işkembe

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve karam tarafından 1 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. karam

karam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mardin
    işkembe dolması ve çorbasında bol protein varmış diyorlar.

2. sercan1980

sercan1980 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eee ne olmuş varsa ?? ne yapalım yani .....

Edit:
    -14 Rep Despo´dan

3. karam

karam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mardin
    varmı peki senin bi bilgin varmı biş konuda yoksa cevap yazma hatta hiç bir şey yazmazsan tam super olacak

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    çorbasında değil ama işkembenin kendisinde tabiki protein vardır bütün sakatatlarda olduğu gibi..
    ama sakatatlardan alınan proteine olumsuz bakıyorum..
    kolesterolu cok fazla artırıyorlar ve gut hastagına yol açma ihtimalleri diğer et türevlerine oranla çok daha yüksek.. (içerdikleri bir madde yüzünden.. merak edenler gut hastalıgı dieti hakkında araştırma yapabilirler)

ben çok uzun süre akşam yemeklerimde tavuk ciğeri tüketiyordum.. (hem hesaplı hem de yuksek proteinli olması dolayısıyla) ancak daha sonra yaptıgım kolesterol olcumlerinde beslenmeme cok cok fazla dikkat etmeme ragmen (hiç yag kullanmam) kolesterolum yuksek cıktı ve bunun nedenının her aksam tukettigim ciger oldugu anlasıldı..

o nedenle işkembeyi temel bir protein kaynagı olarak görmek ve kullanmak yanlış.. tabiki arada sırada kaçamak bazında yenilmesinde zarar yoktur..

5. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

hiç gerek yok bu tür cevaplara. karamın dediği gibi hiç cevap yazma daha hayırlı olur. en azından benim gibi bu mesajı okuyanları tahrik etmemiş olursun :x

karam;

işkembe çorbasında protein varmı bilemem ama, protein kadar yağ olduğunu düşünüyorum işkembe de.
    bonatschi nin dediği gibi işkembe yi protein kaynağı olarak görmek doğru olmaz.

tahminimce merak ettiğin için sormuşsundur. bende merak ederim içerken. acaba faydalı birşey mi içiyorum diye :)

bir de yağının proteininin dışında, yıkanışı ayrı bir dava. yahu hangi yemeğin, yapılırken hacı şakirle yıkandığı görülmüş?
    yıkanıyor işte :)

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yıkanma konusu karıştırmayın artık canım :) olsun ben yinede seviyorum, böyle ekşili sarımsaklı olcak, üstüne bir de adana, ohhh :) diyet yalan oldu ama neyse :p

Sayfayı Paylaş