Hz. Muhammede hakaret içeren videolar youtube da

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 19 Mart 2007 başlatılmıştır.

 1. Veyron
  Offline

  Veyron Özel Üye

  Katılım:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.884
  Beğenileri:
  436
  Ödül Puanları:
  93
  Yer:
  Republic Of Fenerbahce
  Hz. Muhammed'e ve İslam'a hakaretler içeren karikatürler Youtube sitesinde serbestçe yayımlanıyor.

  Danimarka'da bir dergide yayımlanan, Hz. Muhammed'e ve İslam dinine hakaretler içeren karikatürler Youtube sitesinde serbestçe yayımlanıyor. Videolarda Hz. Muhammed’e ve İslam dinine yönelik iğrenç hakaretler yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de erişim yasaklandığında Youtube sitesi yetkilileri daha dikkatli olacaklarını ifade etmişlerdi. Ancak görünen o ki onların dikkatleri ve bizim tepkilerimiz hala yeterli değil.  SESSİZ KALMAYALIM! BU HAYÂSIZ SALDIRIYI DURDURALIM!  Elbette yayın ve ifade özgürlüğünden yanayız ve Youtube ya da her hangi bir sitenin bizimle iletişiminin kesilmesini istemiyoruz. Fakat bu demek değildir ki kutsallarımıza yönelik her türlü hakaretin serbest kalması ve biz buna sessiz kalalım!  Muhtemelen bu hakaretlerden Youtube sitesinin yetkilileri haberdar değil. Ancak gerekli tepkimizi ortaya koyarsak ilgililer de gerekli önlemleri alacaklardır. Bu nedenle aşağıdaki metni Youtube.Com sitesine gönderirseniz, Yotutube.Com sitesinin yetklililerini harekete geçecektir.  Videonun kendisini içerdiği görüntüler nedeniyle yayınlamıyoruz. Ne olduğunu görmek isteyenler varsa bu linki tıklayabilirler: https://www.youtube.com/watch?v=bd2VEBE-qX8

  Tepkinizi dile getirmek için, https://www.youtube.com/contact adresindeki iletişim formuna, aşağıdaki protesto metnini yazıp, gönderebilirsiniz. Türkçesini de bilgilendirmek amacıyla, T.C. Dışişleri Bakanlığının webmaster@mfa.gov.tr mail adresine gönderebilirsiniz.  Youtube.Com'a göndermek için: ( https://www.youtube.com/contact )  “In Youtube.com, a video was aired under the name of “Mohammed Cartoons and Muslim Islamic Outrage” on the address regarded https://www.youtube.com:80/watch?v=bd2VEBE-qX8.

  The context of this video is humiliating and violating Prophet Muhammad and Islamic values. Concerning with this video Youtube.com is humiliating all the Muslims around the world that are exceeding 2 billion.  Regarding of this reason, I’d like to say management of Youtube.com that the video should be deleted. Because this video humiliating and Prophet Mohammad and Muslims explicitly. And I hope Youtube.com will show more respect all the thoughts and beliefs in the future.”

  Dışişleri Bakanlığı’na göndermek için: ( webmaster@mfa.gov.tr )  “Youtube.Com video sitesinde ‘Mohammad Cartoons and Muslim Islamic Outrage’ başlığı altında, https://www.youtube.com:80/watch?v=bd2VEBE-qX8 adresinde yayınlanan video, içeriği itibariyle Hz. Muhammed ve İslam dünyasına yönelik, iğrenç, aşağılayıcı hakaretler içeriyor. Bu video ve bu video ile Youtube sitesi, nüfusu 2 milyarı aşan Müslümanları aşağılıyor. Bu nedenle bu videonun Youtube.Com sitesinden derhal kaldırılmasını istiyorum.  Youtube sitesinin benzer olaylarda gösterdiği duyarlılığı tüm inançlarda aynı şekilde göstermesini istiyor ve bu videoyu protesto ediyorum.”  Saygılarımla


  alıntı:http://www.herice.com/mail/6043/
   
 2. Mpoison
  Offline

  Mpoison Üye

  Katılım:
  28 Haziran 2006
  Mesajlar:
  103
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Bunların canını bu kadar acıtan ne ???
   
 3. okaysarac
  Offline

  okaysarac Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2005
  Mesajlar:
  336
  Beğenileri:
  28
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Grafik Tasarimci
  Yer:
  Istanbul
  Sanırım zaten kötü olan imajımızı daha da zedelemek peşindeler. İnsanlar için kıtalararası dinleri tanımak malesef internet ortamına düşmüş..Hala Kanadada bile Türkiye dendiği zaman bilmeyen insanlar, geceyarısı expresi ile hatırlıyorlar ülkemi. Ayrıca müslümanlığı ise kesilip biçilecek bir tehlike unsuru olarak görmekteler..Sanırım Dünyadaki dengeler zıt olsaydı o zaman biz bunların yaptığını yaparmıydık onu merak ediyorum.
   
 4. cNyT
  Offline

  cNyT Üye

  Katılım:
  18 Ocak 2007
  Mesajlar:
  153
  Beğenileri:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Youtube biraz art niyetli sanırım bu konuda samimi değiller. Atatürkle ilgili videoyuda kaç gün sonra kaldırmışlardı. Ekleyin bakalım bushu falan adamlar sizi bulmak için deli danalar gibi uğraşırlar videoda en fazla 15-20 dk durur.
   
 5. N-aim
  Offline

  N-aim Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2006
  Mesajlar:
  494
  Beğenileri:
  27
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Adana
  Aşşalıklar.adamların hiç saygısı yok ya.youtube da işine geliyor kaldırmamak nede olsa onlarda islamı yanlış tanımlıyorlar :x İnşallah mahkemelerimiz Atatürke yapılan hakaret vidyolarına yaptığı tavrı yine yapar
   
 6. okaysarac
  Offline

  okaysarac Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2005
  Mesajlar:
  336
  Beğenileri:
  28
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Grafik Tasarimci
  Yer:
  Istanbul
  O tavırdan sadece bizim zarar gördüğümüzü, diğer tüm dünya'nın youtube' a rahatlıkla erişebildiğini biliyorsun sanırım??
   
 7. N-aim
  Offline

  N-aim Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2006
  Mesajlar:
  494
  Beğenileri:
  27
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Adana
  Ben kapansın veya sansür yapılsın demiyorum.tavırdan kastım youtube yetkililerine baskı yapılması ve kamooyu oluşturulması ;)
   
 8. Numberten
  Offline

  Numberten Üye

  Katılım:
  5 Kasım 2006
  Mesajlar:
  24
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yahu bu ne düşünce özgürlügü nede insan hakkı resmen peygamberime sövüyor adamlar ondan sonra bide kendilerini acıdırıyorlar. Nasıl hesap verecekler...
   

Sayfayı Paylaş