Homoseksüel Arkadas ve Zor durum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ayaz tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Eşcinselliğin hastalık statüsünden çıkartılması bence eşcinsel derneklerin baskısından kaynaklanabilir.
    Aslına bakılacak olursa, eklenmesi de tartışılır, çıkartılması da.
    Bence de hastalık değildir, organizmanın yaşamasına, varlığını sürdürmesine tehdit olmadığına göre, gündelik yaşantıyı sekteye uğratacak bir zihin yapısına neden olmadığına göre elbette hastalık değildir bana göre.
    Zamanında neden hastalık sayıldı bunu anlamak lazım, gene aynı şekilde, neye dayanarak hastalık olmaktan çıkartıldı.

Musclefan biraz sert gitmiyor musun?
    Ayaz çok ılımlı bir arkadaşımız, bu konuda tabuları olabilir, herkes eşcinsellere "kendi tercihidir, beni alakadar etmez" diye bakmak zorunda değil.

Ben öyle bakıyorum ama herkesten bunu beklemek hayalperestlik olur.
    Hak etmeyen bir insana böyle tepki vermene şaşırdım açıkcası.

Berkthagar ve Ayaz bunu beğendi.
  2. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Bence de biraz fazla üstüme gelmissin. Tek tek cevap vermek istemiyorum yeniden yanlis anlasilmalar olmasin diye.
    Sadece temsilcilik yanin cok pozitif degil. Basimdan gecen olayi basima vurma tutumu icerisinde olman sadece beni görüsüme daha cok bagliyor. Cok asiri agresifsin bir kere. Yok yazilarimi okusaymissin benimle arakdaslik kesinlikle yapmazmissin falan. Iyi de sözkonusu zaten sen degildin. Ayrica bu kadar agresiflige seninle kac kisi arkadaslik yapmak ister bi düsün.
    selamlar

3. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    arkadaşlar ben ayaz'ı tanımam etmem,forumun da sıkı takipçisi olduğumu söyleyemem.sonuçta ayaz ortalama bi türk insanının bakış açısını temsil ediyor diye düşünüyorum.yani tepkim özellikle ayaz'a karşı değil,o kafa yapısında olan herkese.
    karasan ,eşcinselliğin neden hastalık olarak tanımlandığına gelirsek;
    eşcinselliği toplumlar hep aile kurumuna ve insan soyunun devamına karşı bir tehdit olarak gördükleri için eşcinseller hep lanetlenmiştir.dinlerin eşcinselliği yasaklamasının sebebi de kadın-erkek-çocuk biçiminde idealleştirilen aile tipine bir tehdit olarak görülmesidir.fakat günümüzde 6 milyarı aşkın bir dünya nüfusu var, ve eşcinsellerin varlığı insanların çoğalmasına tehdit olarak görülmüyor,çünkü artık gezegenimize sığmayacak kadar çoğaldık .hastalık olmaktan çıkarılmasının bir sebebi de budur belki.

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Toplumca eşcinselliğe dair katı kanaatin değişmemesi çok normal geliyor bana. Hepimizin ailesi, çocukları vs. olduğunda eşcinsellerle ilişki kurmasını(akran grubunda) istemez ve çocuğu o çevreden uzaklaştırmaya çalışırız. Sebebi: Çocuğumuzun bu kişinin hayat görüşünden, cinsel haz anlayışından etkilenmesi ve aynı davranışları göstermesindendir. Televizyonları başında bir homoseksüel gördüğünde küfür savuran, aşağılayan bir sürü insanın olduğunu biliyoruz. Bu insanlar bu eşcinselleri kınarken %90 çevresinde ailesi, çocukları olduğu da aşikardır. Çevresindeki insanlara bu homoseksülelleri ne kadar iğrenç, aşağılık gösterirse sözüne itimat edenlerin de o derece itici bulacağını düşünüyor çünkü. Bu korku ona hiçbir zararı olmayan, kendi işinde, kendi hayat görüşünde yaşayan eşcinsellerden nefret ettiriyor.

Berkthagar bunu beğendi.
  5. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    E buyrun. Demek ki bilimin homoseksüellere bakis acisi sadece sürdürülebilirlik ve degisen dünya kosullari ugruna degisti.

Bu bana göre hic gecerli bir aciklama degil. O zaman direk sunu düsünmüsler: "Dünya üzerinde azalan kaynaklar ileride yeryüzünde yasayan tüm insanlarin ihtiyaclarini karsilamayabilir. Daha cok cogalmayalim diye homoseksüelligi topluma kabul ettirmeye calisalim."

