ideal yaş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve karrizma tarafından 1 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. karrizma

karrizma Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba ilk önce herkeze iyi akşamlar benim yaşım 16 ve aceba vücut geliştirmeye başlamalımıyım yoksa ne kadar beklemeliyim yani ideal yaş kaç ? inş anlata bilmişimdir

2. Serwantes

Serwantes Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Pek bilgili olduğumu söyleyemem neredeyse bende senin durumundayım ama bildiğim kadarıyla yardımcı olayım. Benden 1 yaş küçüksün bende spor salonuna başlıyacağım 1-2 haftaya. Yaşın çokta ufak değil tabii boy-kilo vs bilmiyorum senin ama çok ağır kg ların altına girmeden başlayabilirsin. İdeal yaştasın.

karrizma bunu beğendi.
  3. profbodyci

profbodyci Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    bence yaştan çok boy ve kilo vb önemli. Çünkü : diyelim senin boyun 1.60'dır boyun uzasın istersin biraz daha boy uzamasına yönelik hareketler yaparsın senin boyun 1.75 dir bu boy iyi dersin başlarsın ama bu spora başlarsan boy uzamayacak diye bir şey yok . Bu spora başlayıp 13 cm uzayan arkadaşlarım var.

sonuç olarak bu spor her zaman yapabilirsin istersen sadece boy uzamasını sağlayan hareketlere yönelik yaparsın ya da tam bir vücut geliştirme yaparsın

Önemli -------> vücut geliştirme sporu düzgün yapıldığı sürece boyu etkilemez.

İlk mesajım yanlış bir şey yazdıysam kusura bakmayın ...

karrizma ve Serwantes bunu beğendi.
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bende 15.5 yaşında başladım. Başladığımdan beri 2.5-3cm uzadım. 7 ay oluyor şimdi 16 yaşıma girdim. Bence başlayabilirsin.omurgaya baskı olmadıkça ve çok ağır girmedikçe bir sorun olmaz.Tabi başladığım 2-3 ay doğru dürüst ağırlık yapmadım hep idman öncesi esneme ve kardio yaptım. ( bu da kafamı karıştırıyor )
    Zaten engeller diye net birşey yok. Eğer boyu kafana çok takıyorsan basketbolada başla ikisini beraber yürüt. Ben baharda öyle yapmayı düşünüyorum.Basketbolda gelişimini çok olumlu etkiler.

Basketbol boy uzatmaz diyenler çıkıcak şimdi ne hikmetse basketbol oynayan arkadaşlarımın arasında 1.80 altında insan yok hemde 15-16 yaşında.

Yani imkanın varsa ikisini beraber yürüt eğer yoksa vücut geliştirmeye başlamanda hiçbir sakınca yok bence.

karrizma bunu beğendi.
  5. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Basketbol yan spor olarak yapilabilinecek bir spor degil.Ama gayet guzel uzatiyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

karrizma bunu beğendi.
  6. profbodyci

profbodyci Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Basketbol boy uzatmaz diyenler genelde basketbol oynayıp genetikten dolayı boyları max 1.70 falan olmuş kişiler veya bunların dediklerine inanlar oluyor ama bilmiyorlarki belki de o basketbol ile ilgilenmese boyu 1.70 yerine bir 1.65 de kalacaktı !!!

karrizma bunu beğendi.
  7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Neden Ben denicem en azından , bir zararı olmaz bence.

Evet , aynen öyle işte ama anlamıyorlar. Birde şöyle bir örnek var , Çocuk 15 yaşında vücut geliştirmeye başlıyor. Ama gelişimi durmuş sonra vücut geliştirme boyumu kısa bıraktı diyor.

karrizma ve profbodyci bunu beğendi.
  8. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Turnike atmayi ogrenmen 1 ay.Rebound almak 2.İyi oynamak 3 yıl.Yaş kaç 16.Senle ilgilenmezler bile.

karrizma bunu beğendi.
  9. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten bende bilmiyor değilimki bunları :) çocuklukta oynardım sonradan bıraktım ben 9-12 yaşları arasında hep basketbol oynadım. 12 yaşından sonrada pasif olarak mahallede oynardım :D boyumda 182 zaten bunların faydası oldu sanırım.

Konuyu açan arkadaşta kusura bakmasın biraz konu dışına çıktık ama cevabını verdik üst mesajlarda

karrizma bunu beğendi.
  10. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    İlgilenmezler senle dostum soyliyeyimde.Yani bi takimla antreman yapayim dersen felan diye diyorum.

karrizma bunu beğendi.
  11. karrizma

karrizma Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    kusura bakmayın boy ve kiloyu vermedim boyum 1.80 kilom ise 68 boy ile bi sıkıntım yok gelişimimi etkilermi merak mettim tam cevapalamasamda yarı yarı aklımdaki sorular gittii

12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Gelişimide etkilemez , olumlu etkide bulunur zinde olursun , kondisyonun olur hatta çok iyi seviyelere gelebilirsin 20 li yaşlarda.Zaten ünlü vücut geliştiriciler ve fitness modellerin başladığı yaş aralığı arasında yaşımız.

Çok ağır girersen sakatlık çıkarabilir yani çok fazla zorlamadıkça sorun olmaz..

13. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ben bu foruma katıldığımdan beri senin boyun hep aynı
    gelişiminin durmadığına emin misin?

14. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bana göre istediğin zaman başla istediğini yap genetiğin önüne hiç birşey geçemez ben 175 boyunda basketcide gördüm 180 boyunda professional haltercide genetik işi...

15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Geçen Ocak ayında boyum 177 idi. Haziran ayında spora başladım.Aralık ayının başında ölçtüm en son 182.Yani 1 yılda en az 5 cm uzadım. Etrafımdakilerde söyledi bunu zaten yaz tatilinden sonra. Hatta rahat 183-184 sün diyenlerde var ama bana öyle gelmiyor :D

her ay boy atmaz sanırım insan

16. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Gecen yaz basketbolu biraktim 177ydim daha sonra tasindik ve alisamadim uykusuzluktan buyumem durmus hala 177yim.Cok kompleks yaptim bunu 182 olmazsam kafayi yiycem.

Sayfayı Paylaş