimdi yukardada yazdım o araya ne koyabilirim yulaflı büsküvi falan mı form ürünlerinden falanmı ne önerirsiniz
    4-)birde bu twinlabın iki çeşidi var birisi mass diğeri lean muscle farklarını biliyormusunuz?
    teşekkürler

Sayfayı Paylaş