Bunun ötesinde homoseksüelligin ana rahminde basladigina dahir bir tek kanit yoktur. Kromozomlardan falan girerek de cözümlenmiyor bu is, bu sen de biliyorsun.

Homoseksüel oldugunu var sayiyorum musclefan, bu acidan kendini saklamayip görüslerini birer birer savunmani taktir ediyorum. Ancak ne bugün ne de bugüne kadar duydugum hic bir aciklama beni tatmin edemedi... Elde somut bir bilgi olmadigin icin, homoseksüellerin mesela digerlerine kagit üzerinde "bak, ana rahmindeyken icimde olusan su genden dolayi homoseksüel oldum" diyemedikleri icin, baska bi deyisle kendilerini cok saglam temeller üzerinde savunamadiklari icin görüsler daha cok catisiyor..

Homoseksüellerin olusumu taaaaa bilmem kac yil öncesine dayanmasi, taaaa eski yunanlara dayanmasi vs. bunlar homoseksüelligi onaylayici sebepler degil, sadece bilgidir..
    Ona bakarsak eski yunanlarda sübyancilik da gayet yaygindi. Onlar yapti diye simdi bunu bu devirde legal kilmak ne derece dogru olabilir?
    Ayrica benim göbegim Sezarla, Da Vinciyle vs. bir mi kesildi ki onlarin pesinden gideyim, ya da öyle olmalarini önderlik gibi görüp kabul edeyim.. Ortalama bir Türk'ün düsüncesine saygi duymuyorsan kimseden saygi göremezsin.

Selamlar

6. göktürk

göktürk Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm receptions chef
    Yer:
    ANTALYA
    selamlar şimdi arkadaşım sen dıyosunki diğer bir arkadaşım bana onun i.... oldunu soyledi diyorsun bunu diyen arkadasini ne kadardır tanıyosun düşün bir kere sözune ne kadar güneniyorsun bence madalyonun diğer kısmınada bak çünkü yanlış bır bilgiye sahip kanıya sahip olabilirsin sonuçta görmedin ve diyosunki onun yanında bir sürü hakaret ettım i... nelere die hiç bir tavır sergilemedi diyosun bak burda bir enterasanlık var sana söylim duyduna inanma gördüğününde yarısına inan şöle düşün bir de farzetki sana bu arkadaş i..... diyen vatandaş i... olamazmı veya farklı bır ortamda sana diyen arkadaşı i... ne diye düşündün kişi görüpte olay olurken sonrasında arkadaşlını bıtırmış vey o söylemeden ben ona bir çamur atim demişsse kımse böle düşünmüyor bölede düşümek lazım ve eğer böyle ise kendini nasıl hissedersin kim kimi altadtmış olur dünya hali çok komplocu gıbı oldu yazım ama inan o kadar çok olay gördumkı bu genç yaşıma rağmen her şeyi planlayıp düşünüyorum düşünmeliyizde kanımca ve insanlar mutlaka bir yerlerde hata yapar hataları ile insanı kabullenmek gerekir eğer kendine çok yakın buluyorsan bu konuyu iyice araştır iyice incele ondan sonra düşündüklerin doğru ise onu kazanmaya çalış bu devirde yalansız riyasız arkadaş dost bulmak o kadar zorki .............

7. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    sanirim hepsini okumadin. Zaten öyle oldugunu teyit etti bana sonradan. ayrica diger arkadas cocuklugundan beri taniyormus. neyse o konu kapandi zaten

8. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL

ben tamamen nüfus olayına bağlamadım ki,sadece bir sebebi de bu olabilir dedim.bu çok basit gibi görünen ama çok karışık, her şeyle bağlantılı bi mevzu.homoseksüel erkeklerin beyin yapısının farklı olduğu biliniyor.akıl yürütme tarzı da farklı.sorun ne biliyor musun? her olguyu bir nedene bağlama hastalığı.homoseksüellik neden var diye kimse sorgulamasa hiçbir sorun olmayacak.sen hiç heteroseksüel olmanın nedenini sorguladın mı?çünkü bunlar nedensizdir.sen kadını arzularsın,estetik bulursun,ötekisi erkeği estetik bulur,onu arzular.bu içten gelen bir şey.nasıl ki bazısı et yiyemez ve tiksinir,bazısı da et yemeye bayılır.ben maviyi severim,sen yeşili seversin,bunun nedeni niçini yoktur.çünkü bu böyledir.zevkler ve renkler mevzusu yani."homoseksüellerin oluşumu" diye tuhaf bir şey demişsin.homoseksüel nasıl oluşur, muson yağmuru mu ki bu oluşsun?en büyük önyargılardan birisine daha sahipsin,bunu da gördüm.sen iki yetişkin erkeğin rıza sonucu ilişkisiyle bir yetişkinin bir çocuğu istismar etmesini bir tutuyorsun.bunu yapamazsın.iki yetişkin insan eğer karşılıklı rıza varsa ne istiyorsa yapar.eşcinsel demek pedofil mi demektir?peki ya yatılı okullarda,aile içinde,yetiştirme yurdunda tacize uğrayanlar nolacak o zaman?hiç haberlerde filan amcasının,dayısının vs. taciz ettiği çocukları görmedin mi,okumadın mı?amcası eşcinsel miydi?hayır.bi kadınla evliydi ama o çocuğu yine de taciz etti.sana önder kabul et demedim,eşcinsel ilişki yaşa da demedim.sadece tarihten bazı insanları gösterdim eşcinsel olarak.aslında o kadar uzağa gitmeye de gerek yok.osmanlı haremindeki olayları biliyoruz hepimiz.
    ayrıca bilgin olsun diye söylüyorum,çevremde son derece saygı gören bir insanım,lafımı hiç sakınmadığım için ve etrafımdakiler herhangi bir konuda benim fikirlerime önem verdikleri için.

9. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    yazini pedofil kelimesine kadar okudum sonrasini da okumadim. Bundan sonra da zaten okumicam. Cünkü konu cikmaza girdigi an olayi cirkinlestiriyorsun.
    Eski yunanlilarda vardi gaylik diye tutturuyorsun. Onlarda varsa naapalim yani dedim. onlar da var diye o zaman eyvallah mi diyelim. Sübyancilik da vardi dedim. Yani yaptiklari herseyi dogru mu kaul etmemiz gerekiyor diye verdim örnegi. Sen ise konuyu benim homoseksüelligi pedofillikle es tutmama getirecek kadar itici bir tavir takindin.
    Bunun ötesinde bizim yasimiza gelmis insanlarin neden heteroseksüel oldugunu sorgulayacak kadar akildan yoksun olduklarini da sanmiyorum. Bence "neden homoyum" sorusunu sormak daha mantikli.. Burda bana hesap vermek zorunda degilsin. Hatta bu dünyada kimseye hesap vermek zorunda degilsin. Benim inancima göre bir gün hepimiz ölecegiz, hakka geri dönecegiz. Hesabi da orada verecegiz. Seni neden yargiladigimin düsüncesindesin anlamis degilim halen. yargilasam bana yazdigin ilk özel mesajdan sonra sana tek kelime yazmazdim...
    Homoseksüelligin bana göre savunulacak bir yani yoktur. Tüm karakterim, kisiligim, tolerans derecem bu düsünceme göre yargilanacaksa da hic tasam degil. Ben sizden degil, siz benden rahatsiz oluyorsunuz.

selamlar

10. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL

bi kere büyük iskender dedim,leonardo da vinci dedim,bunlar yunanlı değiller bu 1.ben sadece yazdıklarına cevap veriyorum,böyle bir hakkım var.konu çıkmaza filan girmedi,herhangi bir konuda vaktimin el verdiği sürece tartışabilirim seninle ya da başkasıyla.diyecek bir şeyim her zaman var. sana hesap verdiğim fikrine nerden kapıldın hiç anlamadım.sana neden hesap vereyim?anlamsız.homoseksüelliği savunmak başka bir şeydir,onu anlayışla karşılamak ve olumlu bi anlamda umursamamak başka bir şeydir.homoseksüellere insanlar ne zaman saldırmazlar,onları aşağılamaktan,öldürmekten,onlara sövmekten ne zaman vazgeçerler,işte o zaman homoseksüeller de kendilerini savunma ihtiyacı duymazlar.bir insan hiçbir niteliği olmasa sadece insan olduğu için bile değerlidir,bir candır.

11. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bir kadına sen neden kadınsın veya erkeğe sen neden erkeksin diye hesap sorulmuyorsa bu eşcinsel insanlarada sorulamaz.Şimdi insanlar olaya öyle bir açıdan bakıyorlar ki; eşcinsellik sanki sadece bedensel salt cinselliğe dayanan bir süreç.Benim tanıdığım arkadaşlarım var gözlemlediğim şey eşcinselliğin duygusal boyutunun ,cinsellik boyutundan daha ağır bastığı.
    Eşcinselliği hastalık olarak görenlere soruyorum ? hermafrodit yani çift cinsiyet sahibi olarak dünyaya gelen insanlar var.Bu kimsenin tercihi değil ama bir şekilde bu kişiler iki cinsinde üreme organına sahipler ama yaşadıkları duygusal süreç ve hormonları onları bir tercih yapmaya yönlendiriyor.Kimisi kadın kimisi erkek olmak istiyor.
    Demek istediğim eşcinselliği aslında bir sapkınlık olarak değil bir varolma şekli olarak kabul etmenin gerektiğidir. Bu yanısra sadece insanlarda değil doğadaki birçok canlıda varolan bir durumdur.Olayın bilimsel gerçekliği ve kabuledilirliği dışında ,inanclı kişilerseniz yargıladığınız durumun Allahın bir eseri ve yansıması olduğunu size hatırlatırım.Tüm kutsal dinler birbirimizi hatta tüm canlıları sevmemizi bize öğütler.Farklı olanı küçük görmek,kusurlu görmek,dışlamak,kötü davranmak kısacası YARGILAMAK kimsenin hakkı değildir. Unutmayın hepimiz iyiliklerimiz ve kötülüklerimiz için Allahın huzurunda adil bir mahkemede yargılanacağız.
    Size tavsiyem biriktirebildiğiniz kadar sevgi ve iyilik biriktirin.

builtman ve musclefan bunu beğendi.
  12. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

Ben sadece bu konuda ki tutumumu dile getiriyorum. Tutum da nasil olusur? Inanc.. Inanc nasil olusur? Dogusumuzdan bu yana icerisinde bulundugumuz aile ve sosyal yapidan, cevreden, yasayarak edindigimiz tecrübelerden...
    Sen hermafroditlerin hormonal dengelerine göre cinsel tercih yapabiliyor olmalarindan yola cikarak bu hakki herkeste görüyorsun.
    Ben ise cinsel tercih yapabilmek icin hermafrodit dogmak gerektigine inaniyorum. Onlari Allah'in ibret alalim diye yarattigi insanlar olarak görüyorum. Onlarin tercih hakki var , evet. Cünkü cift cinsiyet ile doguyorlar. Ama benim tercih hakkim yoktur. Ben tek cinsiyet ile dogdum. Allah benim tercih hakkina sahip olmami isteseydi beni de herma yaratirdi. Hermafrodit verilecek en iyi örnek aslinda, kac kere geldi aklima ancak cok dagilacak konu diye deginmedim.
    Ikinci bir noktaya ise sadece düzeltme yapmak icin deginecegim. Cünkü din konusunda yanlis bilgilere karsi kayitsiz kalamiyorum. Allah'in huzurunda iyilik ve kötülüklerimizin hesabini verecegiz derken bu düsünceyi kendine has bir inanc seklinden türettiysen saygim var ve bir sey demem.
    Ancak islamdan bahsediyorsan böyle birsey yoktur. Allah'in huzurunda O'nun Kuran'da ve Peygamberin sünnetinde emredilen seylere ne kadar uydugumuun hesabini verecegiz..

saygilar

supersport bunu beğendi.
  13. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ayaz ; Hermafrodit yani çift cinsiyetlilik bir anomalidir ve bireysel tercih dışıdır.Aynı şekilde hormonal düzensizliklerde anomalidir ve hormonlar yaşamlarımızda birçok alanda etkili olurken ,bilim adamlarının söylediğine göre çok daha fazla bilinmeyen mekanizmayıda tetiklediği öngörülmekte. Yani diyeceğim o ki ''eşcinsellik'' gerçek anlamda bir fantazi ürünü değildir bu bir gerçektir.Kişinin yanlış kodlanmasıdır ,yanlış ruhun yanlış vücutta olmasıdır.
    Ben yaşantımda kimseyi kendimden daha küçük veya daha üstün olarak görmedim.Benim için yaşayan her hayat kutsal ve değerlidir.Burada bize dinsel anlamda birçok motiv verilmiştir ama bazılarımız yaptırımlara fazla takılarak asıl gerçeği unutmaktalar.Bizlerde sadece İYİ bireyler olmamız isteniyor.Allahın yarattığı bir canlıyı aşşağılaycak cesareti ve kibri kendimde göremiyorum.

