hydrowhey ve glutamine kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve chillout tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Arkadaşlar yaklaşık 8 aydır yüzme kardiyo ağırlıklı spor yapıyorum ve son 3 aydır VG yapıyorum. Boy 174 ve 76 kilodan 68 kilolara kadar düştüm. Göbek çevresinde çok yağlanma vardı fakat şu an karın kasları nerdeyse belirgin. Kol ölçüsü ise 35 cm. Beslenmeye çok dikkat ediyorum ve hergün 4-5 öğün protein ağırlıklı yemeye dikkat ediyorum. Fakat sabah 8 akşam 6 çalıştığım için yemek genelde problem oluyor ve yanımda ton balıklı sandviç yumurta meyve ne varsa işe getirmeye çalışıyorum. Fakat özellikle öğle yemeklerinde kızartma pilav gibi yemekler olunca besinler yetersiz kalabiliyor. Şu anki hedefim hacim yapmak.

Son olarak sabah kalkınca ve antreman sonrası olmak üzere GNC whey kullandım.

Şu an ise elimde optimum hydrowhey, optimum casein, EAS glutamine powder ve GNCden aldığım B vitamini kompleksi var. Bu ürünler ile kombinasyon yapmak istiyorum. Ürün tercihlerim ve kullanımları hakkında değerli yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Daha 8 aylık bi sporcu olarak bu kadar yoğun suplement kullanman biraz gereksiz aslında. Ama madem kullanıcaksın önerilerimizi yapalım. 1. si Hydrowhey çok hızlı sindirilebilen ve kaslara çok hızlı bi şekilde etki eden bi proteindir. Fakat hızlı sindirildiğinden etkisini çok kısa sürede yitirir. Bu protein ileri düzey sporcular için olup sana çok fazla bi yararı olmaz. Bunun yerine Optimum Gold Stand alman daha uygun olurdu. Ama madem aldın idmanlardan sonra bu proteini 1 porsion atabilirsin. Glutamini idmandan önce 5gr idmandan sonra 5 gr senin için yeterli olur. Caseini akşam yatmadan önce ihtiyacın ölcüde kullanırsın.

3. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Teşekkürler
    Hydrowhey i Glutamine ile beraber kombine etmek için düşünmüştüm.
    Gold standartta var diye biliyorum glutamine ve ekstradan glutamine yüklemesi fazla mı olur emin olamadım. Elimde daha önceden aldığım glutamin bulunduğu için hydro tercih ettim.
    Glutamine powder gold ile de kullanabilir miyiz yoksa fazla mı olur? Bu bittikten sonra gold ile devam ederim ya da başka bir ürüne.

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Optimum Hydro wheyin her prosionunda 5gr dan fazla glutamin bulunmaktadır. Size yanlış bilgi vermişler.

5. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    o zaman glutamine ekstradan almak fazla olur mu sizce?

Bu arada GNC (Big 50) B kompleks vitamin hakkında yorum alabilir miyim
    Multi vitamin yerine bu ürünü tercih ettim, vitamin destek amaçlı başlamayı düşünüyorum

6. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    @ BeachBoy
    8 aylık bir sporcu için 4 adet supplement neden fazla anlayamadım, ayrıca b vitamin kompleksi ve whey ürünlerini supplement olarak değerlendirmek de gereksiz, bunlar mutlaka olması gereken besin destekleri, diğer ürünler de özel ürünler değiller sonuçta.
    ayrıca hydrowhey konusunda katılıyorum, gold standard tercihi senin için daha iyi olurdu.
    @ chillout
    multi vitamin olarak; optimum opti-men şiddetle tavsiye ederim ;)

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Şuan için proteinin içindeki glutamin size yeterli olacağını düşünüyorum. Ama isterseniz idmandan sonra 5 gr atabilirsiniz bi zararı olmaz. GNC pek tercih ettiğim bi marka değildir hiç kullanmadım. Bilmediğim bi ürün hakkında yorum yapmam uygun olmaz. Fakat B complex olarak Solgarın ürünlerini tavsiye edebilirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:24 ----------

iris arkadaş 3 aydır body yapıyomuş. VG de 8. ayı değil yani. Zaten Hydro oraya hiç uymamış. Extra Glutaminde bence 8 aylık biri için gereksiz. Sadece Gold stand kullansa bile yeterdi ben bunu söledim.

8. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler
    sizce bi dahaki sefere wheymi yoksa gainer türü bir ürün mü kullansam.
    Şu an 174 cm boy 68 kilo civarıyım, vücut yağlanmaya çok müsait ve henüz istediğim yağsız görüntüye de ulaşamadım. Ölçümlerde %11 yağ oranım. Kötü bir değer değil belki ama önceden hafif kilolu olmamın vücut yapısı üzerinde etkileri var.
    Bu yüzden şekerden yağdan uzak duruyorum fakat bu şartlarda ne kadar proteine ağırlık versemde ilerlemenin, ağırlık artırımının yavaş olduğunu görüyorum. Rejim yapmamın enerji üzerinde olumsuz etkisi var.
    Tam olarak nasıl bir kombinasyon uygun olur benim için haftaya yurtdışında olucam ve alışveriş yapma şansım olacak.
    Bu arada idman haftada 3 gün (her gün aynı bölgeler ağırlık) 1-2 gün kardiyo şeklinde.

Sayfayı Paylaş