işe girince body i bırakmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve altec tarafından 17 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    işe girdim ağustosta o günden beri elimi sürmedim aletlere.
    baktım vücut bozulmuş. gıcık kaptım. yeniden başlıyorum
    nasıl yapıyorsunuz hem iş hem body i bir arada. motive edin lütfen

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    yaptığın işe bağlı ve azim

ne iş yaptığını bilemiyorum ama işten çok geç çıkmıyorsan akşamları salona uğrayabilirsin. bi de gün içerisindeki işin yoğunluğu akşam yapacağın antrenmanın yoğunluğunu etkileyecektir. işin çok ağır değlse ve iyi besleniyorsan sorun olmayacağı kanısındayım. forumda bi yerde okumuştum arkadaşın biri saat 4 te kalkıp sebze haline gidip dükkanı açıyomuş saat yedi de dükkanı babasına devredip ordandan perdecideki işine gidip saat 8 e kadar çalıştıktan sonra da salona gidip saat 10 da da evde oluyormuş, gerçi bu tempoya dayanmak uzun süreli mümkün değil ama azmedince ve isteyince olabiliyor eminim sen bu arkadaş kadar yoğun çalışmıyorsundur. ben de çalışıyorum ama dünyadaki şanslı kişilerdenim diyebilirim nöbet usulü çalışıp 4 gün de bir işe gidiyorum şuan. bundan dolayı da epey vakit kalıyo salona gitmek sorun olmuyo. tabi herkes benim sahip olduğum işe sahip değil. sen yine de vakit ayırmaya çalış. hafta da hiç olmazsa 3 gün gidebilirsin. başarılar.....

3. DarkWillBeDarken

DarkWillBeDarken Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Urfa
    ya da şöyle yaparsın: benim gibi git sen de 20 k lık bi dumbell seti, 153 cm lik bar ve ayrıca da 5 er kg lık ihtiyacın kadar ağırlık al, bi de body sehpası yaptır. 50 ytl falan tutar bu sehpa. forumda anlatıldığı gibi evde çalış. salonda çalışmak daha makul. sonuçta başında bir antrenör/hoca olacak ama evin de avantajları var. mesela işten geç çıktın, yemek yiyemeden, beslenemeden antrenmana gideceksin, enerjin olmadığı için açlık hissi+açlıktan canın istemeyecek. evde çalış bence. hem istediğin saatte çalışmış oluyorsun, yemeğini falan dilediğin gibi ayarlıyorsun. evde imkanın varsa yap derim. forumda tüm hareketler çok güzel anlatılmış. programı bilem var... ama hepsi bi yana bir an önce çalışmaya başla derim öyle ya da böyle:)

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Re: yaptığın işe bağlı ve azim

benim arkadasımdır kendisi ve 5 aydır bu tempoyla devam ediyor.Azmedince her şey oluyor. başka bir tanıdığım bir beyaz eşya mağazasının deposunda çalışıyor beyaz eşya filan taşıyorlar akşama kadar olabildiğince ağır bir iş ama haftada 5 gün sağlam antrenmanını yapıyor vücudu 10 numara 5 yıldır üstüste 5-6 gün ara vermedim daha diyor

5. ahmetgunduz

ahmetgunduz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    istanbul
    ben sabah 6:30 da evden çıkıyorum akşam 20:30 da eve geliyorum 21:30 da salona gidiyorum 23:00 te eve gelip yatıyorum...reklamlardada vardı sen yeterki iste..

6. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hem çalışıp hem de aile babası olunca akşam saatleri de tamamen erişilmez oluyor. İlşten çıkınca insan evine ve ailesine kavuşmak istiyor. O yüzden tek çare sabah çok erken kalkıp salonu açan kişi olmak. Ben 06:00 - 08:00 arası çalışıp oradan işe gidiyorum. Body ile uğraşmadan önce yine herrgün aynı saatte evden çıkıp işe yürürdüm (Kadıköy - Üsküdar - Beşiktaş - 4 Levent). Yeter ki spor yapmayı iste

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tebrikler. sabah 6 da salon zor iş. hele benim gibi uyku severlere ters...kolay gelsin de sabah 6 da açılan salon var mıdır acep...bütün salonlar benim bildiğim 9 dan önce açılmıyo.....

8. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Cidden bende merak ettim, bizim salon 10'da açılıyor mesela.

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı salonlarda güvenilir eski müşterilere anahtar verirler, o durumda salonu ilk açan siz olabilirsiniz.
    Herkül'de vardı bu uygulama.
    Meşhur vücut geliştirme gurusu, Vince Gironda, enteresan bir adammış, bir gün baş tacı ettiğinin ertesi gün yüzüne bakmazmış.
    Törenle anahtar verdiği adamlara kızdığı zaman, birşey söylemeden salonun kilitlerini değiştirtirmiş bir anda.
    Sonra yeni gözdelerine anahtar verirmiş :D
    Bizim ülkede bu kadar karmaşık değil bu işler allahtan :D

10. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Carrefour Nautilustaki Sports International hafta içi sabah 06:00 da hafta sonları 08:00 de açılıyor ..

11. bejekemrah

bejekemrah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personel görevlisi
    Yer:
    istanbul
    merhaba bende işe girdeğimde bu sporu bıraktım(01,05,2005) ama daha sonra ki bu sonra dene zamanım 2 sene dayanamadım ve tekrar basladım (01,03,2007) şimdi işten sonra eve gidiyorum aksam yemeğini yedikten sonra bir saat kadar ders çalışıyorum(açıktan işl.okuyorum) daha sonra spor salonuna gidip hem sporumunu yapıyorum hemde butun gunun stresini atıyorum vucudumun resmen temizlendiğini hissediyorum.aksamda uyumak zorunda olduğum için değil gercekten uykuya ihtiyacım olduğu için uyuyorum ve bu muhtesem bir duygu.saygılarımla

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ben akşam saat 10da salona yetişip salon sahibini antreman bitene kadar çok bekletiyorum. Salonun en zebellah üyesine o kadar iltimas geçmek zorunda kalıyor adam. Şaka bi yana, harbi vücutçu diyeceğimiz adam kendine fırsat yaratır çünkü amacı budur. İşten vakit bulamayıp antreman yapamayan adamı başkası motive edemez, kişi o kadar yoğunken hala spora zaman ayırıp ayıramayacağını, bu sporu o kadar sevip sevmediğini kendisi bilmeli. Ben seviyorum. Salonun kapanmsına yarım saat bile kalsa o gün o antremanı kafama koyduysam salondayım.

Sayfayı Paylaş