IFBB (International Federation Of Bodybuilders)Baskani

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Coleman tarafından 23 Ekim 2004 başlatılmıştır.

 1. Coleman
  Offline

  Coleman Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2004
  Mesajlar:
  450
  Beğenileri:
  249
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  ticaret
  Yer:
  istanbul
  IFBB (International Federation Of Bodybuilders)Baskani
  Ben WEIDER'in Doping Hakkindaki Bildirgesi

  "Uluslararasi Vücut Gelistiriciler Federasyonu baþkani olarak dopingle ilgili bu resmi görüsün yayinlanmasindan gurur duyuyorum. Bu belge spordan, tehlikeli ilaçlari uzaklaþtirmak için sarfettigimiz samimi çabalarin bir ürünüdür.

  Birçok sporda vücut gelistirme sporu dahil, sporcular yüksek bir performans ve rekor kirmak için steroidleri ve diger ilaçlari kullanmislardir. Bu amaçla ilaç kullanmak aldatmacadir. Daha önemlisi sporcunun sagligi için tehlikeli hatta bazen ölümcüldür.

  Vücut gelistirme vücudu tahrib etme degildir. ilaç kullanma vücut gelistirme sporunun gelisitirdigini yok eder. Yalniz vücut gelistirme degil bütün sporlar yarismaya dayanmali, zevk vermeli, saglik ve kuvveti gelistirmelidir. Steroidlerin ve diger ilaçlarin kullanimi zararli bir etki meydana getirmektedir. Bu etki spordan beklenilenlerin tam tersidir.

  Bu bildiride ilaçlarin tehlikelerini açik ve kapsamli bir sekilde izah ettik. Bildirinin hazirlanmasinda en son ve inanilir tibbi bilgiler kullanilmis ve IFBB'nin ilaç kulanimini azaltmak için ne yaptigi anlatilmistir.
  Uluslararasi Olimpiyat Komitesi baþkani sayin Juan Antonio Samaranch'in steroidlerin kullanilmasina karsi kesin tavir koydugunu ifade etmekle gurur duyuyorum. Onun verdigi ilhami vücut gelistirme sporuna steroid testlerini sormama cesaret vermistir. Onun liderliginde çok ilerleme saglanmistir. Federasyonumuzun çalismalarini destekleyen Prens Alexandre da Merode lOC'nin tip komitesinin baskani olup sporda dopinge karsý mücadele eden büyük liderlerden biridir. Federasyonumuzun çabalarini destekleyen Prens De Merode'a tesekkür ederim.

  Özellikle Uluslararasý Olimpiyat Komitesinin doping komisyonu baskani Prof. Dr. Manfred Donike'ye verdigi destek ve sürekli rehberligi için tesekkür ederim. Onun yardimi ile IFBB ilaç kullanimina karsi talimatlari hazirlamis ve etkin doping prosedürlerini uygulamaya koymustur. Donike'nin yardimi olmaksizin IFBB'nin doping komitesinin çabalari basarili olmazdi. Bu görüs bildirisinin hazirlanmasinda çok emegi geçen IFBB'nin tip ve doping komiteleri baskani Dr. Bob Goldman'a tesekkür ederim. Dr. Goldman IFBB'in vücut gelistirme sporundan steroidleri arindirma mücadelesine itici bir güç olusturmustur.

  Dr. Goldman IFBB'ye üye 130 ülkede doping testlerinin yayginlastirilmasinda yorulmaksizin çalismistir. Onun liderligi bütün ulusal vücut gelistirme federasyonlarinin yöneticilerine ilham kaynagi olmus ve birçok makaleleri ve konferanslari gerek ulusal gerek uluslararasi vücut gelistirme yöneticilerine ve sporcularina IFBB'nin antidoping programlarinda basarili olmalarinda gerekli bilgiyi vermistir.

  Almanya'dan Prof. Dr. Friedhelm Beuker'e de federasyonumuzun doping testi programinda yaptigi çalismalar ve sürdürdügü destek ve isbirligi için tesekkür ederim.

  IFBB ekibi ve bugüne kadar elde ettigi sonuçlarla iftihar ediyorum. Mücadelemizi, steroid ve doping kullanimini spordan tamamen ve bir daha kullanilmamak üzere elimine edinceye kadar devam ettirecegiz. ilaç ve doping'den arindirilmis spor günlerinin özlemi ile saygilarimla..."

  Mr. Ben Weider C.M., PhD. IFBB Baskani.


  :badgrin: :badgrin:
   

Sayfayı Paylaş