builtman bunu beğendi.
  14. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ben eşcinsel bir erkeğim ve heteroseksüel erkeklerin eşcinsellik hakkındaki olumsuz ya da olumlu görüşlerini okumak ilginç bir deneyim. Bu forum belli ki ortalama Türk erkeğinden daha ılımlı yaklaşıyor eşcinselliğe zira heteroseksüel erkeklerin internet forumları gibi sanal ortamda bile eşcinselliği "hoşgörmesi" sık rastlanır bir durum değil ülkemizde. Eşcinselliğin doğal olması/olmaması ya da hastalık olup olmaması konusunda bir katkı yapmak istedim. Doğada eşcinselliğin sadece insanlar arasında olduğunu düşünmek yanlış. Doğada eşcinsellik konusunda internette türkçe fazla kaynak bulamadım. İngilizce bilenler araştırıp daha fazla bilgi edinebilirler. NTV'nin sayfasından bir haber: http://www.ntvmsnbc.com/news/391692.asp ve konu ile ilgili wiki girişi (ingilizce): http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_animals

15. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    emirturk arkadaş güzel bir noktaya değinmiş.hepimizi allah yarattı,ve eğer ki eşcinsellik ve hermafroditlik bir kusursa, ki değil ,o halde bu kusuru da bize allah verdi.allah insanları böyle yaratıyorsa bir bildiği mutlaka vardır.onun yarattığını insanoğlu yargılamaktan, onları kendi eliyle/diliyle cezalandırmaktan hiç çekinmiyor.allah'ın arkasına sığınıyorlar bunu yaparken de.oysa bilmezler mi allah zulmedenden de hesap soracaktır mutlaka.
    cinselliği tercih etme konusuna gelirsek; ne tercihi? öss mi bu ?sınava girip tercih mi yapıyoruz?tercih yanlış bir kelime.
    bu konularda insanların yanlış bildiği bir şey daha var.o da "normal" denen şey.normal dediğiniz şey yaşanan zamana ve yere göre değişir.normal çok değişken bir şeydir.yani normal diye bir şey yoktur.bugünün normuyla 350 sene önceki norm farklıdır.o yüzden ben heteroseksüelim ve normalim, sen gaysin ve anormalsin demek yanlıştır.eğer ki bir çocuk aile içerisinde ve toplumda eşcinsel olmaya şartlandırılsaydı,o şekilde yetiştirilseydi eşcinsel olurdu.aynı eski yunan'da eşcinselliğin her erkeğin geçmesi gereken bir süreç olarak görülmesi gibi.ama çocuk doğduğu andan itibaren heteroseksüel olmaya şartlandırılıyor ve bu şekilde yetiştiriliyor.hepimiz öyle yetiştiriliyoruz.ama sonra bir noktaya geliniyor ki kişiye dışarıdan verilen kimlikle kişinin içindeki kimlik uyuşmuyor.insanlar içlerinde ne hissediyorlarsa öyle yaşamak istiyor,fakat toplumsal baskı yüzünden ya intihara sürükleniyor ya da evlenip çocuk sahibi oluyor fakat aynı anda eşcinsel ilişkilerine devam ediyor.bu şekilde yaşayan o kadar çok erkek var ki.

builtman bunu beğendi.
  16. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    EDIT: gay koclar üzerine bir araştırma :) http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,1582336,00.html

17. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0

Gaylığın savunulacak bir olgu olmadığı aşikar ortada olmakla beraber,Büyük Osmanlı imparatorluğunda oğlancılığın olduğunu söylemek osmanli devleti'nin padisahlarinda hata aramaya yonelik bir zihnin ürünüdür. "Aha bak lan iste bak! kisin oglana yazin kariya demis!!!" diyerek mukemmel bir tarihi arastirmaya imza atmis arkadaslari da anlindan öpüyorum!!!

Oglan kelimesi eski dilde, bizim su an kullandigimiz anlama gelmiyor demeyi de laf israfi saymama ragmen,bilmeyen insanlar icin tekrar ediyorum.Ve bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demek istiyorum...

Suclamaya çalısan insanlarin bilincaltını ise hic acmyorum, cünkü altından kalkamam.Bunuda nedim gürsel gibi üfürükten romancıların topluma aşıladıkları yanlış bilgilere veriyorum...

18. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    yazarının kim olduklarını şu an hatırlamamakla beraber "dellakname-i dilkuşa" ve "hubanname" adlı osmanlı dönemi edebi eserlerinde eşcinselliği açıkça görürsün.özellikle "dellakname-i dilkuşa" istanbul hamamlarındaki oğlanları tanıtır.hangi oğlan hangi hamamda,fiziksel görünüşü nasıldır bunlardan bahseder.haklısın,bilmemek ayıp değil noghay.öğrenmemek ayıp.

builtman bunu beğendi.
  19. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

Yanlis anlamayin. Sadece bir seyin farkina varilmasini istiyorum. Hayvanla arasinda ki benzerlige bu kadar sevinilebilecegi aklima gelmezdi. Biz hayvan degil , insaniz.
    Madem ki koclar gay..biz de mi gay olalim. buyrun .

Hayvanlarin her yaptigi dogru mu ? Sizin bakis acinizdan öyle..
    Kimsenin midesini kaldirmak istemiyorum ama herkes disgi ile sexi bilir. Sevisirken birbirinin diskilarini yerler falan, igrenc igrenc seyler. Onlar da kendilerini savunmak icin "karga da bokunu yiyor" dese dogru mu olacak?

Bana göre tercih hakki yoktur. Daha önce dedigim gibi, böyle bir hak olsaydi hermafrodit dogulurdu. Erkek olup erkeklerden hoslanmak hormonal dengesizlikten gelen beyin ile beden arasinda ki uyumsuzluktur. Tedavi edilince gecer.

Ayrica evelgün bir kiz arkadasimdan birsey duydum. Kuzeni 14, 15 yaslarinda gaymis.. Kendini gay hissediyormus, erkeklerden hoslaniyormus vs. Ailesine acilmamis ama o kiz biiyormus.. cocuk 18 yasinda bir trafik kazasi geciriyor.. 5 gün yogun bakimda kaliyor ve her türlü ilacla tedavi görüyor.. yaklasik 3 hafta sonra taburcu oluyor ve cocuk garip birsekilde kendini hetero hissetmeye basliyor...
    Kizin dedigine göre kendi kendiliginden artik erkekleri cekici bulmadigini, kizlara karsi bakis acisinin degistigini, önceden nasil öyle olduguna anlam veremedigini söylüyor...Arkadas da benim tahmin ettigim gibi aldigi ilaclarin etkisinden falan ollabilir diyor.. Halen ilacli tedavi görüyormus zaten. su an 21 yasindaymis..konuya yazmicam dedigim icin yazmicaktim ama bunu söylemek istedim..

Ee. ben sizin gaylikten birsey anlamamaya basladim.. Hani dogustan gay olunurdu? Sonra öyle kalinirdi?

Cok saglam temeller üzerine savunamiyorsunuz kendinizi.
    Bence savunmak icin kullandiginiz klasik belli basli 3,5 nokta var onlar da sadece oturup dinleyenlere..
    Önce hastalik statüsünden kalkti denilir hep..
    sonra yunanlilarda vardi...
    Sonra davinci vb ünlüler sayilir..
    sonra Allah yaratti denir..
    Bi de simdi oldugu gibi zorla hayvanlara benzemeye calisilir..

tüm bu "savunmalar" bu baslikta yapildi zaten.. Hepsi teker teker bi yerde tikandi ki en son hayvanlara geldik.. :)

Inanin, konuyu acarken homoseksüeller hakkinda ufacik bir önyargim yoktu.. Gittikce fikrim degismeye basladi. O yüzden bu basliga yazmayacagim artik.

saygilar

20. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sana yazarını söyleyim derviş ismail isimli rum kökenli bir Osmanlı tebasıdır. İşin özünde o dönemde hamamların çoğu rum ve ermeni teba tarafından işletilmektedir.Hatta bu milletler 17. yyda patrona halil isyanını çıkararak Osmanlıya çok büyük zarar vermişlerdir.Ama bu imparatorluğun içinde yaşanmış bu tür sapkınlıkları koskoca bir devlete maletmek ya akıl yoksunlarının işidir.Ya da kendi sapkınlıklarını aklamak için diğer insanlara bak senin Dünyayı fethetmiş büyük atalarında eşcinseldi gibi bir iftiradan öteye gidemeyecek asılsız iddialar olarak kalacaktır.Arkadaşlar amaç burada kimseyi küçük düşürmek ya da hakaret etmek değil.Ama kimse olaya sadece kendi penceresinden bakıp olayı meşrulaştırmaya çalışmasın.Tamam eşcinsellik hayatın için varolan bir olgudur ama bunu topluma kabul ettrimeye çalışmak bu olguyu topluma yaymaya çalışmak gibi bir olay olur ki bu olayın ileri boyutlara ulaşması toplumun çekirdek yapısı olan aile yapısını zedeler...

Son düzenleme: 2 Temmuz 2008
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş