Hydroxycut+Carnitine+Creatin+Protein+Multivitamn Kombinasyonu İle Bölgesel Yağ Yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve -morethanXTC- tarafından 12 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. -morethanXTC-

-morethanXTC- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

Konu biraz komplex olduğu için fikir almak istedim.Aklımda bir kaç soru var ve forumda parça parça bilgiye ulaşınca da birleştirerek yanlış bir fikre ulaşmak istemedim.

Günlük Program Şöyle;

1-Sabah kalkınca ( Saat 6:00 ) 1 doz Hydroxycut hardcore stix
    Yarım saat sonra nestle corn flakes, ve iş yerine intikal- muhasebeciyim-

2-Saat 10 gibi meyve veya galeta tarzı light atıştırmalık + yeşil çay.

3-Saat 12'de şirkette öğle yemeği; 1 kase çorba, 1 adet tam buğday ekmeği, tavuk veya kırmızı et+ sınırsız salata+yoğurt+ bi miktar pilav (pilav için yorum alayım yemeli miyim yememeli miyim.)

4-Saat 12 - 17 arası yine galeta tarzı light bir veya yeşil çayla birlikte Biotech Multivitamin

5-Saat 18:30 da Biotech L-Carnitine 3000 mg. + 5 mg Optimum Nutr. Creatine

6-Saat 17:00 Kardiyo vs. sadece kilo vermeye ve karın bölgesini hedef alan çalışma.

7-İdman sonrası Optimum %100 Whey + Hafif bir yemek

En önemli sorum bu tarz bir beslenme ile karaciğer ve böbreklerim haşat olur mu?
    Hydroxy hardcore 3 4 stix kullandım sanki böbreklerim sızlamıştı ama su eksikliğinden olabilir diye düşünüyorum, ve bunlarla beraber iyice zorlar mıyım diye de çekiniyorum.

10 bardak su tüketeceğim...Belki idmandaki de dahil 15 bardaktan fazla.
    Kilo vermem ne ölçüde olur? Hangisi gerekli, hangisi gereksiz, hangisi eksik veya fazla Yorumlarınızı rica ediyorum.

Yaş 27 - Boy 1,90 - Kilo 84 6 ay spor geçmişim var Kollar 37 cm. vs. ama göbek tahminimce 110 cm.dir
    Göbekli gezmekten bıktım ilk hedefim göbekten kurtulup hayatımda ilk kez kendimi six packli görmek istiyorum.Ondan sonra biceps, triceps, göğüs omuza yoğunlaşacağım.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2012
  2. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    pilavı çıkart programdan.Kilo vericeksen karbonhidratlardan uzak dur.

3. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Çok fazla gereksiz karbonhidrat var kahvaltıda protein az ve corn flakes dogru secim degil

Light krakerler galeta yerine bir avuç kuruyemiş veya Gİ değeri düşük bir meyve

Pilav cıkabilir oldukça gereksiz

Son oğunde sebze ve protein ağırlıklı oldumu bu is tamamdir :)

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    sanırım ben yanlıs anladım Biotech L-Carnitine 3000 mg mı alıyorsunuz spor öncesı yanı asgı yukarı 500 mg lık 6 tablet :D eger öle ıse bence cok yaa

5. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur , ve creatin ile carntin yanlış bir kombinasyon creatin vücutta su tutumu yapar , carnitini kullanmaktaki amaç vücuttaki suyu yağı dışarı atmak definisyona girmek oludğu için ikisi beraber kullanılmaz

6. Felhan

Felhan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşların dediği gibi bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur. ve bu kullandığın ürünlerden korkrma ben daha fazlasını kullandım hiç birşey olmadı 10 bardak su demişsin 1 bardak 200ml olsa 2 lt su yapar 2 lt su zaten normal insanların alması gereken miktardır. sen bunun üzerine cıkman gerekiyo 3 lt kada içebilirsen güzel olur böbreğe gelebilecek zararı engellemiş olursun. ve yemek yerken mümkün olduğunca az su iç yoksa mide yi büyütürsün . yanına pet şişe al 1.5 lt veya 0.5 lt lik yanında olsun bende muhasebeciyim benim masamın üzerindeydi sürekli içiyordum günlük 3 ile 3.5 lt arası spor esnasında 1.5 lt içmeni tavsiye ederim geri kalanını saatlere bölmelisin bi anda yüklenmemelisin böbreklerin yine zarar görür bu durumda. he bi de karaciğerden cok korkuyosan ki zaten bunlarla bişey olacağını sanmıyorm ama kendini korumak için eczaneden enginar kapsulu alablirsin karaciğeri korur

iyi günler...

7. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Genelde onceki yazan arkadaslarin yorumlarina katilarak, birkac sey eklemek istiyorum.

1- Sabah kahvaltisinda, 2-3 tam yumurta ve az yagli beyaz peynir yemeye dikkat edin.

2- Yine sabah ac karnina bir bardak suya, bir kasik elma sirkesi katarak icmeyi deneyin. Kilo verme etkisi tartisilsa da guclu bir anti-oksidant oldugu kesindir. Dikkat, mide asidi probleminiz olmadigindan emin olun ve bir aydan fazla bunu uygulamayin.

3- Light galeta dogru bir secim degil, yine soylenildigi gibi kuruyemis daha iyi bir secim olacaktir.

4- Pilavi illa yemeyin diyemem. Carb-cycling diye bir terim var. Belli gunlerde saglikli karbonhidrat alimi vucuda soka ugratmasi acisindan yararlidir. Haftada 1-2 gun, ozellikle iri taneli bulgur pilavi yemekte ben kendi adima sakinca gormuyorum.

5- Karacigeri yoracak kadar ekstrem supplement oldugunu dusunmuyorum. 3lt sivi almak sart tabi. Kreatin monohydrate vucutta ekstra su tutabilir aklinizda olsun.

6- Bu supplementlerde bence eksik olan en onemli madde, kaliteli bir balik yagi. Balikyagi, zeytinyagi, avokado, badem, ceviz gibi yiyeceklerin icerdigi saglikli yaglar ve omega 3, kilo vermenizde en onemli yardimcilar.
    Balikyagi secerken, pharmateucal yani kaliteli bir balik yagi secmekte fayda. Butun balikyaglari ayni degerde degil, soyledikleri EPA DHA oranini saglamiyorlar ayrica dusuk kaliteli balikyaglari civa gibi agir metaller icermektedirler. Taze balik, olmadi zeytinyagli ton baligi konservesini mutlaka diyete ekleyin. Balik yagi alirim derseniz,Turkiye'de var midir bilemiyorum ama Nordic Naturals iyi bir markadir.

7- Gunde kac gram Omega 3 almaliyim? Basit hesap, vucut yag oraniniz kadar. Yani %15 yag orani olan ve kilo vermek isteyen biri, 15gr balikyagi almalidir ama bu rakam hergun cok fazla olabilir. 100 gr somonda, 3grama yakin Omega 3 oldugunu dusunursek, gunluk 3-9 gram arasi Omega 3 almak yeterli olacaktir.

8- Son ve en onemli madde, Kardiovaskuler egzersizler yararlidir ama tek basina yogun bir agirlik calismasinin yerini alabilecegini dusunmuyorum. Aslinda neredeyse bu bir kaide denilebilir. Eger gercekten bir yerden baslamak ve yag vermek istiyorsaniz, once 45 dakikayi gecmeyen ve hafif olmayan bir agirlik calismasi ve ardindan HIIT yada dusuk yogunluklu bir kardiyo ekleyin.

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş