idman öncesi ve sonrası hem protein tozu hem amino asit kullanımı doğrumudur

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve pudzianowsky tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. pudzianowsky

pudzianowsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    KARS
    idman öncesi protein tozu+amino asit ve idman sonrası protein tozu+amino asit kullanımı doğrumudur.Eğer yanlış bir kullanım şekli ise tavsiyeleriniz nelerdir.şu anda elimde yeni aldığım universal amino 2700 ve optimum gold standart whey var ,boyum 1.70 ve kilom 69 idealim kas kütlesi olarak 80 kiloya gelmek.Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    idmandan yarım saat önce idmandan hemen sonra olmak üzere alımı doğrudur...fotoğrafını koyarsan yorum yapabiliriz

pudzianowsky bunu beğendi.
  3. pudzianowsky

pudzianowsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    KARS
    yani hem protein tozunu hemde amino asidi aynı anda idman öncesi ve sonrası almamda bir sakınca yoktur öylemi?

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    evet yoktur...amino asit alım miktarını eğitmenine sor kafana göre yutma

5. pudzianowsky

pudzianowsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    KARS
    son bir sorum olacak amino asit ve protein tozunu hem idman öncesi hem idman sonrası almam gelişim sürecini iyi bir idmanla beraber hızlandıracakmı?

6. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    idmandan önce ve sonra alımlar sana özel değil genelde sporcular böyle yaparlar ...evet tabiki gelişimi kendin zaten farkedeceksin zamanla kaldırdığın ağırlıklar deişcek gelişimi kendinde farketceksin zaten düzgünce çalışırsan

7. bodyforever

bodyforever Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Resepsiyonist
    Yer:
    istanbul
    Bahsettiğin konuda ben de ant. 30dk önce ve hemen sonra olmak üzere Hardline Bipro İzole Whey +Bcaa +Glutamin kullanıyorum.
    Bycanertk 'aktardıklarına kesinlikle katılıyorum,
    Sıkı bi çalışma temposuyla performansındaki artışı ve kazandığın hacimi görünce şaşıracaksın ve samimiyetle söylüyorum insan daha çok gaza geliyo :)
    .Uygulamış biri olarak kesinlikle tavsiye ederim
    Ben İzole Whey proteinini ; 300 ml BİM'in yarım yağlı sütün içine 25 gr toz + yarım muz + yarım elma ile blenderdan geçiriyorum bundan iki tane yapıyorum ant. öncesi ,ant. sonrası Meyve ile karıştırmamı da benim hoca arkadaşım tavsiye etti, kutunun üstünde de yazıyor ayrıca .
    Meyve ile karıştırmamın sebebini Antreman öncesi boş mideyle yapmamış oluyorsun + perf. artışı sağladığını, ağır ant. sonrasında ise kas yıkımını engellemesi ve kas yapılanmasına destek olduğunu düşünüyorum.
    BCAA (Branched Chain Amino Asit) 'i ise ant.45 dk. öncesi 2 kapsül ve hemen sonra olmak üzere 2 toplam 4 kapsül alıyorum .
    Faydalı olabildiyse ne mutlu ,Kolay gelsin ;)

8. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    umarım amacına ulaşırsın bende aynı ürünü kullanıyorum bipro izole whey süper pahalı ama değer yani.

9. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    ben üzerimde aldığım etkiye göre yorum yaparım, idman öncesi amino alma amino yu ya yatmadan önce yada idman sonrası veya hem idman sonrası hem yatmadan önce kullanabilirsin protein tozunuda idmanından en az 1 saat öncesinde kullanmış ol.

10. bodyforever

bodyforever Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Resepsiyonist
    Yer:
    istanbul
    Saolasın
    dediğin gibi harbiden pahalı ama gelişimi görünce değer be diyorsun :)
    arkadaşlar gün içinde de ara öğün olarak alabilirsin diyorlar onlar su gibi içiyor extra bi faydası oluyor mudur sence yoksa boşa tüketim mi olur?

11. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    bizim amacımız protein tozundan maksimum faydalanmak ama yerinde ve zamanında kullanmak...kanımca ölçüsünde alınmalıdır..ara öğünlerde ekşi elma tüketmek daha mantıklı supplementler yiyecek yerine kullanılmaz

bodyforever bunu beğendi.
  12. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Peki antremana gitmediğimiz günlerde bu supplementleri kullanmalımıyız ve aynı ölçekte mi ?*

13. bodyforever

bodyforever Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Resepsiyonist
    Yer:
    istanbul
    Daha önce bycanertk le konuştuğumuzda dediğim gibi arkadaş kullanıyordu , onu konuştuk ben açıkcası antrenman yapmadığım günlerde protein tozu almıyorum ,onun yerine vücudun kas yıkımına gitmesine sebep olmamak için o proteini gerçek gıdadan alıp sonrasında glutamin+e vitamıini tüketiyorum .

stoica bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş