idmanda güç eksikliği, supplement kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xxMassacrExx tarafından 19 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba

Tam 1 yıldır vücut geliştme sporu yapmaktayım. Çok ileri seviyede bir vücut geliştirici olmak istemiyorum, hedefim fit bir görünüm kazanmak. Şu anda weider mega forte + weider glutamine + ultimate bcaa + optimum whey gold standart kullanmaktayım. ama kullandığım bu supplement'lerin bnm amacıma ve idmanlardaki eksiklerimi ne kadar kapattığını bilemiyorum.
    Öncelikle idmanlarda güç olarak biraz eksiğim ve daha yeni güç idmanları yapmaya başladım. Çok açıkca söylemek gerekirse bench press de 60 kilo takıp agırlıgın altında kalabiliyorum.:( Bir arkadaşım animal pak ile universal storm alıp protein tozu ile birlikte kulanmamın daha saglıklı olacagını soyledi, maddi acıdan da tabi:) Sizlere danışmak istediğim ise şunlar;
    İdmanlardaki güç yönünden açığımı nasıl kapatabilirim?
    Arkadaşımın tavsiye ettiği supplementler şuan kullandıklarıma göre daha mı yararlı olabilir?

Saygılar

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Güç artışını sağlamak önce çareyi besinlerde aramanı tavsiye ederim. Kompleks karbonhidrat ve gerekli vitamin, mineralleri alırsan sorunun ortadan kakacağını düşünüyorum. Düzgün bir beslenmen yok ise zaten supplementler de, antrenmanların da boşa gider. Beslenme ile ilgili forumuda beslenme başlıklarına bakabilirsin ;)

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Kullandığınız ürünler beslenmenize destek olması adına önemlı ürünlerdir. Ancak herzaman için bu ürünleri ek besin olarak görmelisiniz.

Eğer 1 yıldır spor yapıyorsanız ve enerji/güc artışında sorun yaşıyorsanız, kreatin veya nitrik oksit tarzı ürünler kullanmayı düşünebilirsiniz.

4. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Öncelikle supplement konusunda biraz sakin olmanı tavsiye ederim. Bu ek gıdaları kullanmadan önce neden güç artımı olmadığı üzerinde durman gerekir diye düşünüyorum.
    Birçok sebebi olabilir ama ilk önce alttaki linke tıklayıp bir okumanı isterim.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bench-pressi-arttirmak-20-tavsiye-t1228.html

Anterman sonrasında gerekenleri yaptığın konusunda da biraz şüpheliyim aslında. Şunu önemle tavsiye ederim ki antreman sonrası beslenmene çok dikkat et çünkü asıl gelişim dediğin beslenme sonrasındaki dinlenmeyle olur. Sen antreman sonrasında gerekli maddeleri vücuduna yükleyeceksin ki işlenerek sana güç ve hacim kazandırsınlar. Şimdilik antreman sonrasında hemen, yatarken ve güne başlarken tüketeceğin whey protein kullanımı supplement olarak sana yetecektir. Bu dediklerimi yaparsan eğer zindelik açısından farkı hemen algılayabilrsin ki bu da sana uzun vadede güzel kazanımlar sağlayacaktır. Yazdıklarımdan fayda sağlayamıyorsan ozaman takviye konusunuda düşünmen gerekir ama kesinlikle etrafında profesyonel birisinden yardım almanı öneririm. Çünkü ihtiyacın olan takviyeleri seni daha yakından tanıyacak olan bir uzman doğru şekilde saptayabilir.

5. bitirim***

bitirim*** Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    benim sana tavsiyem beslenmene dikkat et ve creatin kullan creatin hep işe yarar

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    güç için kuvvet antremanları yapabilirsin creatine lede desteklersen güzel olur

7. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    universal storm mu nerden buldun ? türkiyede yok bu ürün.

8. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Destek olduğunuz için teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım, umarım kısa surede sorunları aşarım.

supplementcentral.com da veya ebay de bulabilirsin. ;)

9. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    değerli arkadaşlarım;

bu sorunumu artık aştığımı düşündüğüm için sizlerle sevincimi paylaşmak istedim. konuyu açtığım zaman bana rüya gibi gelen kilolarla şuan rahatlıkla başa çıkabiliyorum, 3 ay öncesine kadar supplement kullanmazsam cok buyuk eksiklik olduğunu düşünüyordum ama asıl önemli olanın iyi beslenme, doğru idman ve iyi dinlenme olduğunu geç de olsa anladım. idmanda sadece konsantre oluyorum ve hocaların şaşkın bakışları altında çatır çatır idmanımı bitiyorum. :)

saygılar

Sayfayı Paylaş