idmana hafif kilolarla girip ağırlığı arttırmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ataduyan tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar ben göğüs idmanımı 4 hareket olarak yapıyorum ve her hareketin ilk setine 3 kg ile giriyorum (önceden hep 3 kg ile yapardım ama ağırlık artırımına gittim) 2.ve 3. sette 5 kg ile devam ediyorum.ilk yaptığım harekette güzel oluyo ama diğer hareketlerin ilk setlerinde 5kgın ardından 3 kg ile yeni sete girmek çok hafif geliyo sanki bişey yokmuş gibi bu sefer 5kg ile giriyim desem ağır olcak biliyorum.bunun bi zararı olurmu?
    Bide göğüs idmanımdan sonra (az veya çok) göğüs kaslarım ağırır.ama bicepslerimde aynı ağrı olmuyor olmayıncada gelişmediklerini düşünüyorum ama pazularda 1.5 ayda 1.3 cm gelişme var.birbirine zıt durum oluyo haliyle. bu konuda bilgi vericek varsa sevinirim.((bu arada bu ağrılar hamlık ağrısı değil))Bu arada biceps için 3 hareket hafif geliyo 4 hareket yapıyorum tam oluyo buna rağmen idman sonrası ağrı olmuyo.
    teşekkürler...

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    ilk olarak gögüs için 4 hareket diyorsun ama ne giriyorsun? bencpres mi butterfly mı capraz cekiş mi onları bize söyle..evde calısıyorsun sanırım

ercan41 bunu beğendi.
  3. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    evet evde.dumbell fly ile giriyorum dumbell press,bi tane daha ve pullover yapıyorum.yani flexor hocanın ev prog.mı

4. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    kilondan falan bahsetsen 3kg la 5 kgla olacak iş deil arkadasım cok tekrar az agırlık güçlenmeni saglar cok agırlık az tekrar büyümeni saglar kollarda 1.5 ayda 1.3 cm bence az benm 1 ay oldu 63.5 kg dan 70e cıktımboyum 173 kollar soguk 29 du suan 32 sıcak olarak 34

ercan41 bunu beğendi.
  5. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    ayda 1.5 cm kol gelişmesi normal hatta normalden iyi bile denilebilir
    1.5 az diyerek arkadaşın kafasını karıştırma hakan90

ataduyan ağrılar konusunda bicepsin ağırmasını fazla bekleme o kas nadir ağrıyor benimde ama gögüs az da olsa her idmandan sonra ki gün bir ağrı hissediyorum
    ...
    Ağırlıktan bahsetmişsin sana tek birşey söyliyim:
    Hareketi nizami ve yedirerek yap . Ağır kaldırcam diye hareketi bozma !!..Hissederek Çalış

ataduyan bunu beğendi.
  6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    hiç spor yapmamıs bi insan bi anda baslayıp ve nizami calıstıgı sürece 1 ayda 2cmden fazla ölçü alır arkadas 1.5 ayda 1.3 cm almıs agırlıktan kaynaklanıyo agırlıgı arttırması lazım die düşünüyorum ben fikrim budur

ercan41 bunu beğendi.
  7. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yorumlarınıza teşekkür ederim.
    kilom 60 boyum 186.kullandığım ağırlıklardan da memnunum ocak ayında Allah nasip ederse salona yazılcam.ayrıca kaslarımdaki gelişmelerden de oldukça memnunum zaten forumu incelerseniz bu gelişme normal sizin gelişmeniz 2cm olabilir benimki 1 yada 0.5cm de olabilirdi bu genetikle alakalı bişey.63.5 kgden 70 kg ye 1 ayda çıkmak bir vgcinin yapabileceği birşey değil eminim sizin aldığınız kiloların çoğu yağdan ibarettir çünkü kiloyu kas kilosu olarak almak lazım ve ayda 1.5-2 kilo alınabilirse normalin üstü olur(yol göstermiş gibi olmiyim ama forumu ve beslenme şekillerini incelerseniz daha sağlıklı şekilde kilo alabilirsiniz).benimde kilom az üstelik boyuma oranla çok az ama ben bir ayda 1 kilo aldım ve kış boyuncada kilo almayı planlıyorum.ayrıca çok tekrar az ağırlık güçlenmeyi değil şekillenmeyi sağlar.forumda bu konuda başlık vardı güç çalışması şeklinde arama yaparsanız karşınıza çıkacaktır.:)

8. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    1.si aldıgım 6.5 kg ın 6kg a yakını kas olarak resmlerimi eklersem farkedersn zaten mekik pek cekmedim ama mide genetigim iyi 2 set mekik gireym mide belli oluyor 2.si beslenmem pek iyi sayılmaz suan işlerm geregi beslenemiyorum ama 28eylülde basladım spora ve basladıgım gün 2.5 kglık gain fastle basladım ve cok ii bi beslenmeyle aldıgım kilolar ilk önce yagdı tabiki mide falan cıktı baya ama önemli olan onları kasa cevirmek ve hala 70 kg ım ve yag oranı yok denecek kadar az ! bence beslenme konularını sen arastır kilo almak kadar kolay bisey yoktur yag tüketme her saat bası karbonhidratlı besinler ye makarna pilav gögüs gibi bak nasıl kilo alıyorsun haftada hergün 1 kızarmıs piliç tüketiyordum senn yapacagn sey salona basla düzenli beslen ve gainer kullanmanı tercih ederm amacım seni yermek deildi arkadaş yanlıs anlasılmasın benm görüsümdü sadece

9. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Son düzenleme: 5 Kasım 2009
  10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

Cok tekrar az agırlık güçlenmeni mi sağlar ???

11. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
  12. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    güç çalışması için az tekrar yapılır. hatta 5x5 sistemli güç çalışmaları vardır forumda mevcuttur.
    ataduyan arkadaşımızın 1 ayda 1 cm almasımı gerekir 2 cm tartışmasına gelince kilosu 60 boyu 186 cm olan biri için aldığı ölçü gayet iyi daha fazla kilosu olsa hakan90 dediği gibi daha fazla alabılırdı almasıda gerekirdi aslında.arkadaşım senın ölçüden önce iyi bir kilo alman lazım bence beslenme olmadan bir yerden sonra ölçülerin tıkanacaktır.

ercan41, AxiboY ve (silinen üye bunu beğendi.
  13. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    yoo ben zaten yermek istemediğinizi anladım burası bir forum sitesi ve bizlerde buraya bilgilenmek için üye oluyoruz sizinde benimde bilmediklerimizin,eksiklerimizin olmasından daha doğal bişey olamaz zaten o kadar kiloyu kas kilosu olarak 1 ayda alabilmişseniz eğer sizin adınıza sevindim.ama benim metabolizmam hızlı öyle kolay kolay kilo alamıyorum salona başlarsam hocayla iyi bir beslenme programı yaparım ama ordanda ayda en fazla 1.5-2 kilo alabilirim.burda şunu belirtmeliyimki yağlar kasa dönüşmez yağlar yakılır.SAYGILAR.

14. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    gainfast kullanma amacın ne ? kilo almak ve bu kiloyu alırken yağ seklinde alırsın ama bb yaptıgın için hem kullanıyorsun hem çalısıyorsun fazla yaglanma olmadan aldıgın hacim kas olarak geliyor bende metabolizmamı hızlı diyordum kilo alamam diyordum ama yapman gereken şey sürekli yemek yemek ama sadece yiyim diye deil bol karbonhidratlı yemekler ye 2günde bir tavuk ye hergün pilav yada makarna ye bide kafanı karıstırmak istemem ama hocanın verdiği yemek programına bagımlı kalamazsın cok zor cünkü sabah sunu ye öglen sunu ye herseyi alman imknsız ama bütcem iyi dersen muhakkak uygula o programı + gainerla baslamanı tavsiye ederm

ercan41 bunu beğendi.
  15. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

Güç çalışması az tekrarla mı yapılır ? Dayanıklılıktan bahsetmıyoruz degıl mi... ?

16. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
  17. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Konu off-topic oldu ama, güç çalışması az tekrar cok agırlıkla yapılır.

18. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
  19. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    9.4. Aşağılayıcı ya da yüceltici sıfatlar kullanılmamalıdır (üstat, usta, hoca, abi, aga, baba, kardeş, dostum, hemşerim vb) Art niyetli olmasanız dahi bu tür hitaplar yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Kişilere sadece kullanıcı adları ile hitap etmelisiniz.

hakan90,

az tekrar cok agırlık hacim dönemindei, cok tekrar az agırlık defınasyon donemınde kullanılır. Az tekrar cok agırlık calısan kısıler güçlenir. Cok tekrar az agırlık kaldıran kısı dayanıklaşır. Dayanıklılık eşit değildir güce.

Kişinin max 8 tekrarda kaldırdıgı kılo 30 kgmdır. 15kg ıle 20 tekrar yapıp 1 ay sonra 40 kgla 8 tekrar yapma gıbı bırsey soz konusu olamaz.

20. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    ben cıkarta bildiğim kadar cıkartıyorum benc preste 4 set giriyorum bide pompa giriyorum 10+10 la baslıyorum 25tane cıkarıyorum 15+15 le 20 tane 20+20 ile 15 tane 25+25le 8-10 arası cıkarıyorum ve son olarakta pompa giriyorum 10+10 la bu beni güçlendirirmi şimdi yoksa hacimmi yapar?

ercan41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş