idmandan kaç saat sonra yemek yemeliyim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve barantekinn tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. barantekinn

barantekinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım yaklaşık 6 aydır vücut geliştirme yapıyorum boyum 178 kilo 68 son 6 aydır pek önem vermiyodum ve beslenmeme hiç dikkat etmiyordum istediğim verimi alamayınca düzenli beslenmeye karar verdim sabahları 3 yumurta 2 sinin beyazı birini tam yiyorum ve yanında nestle nesfit tam tahıllı yiyorum okulda öğlen arası haşlanış göğüs götürüyorum(Bir göğüsün yarısı) sonra spora gidiyorum idmandan sonraki yemeğim gene tavuk ama aklıma takılan soru şu; idmandan sonra aldığım ilk proteini 2.30 saat sonra alabiliyorum idman sonrası besini idmandan hemen sonramı almalıyım yoksa 2.30 3 saat sonra alsam bi sıkıntısı olurmu ?

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Spordan 2-3 saat önce Kompleks karbonhidrat alman gerek (Makarna, patates, yulaf gibi)
    Sabahları 3 yumurtanın hepsini tam yiyebilirsin bi sakıncası yok hatta faydası vardır
    Spordan sonra protein shake i ilk 15 dakikada içmeni öneririm 1 saat sonra da yemek yiyebilirsin ( karbonhidrat + protein)

3. barantekinn

barantekinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu kullanmıyorum besin olarak en geç ne zaman protein almalıyım ?

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    İdmandan hemen sonra protein + basit şeker almalısın

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık antrenmanından sonra takip eden 48 saat boyunca protein sentezi devam ediyor. 3 saat sonra 5 saat sonra yemişsin çok önemli degil. Antrenmandan sonra çok yorgun ve aç hissediyorsan hemen tüketebilecek birşeyler götürebilirsin yanında.

Sayfayı Paylaş