Işık ve kas görüntüsü :)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve aydemr tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bu spora 4 ay önce başladım yani daha yolun en başındayım. :) 0 alt yapı ( başlamadan önce şınav dahi çekmezdim) ve ektomorf yapıyla spora (1.75 , 56 kg) başladığım için gelişmek haliyle çok zor oluyor.Şu anda 70 kg civarındayım. Yani 14 kg aldım.Bu aslında vücuduma baya yansıdı ama daha hiçbir şeyim.
    Soruma gelecek olursak gündüz güneş ışığında vücuduma baktığımda bir hatları bile belli olmayan kötü bir vücut görüyorum.Akşam evde koridorda ise açısı iyi olan sarı ışık altında gayet iyi bir vücudum olduğunu görüyorum ( zannediyorum büyük ihtimalle :) ) .Hatta biraz yağlanmama rağmen baklavalarımı bile görebiliyorum :D . Soyunma odasında ki beyaz ışıkta ise yine kötüye yakın bir vücut görüyorum.Biraz saçma bir takıntı olabilir ama nedeni nedir bu durumun :D ? Işık ve kas görüntüsünün ilişkisi nedir?

2. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    konumdur arkadasim.evde ve salonda isik tam yukaridan vurdugu icin vucudun hatlari kivrimlari daha dogrusu cikintilarin golgeleri girintilerin ustune dusuyor ve daha hatli gozukuyosun.

bu bi hiledir.genelde ektamorf ergenler kullanir bunu.vucut yagsizliktan kas varmis gibi gozukur.onlarda isigin tam altina gecer daha bi belli eder fotograf ceker facebooka atarlar.canina yandigimin turk kizlarida olmayan kasa yorum yaparlar ayy cok tatli falan diye.kendilerine guldururler.neyse konumuz bu degil tabii

asil vucudun gunes isigindaki vucudundur.

simdi git isigi yak.bi tam altinda dur ve kendine bak bide sag-sol on-arka yap oyle bak.vucudunun golgesi vucudunun ustune dusuyor gibi bisey.

mesela tam isigin altina durdugunda bicepslerin golgesi bicepsin hemen altindaki eklem yerine cukura duser.ve sanki daha kasli gibi gozukur.kas daha cikik veya eklem yeri daha cukurlu gibi.

Gondor bunu beğendi.
  3. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Sağol kardeşim yorumun için.Neyseki öyle ergenler gibi facebook'a foto atmak takıntım yok.Atarsam bile 2-3 yıl sonra bir yerlere geldikten sonra atarım :D. Zaten görüntü değil şuanki hedefim . Sürekli kilo almaya çalışıyorum. 75-78 i falan gördükten sonra diyet + kardiyo yapıp şık bir görüntü hayal ediyorum (kavuşurum inşallah).

4. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    ya 4 ayda oyle 14 kilo falan aldiysan ektamorf degilsin bence sen ona dikkat et.yani en azindan ekto-mezo arasisindir oylelerde var ama ekto imkansiza yakin bence.

tanidigim 7 tane ekto var gece 3 de kalkip pizza kola yiyip zibariyor kilo almak icin.100 gram oyanam yok.varsada - yonde.dahada kilo veriyor yani

5. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Bana da öyle geliyor, ben saf ektoyum 8 ayda 6-7 kilo anca alabildim, 4 ayda 14 kilo almak pek ektoya uygun değil gibi :)

6. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Uzun ve inceydim ki baya düzeldi ama bileğimi elimle saramıyodum rahatça.Ekto - mezo arası diyebiliriz yani ama gelişmek çok zor oluyor. Güçlendiğimi hissediyorum ama görüntüde saha pek bir şey yok.Alt yapısız başlamanın dez avantajı da var burda.3 ayda benden çok daha iyi konuma gelen kişiler var.Ama her vücudun aynı olmadığını biliyorum çok şükür ve çalışmaya devam ediyorum.Aslında 14 kiloyu alırken yağda kazandım . Az da olsa bir göbeğim ve büyükçe kalçalarım oldu şuan.Ama çok da kötü yağlanmadım.Zaten yağları atmayı en son düşünüyorum.Önce hacim kazanmak. :D

Sayfayı Paylaş