Hocamin verdigi ilk programi degerlendirir misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve coldice tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    dün başladım body'e.asıl amacım kilo vermek.şu an da 93 kiloyum.hedefim 83 fln olmak.hocam bana sadece kardiyo porgramı verdi.program şöyle:
    10 dk koşu bandı
    5 dk twister
    50 kere yana eğilme
    15 dk bisiklet
    5 dk twister
    50 kere yana eğilme
    mekik
    çakı

bunları 2 tekrar olark yapıyorum.yani bitince baştan bir kere daha yapıyorum.mekik ve çakı hariç.sizce bu programla uygun bir diyetle 1 ayda ortalama kaç kilo verebilirim.bide ben bunun yanında biraz kol ve göğüste çalışmak istiyorum.bir sakıncası olur mu?? bu arada boyum 1.90

2. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Henüz dün başlamışsın spora bu yüzden senin 1 ayda bu programla veya başka bir programla ne kadar kilo vereebileceğinin tahmininin yapılması imkansızdır.
    Sen hocanın dediklerini dinle devam et gelişimine göre yetersiz kaldığını hissettiğin zaman yeni sorularına cevap vermeye çaba gösteririz.

3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basliginizi degistrdim, aciklayici degildi. Ben programinizi acikcasi begenmedim. Yeni baslayan birine bu kadar karin calistirmanin bir mantigi yok. Yana egilmeler de genelde oblikleri oldugundan kalin gosterir, bunun icin yapmanizi tavsiye etmem. Alisana kadar bu antremani kardio gununuz olarak kullanabilirsiniz ama agirlik kaldirma antremanlariniz da olmali (haftada 2-3 gun). Lutfen Flexor'un yeni baslayanlar icin hazirladigi programa bakin. Sagliginizdan odun vermeden ayda 2-4 kg arasi kadar verebilirsiniz, daha fazlasi vucudunuzun dengesini bozacaktir. Lutfen forumdaki egsersiz ve beslenme ile ilgili sabit basliklari ve en cok sorulan sorular ve cevaplari bolumunu okuyun.

Son düzenleme: 18 Aralık 2008
  4. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    cevaplar için çok saolun arkadaşlar.dediklerinizi uygulayacağım. ;)

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hocanız neden sadece kardiyo verdi önce onu bilmek lazım ama ağırlık antrenmanları için de adaptasyon egzersizlerine girmeniz lazımdı bana kalırsa.

Mecut programınızda ilerde şiddetli aerobik egzersizlere vücudunuzu hazırlamaktan başka pekte birşey yapmaz.

6. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    gaddarkemal ben hocama asıl amacımın kilo vermek olduğunu söyledim o da böyle bir program verdi.bu bittikte sonra istersen ağırlık da çalışabilirsin dedi.senin keyfine kalmış dedi.bende öyle yapmaya başldım.cevaplar için saolun...

7. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İşte görüyorsunuz... Yana eğilme, twister vs... gibi hareketlerle bölgesel yağ yakımı yapılacağını zanneden bir "HOCA"... Çok acı... Maalesef böyle çok hoca var.

coldice, ben sana hocanın hiçbir dediğini ciddiye almamanı öneririm. Zaten birkaç saatlik bir araştırma ile bunu kendin de anlarsın.

8. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    wolf kanuni haklısın o hareketlerle bölgesel yağ yakılmaz.zaten hocam kardiyoya bisiklete ve koşuya ağırlık ver dedi.beslenmene çok dikkat et dedi.ağrılık çalışmak vb şeylerle kilo verilmez dedi.bende dikkat ediyorum bunlara.cevabın için saol ;)

9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Dedilerle olmuyor, ağırlık çalışarak yağ yakılabildiği, kilo verilebildiği kanıtlanmıştır.

10. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    iyiimş o zaman dostum.ağırlıkta çalışayım ben bari.bide bi şey sorcam.benim göğüsler biraz yağlı hocam bench press çok çalışma kötü gözükür dedi.sizce nasıl olur??

11. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hocan "süper" ne diyelim? Daha önce de dediğim gibi, hocanı HİÇ ciddiye almayıp sadece bu forumu okusan bile çok faydasını görürsün...

Son bir tavsiye olarak da şunu ekleyeyim:
    Diyetteyken/kilo verirken ağırlık çalışırsan (doğru ve düzgün bir diyet de yaptığını varsayıyorum), mümün olduğu kadar vücudundaki mevcut kasları muhafaza ederek, yağları eritmek suretiyle kilo verirsin.

12. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Hocanın cidden maşaallahı varmış.

Benchpressiz göğüs kolonsuz binaya,şekersiz limonataya,pilavsız kurufasulyeye falan benzer herhalde...

13. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    noghay güzel cevap :) neyse arkadaşlar saolun ben ağırlık da çalışayım bari ;)

14. hardball

hardball Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tv sektörü
    Yer:
    istanbul
    kardiyonun yanında ağırlık programı verilmesi gerekirdi diye düşünüyorum çünkü kardiyoda zaten yağ yakıyorsun bunun yanında ağırlık çalışmaları yapmalısın ki vucudun sıkılaşsın. tabii hocana yinede sor bu benim fikrim ve spor yaptığım salonda yaptığım program bu şekilde.

15. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    senin program ağırlıkların yanına çıkmadan bitiyor ki:d böylelikle kilo verebileceğini düşünmüyorum açıkçası ayrıca bench press yapmalımıyım demişsin hangi ağırlık çalışmasını yaparsan yap aklında bulunsun çok tekrar ve az kiloyla yap ki hem yağları yakasın hemde kasların gelişsin. forumda 1 saatlik araştırmayla bu dediklerimi daha açık olarak anlatan bir çok başlık var.

16. aykutan

aykutan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mali müşavir
    Yer:
    burası kadıköy....
    hocam ve forumdaki farklar...

herkese merhabalar...

benim sıkıntılarım da benzer olduğu için burdan devam etmek istedim...

benim de salona giderkenki ilk amacım 8-10 kilo fazlamdan kurtulmaktı...göbek bel bölgemde fazlalıklar var...bunun yanında kol olmuz bilekler de çok ince...salondaki 2. haftamdayım...forumda okuduğum şeylerle programım arasındaki farklar biraz kafamı karıştırdı.

2 saat süren programımımı şöyle özetleyebilirim :

15 dk yürüme/koşu
    15 dk bisiklet
    10 dk twister
    3*100 adet kolu yana doğru indirme
    crunch 25*4
    3*100 adet sopa çevirme
    15*3 sırtüstü bacağı paralel şekilde kaldırma

4*10 şeklinde 10-15 kg

bench press
    butterfly
    lat pulldown (15)
    lateral
    barbell curl
    triceps pushdowns (15)

anladığım kadarıyla ilk bölüm cardio, göbek ve bel için..ikinci bölüm ise vg ile tanışma niteliğinde....

tereddüdlerim:

cardio ile vg aynı anda yapılmaz denmiş.....hatta sayın flexor yeni başlayanlara 3 ay cardio yapmasın demiş..ben ikisini de yapıyorum..kilo vermem gerek..

sopa çevirme twister hareketleri gereksizdir denmiş.....çünkü bölgesel yağ yakımı yoktur..salonda birkaç kişi özellikle ben sopa çevirirken bu hareket çok önemli dedi...benim bel bölgemin kalın olmasından sanırım...

yeni başlayanlar 1 gün gidip 1 gitmesin denmiş.....ben 3 gün gidip 1 gün dinleniyorum..3 gün arka arkaya bu hareketleri yapıyorum..

önce vg hareketleri sonra cardio yapılması doğruymuş ama ben tam tersini yapıyorum...

sorularım ise tereddüdlerden kaynaklı ;

ben ne tam cardio ne de tam vg yapmıyorum diye düşünüyorum..ikisini de hafif şekide yaptığımdan ikisini bir arada yürütebilirim gibi ama siz ne dersiniz??

3 gün arka arkaya yukarıdaki vg hareketlerini yapmam sakıncalı mı?? yoksa zaten sadece 6 hareket yapıosun...yapabilirsin mi dersiniz?? en azından vg hareketlerini 1 gün yap 1 gün yapma mı dersiniz??

sopa çevirme yana eğilme twisterı bırakmalı mıyım?? bunlar gereksiz hareketler midir....

boş olduğumdan dolayı vaktim bol...bu programdan şikayetçi değilim ama yanlış bi şey yapmak da istemem...

teşşekürler...sağlık ve sporla kalın :)

Sayfayı Paylaş