hocamın yazdığı program bana uygun mudur?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sailor16 tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    1. Gün
    Göğüs press 12-10-8-8
    Üst göğüs press 12-10-8-8
    Göğüs açma 4*12
    Göğüs toplama 4*12
    Dips 4*max
    Ayakta pazu 12-10-8-8
    Destekli pazu 12-10-8-8
    Dar tutuş z bar 12-10-8-8
    Hammer curl 4*12
    Konstre pazu 4*12 ( pazuya 5 hareket fazla olur diye düşündüğüm için bu hareketi yapmayacağım)

2.gün
    Omuz press 12-10-8-8
    Yan omuz 12-10-8-8
    Omuz açış 12-12-10-10
    Öne açış 12-12-10-10
    Dambıl omuz 12-12-10-10
    Ters açış 12-12-10-10
    Çene altı çekiş 4*15
    Dambıl sırt açma 4*15
    Dips 4*max ( bu harekette çok zorlanıyorum)

3.gün
    Barfiks 3*max
    Enseye çekiş 12-10-8-8
    Öne çekiş 12-10-8-8
    Row üst 12-10-8-8
    Row alr 12-10-8-8
    Makara arka kol 12-10-8-8
    Ters arka kol 12-10-8-8
    Yatarak arka kol 12-10-8-8
    Tek dambıl arka kol 12-10-8-8

4.gün
    Bacak için sıçrama programı

Karın çalışmalarını yazmadım onları 4 gün antrenmandan sonra akşamları yapacağım.
    Bütün hafta boyunca çalışma haricinde en ufak bir iş yapmıyorum evdeyim dinleniyorum.sınava hazırlandığım için dersten başka şeye zaman kalmıyor evde olduğum içinde istediğim gibi beslenebiliyorum uykum düzenli.supplement kullanmıyorum sizce bu program bana uygun mu ?tavsiyeleriniz nelerdir.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    yok yok
    sen altından kalkabilecekmisin buda önemli
    ben olsam beceremezdim bukadar hareketi HAKKIYLA yapmayı
    ama herkeste bu farklıdır
    ben gün içinde çok yoğun çalıştığımdan yapamam ama sen yapabilirsen hocaya saygı duymak lazım

bide benzer hareketleri aynı günlerede yazmış
    fleksor hocanın biceps hareketlerini öneririm

sailor16 bunu beğendi.
  3. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    salona gidiyorum eve gelip dersin başına oturuyorum başka yaptığım en ufak hareket yok benzer hareketleri aynı güne yazmasının sebebi her kas grubunu bir kez çalıştırılıyor ondandır bence.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    destekli pazu ile konsantre pazunun aynı gün olması bana göre aynı bölgeleri vurduracağından sıkıntı yaratır

sailor16 bunu beğendi.
  5. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    bu ne biçim program omuz için 7 hareket yuh triceps için 4 hareket biceps 4 hareket yuh diyorum başka birşey demiyorum.

eee önüne gelen herkes hocayım derse böyle program yazıldığına şaşırmam.

sailor16 bunu beğendi.
  6. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    yuh demeyip yardım etseniz bana bu programı yapmayım mı şimdi?

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    sen bi kendi fotolarını koy
    hedefini belirt
    daha net bilgiler verilecektir

sailor16 bunu beğendi.
  8. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    fotoğraflarım bunlar isterseniz ölçülerimi de ölçüp yazabilirim amacım gelişmek uzun süre yapmak istiyorum bu sporu.daha önce 6 sene yelken yaptım son 2 senedir de basketbol oynuyorum yaşım 16.forumdaki pek çok şeyi okudum programın forumda yazılanlara uymadığını görünce birde size sorayım dedim.

http://e1205.hizliresim.com/x/r/6k7x8.jpg
    http://e1205.hizliresim.com/x/r/6k81r.jpg
    http://e1205.hizliresim.com/x/r/6k83q.jpg
    http://e1205.hizliresim.com/x/r/6k85u.jpg
    http://e1205.hizliresim.com/x/r/6k85s.jpg

9. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    slm sailor...programı gördüğümde heralde uzun süredir çalışıyo olmalı ki böyle bir program verilmiş diye düşündüm ama fotoğraflarına baktığımda şu açıkça görülüyor ki bu senin gibi vücudunun temelleri daha yeni atılmaya başlanmış biri için çok çok fazla...kas kütlen yeterli diyil ve gerçekçi olmak gerekirse bu programda eğer ağırlığa da yüklenmeye kalkarsan bu program seni bir aya kalmaz sakatlar..omuz gibi bir kas grubuna 1 günde 7-8 hareket yüklemeye bu forumda sıcak bakabilecek biri war mı bilmiyorum ve hocan bunu nasıl verdi buda ayrı bi tartışma konusu..bu konuda sanırım voltaja katılıyorum...ne kadar yapacak işin olmayıp evde oturuyo olsan da bu programın vücuduna tek yararı(o da sakatlanmayıp sürdürebildiğini düşünürsek) vücudunun sertleşmesi olur, güzel bi gelişim bekleme..bu forumda gerçekten çok tecrübeli ve bilgili insanlar var eğer ne kadar zamandır yaptığını ve ne için yaptığını (kütle kazanmak-fit olmak-yağ yakmak) yazarsan sana daha kolay yardımcı olabiliriz..saygılar..

mehmetanil ve sailor16 bunu beğendi.
  10. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    vücut geliştirme salonuna yeni başladım 1 hafta oldu ama çocukluğumdan beri en az haftada 2 gün antrenmanım oluyor.bu sporları da öyle sokağa çıkıp oynamak olarak değil ciddi ciddi spor olarak ve lisanslı bir şekilde yaptım.hatta fotoğraflarda aldığım ödüller görünüyordu yelkeni bırakmadan önce Türkiye de ilk 20 deydim pek çok yarışta birinciliklerim oldu milli takıma seçildim ama 3 sene önce bir kaykay kazası geçirdim sol kolum bilekten kırıldı 2 ay alçıda kaldı yanlış kaynadı ameliyat oldum sonra 3 ay daha alçıda kaldı kolum kireçlendiği için kaynamadan alçıyı çıkartmak zorunda kaldılar 1 sene sol kolumu kullanamadım ondan sonrada yarış hayatım bitti psikolojik olarak çöktüm.kendimi toparlasam bile bir daha yelken yapamadım ben de basketbola başladım 1 sene hırs yaptım ve 2. senemde klüpte oynamaya başladım şuan hala oynamaya devam ediyorum.

oynadığım klüpte ara ara vücut antrenmanlarımız oluyordu ama çok ciddi şekilde değildi.bodydeki amacıma gelirsek şuan için hacim yapmak istiyorum genel hedefim ise fit olup bırakmak yada şu ölçüye gelip bırakmak değil genetik sınırlarım içinde gelişebileceğim en son yere kadar gelişmek zorlamak istiyorum.

nasıl bir programda çalışmalıyım.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2012
  11. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    10 yıldır bu sporun içinde biri olarak sana sadece tavsiyede bulunabilirim çünkü ben bi antrenör yada yetkili biri değilim ve yanlış anlaşılmak istemem..forumda yeni başlayanlar için antrenman programları ve öneriler zaten mevcut ama benim kendi tecrübelerime dayanarak söyliyebileceğim, senin yeni başlayan biri olarak göz önüne alırsak ilk yapman gerekenin genel adıyla ısınma yada istasyon programı adıyla bilinen programı uygulaman gerektiğini söyleyebilirim ki bunu bu sporu yapan hemen herkes sana söyler..bu program da amaç kaslarının ısınması ve kasların koordinasyonunun artmasıdır..bu sana iler ki aşamalar için alt yapı sağlıyacaktır..nası yapılır: haftada 3-4 gün çalışmak suretiyle:bench press-omuz press-lat pull down(enseye çekiş)-barbell curl-standing cable push down-ve 2 ayak hareketi yaparak başlayabilirsin tabi buna mekik te ekleyebilirsin..bu şekilde hem iyi bir alt yapı oluşturabilir hemde yavaş yavaş ölçülenmeye hazır hale gelirsin...1 aydan sonrada bu programı değiştirmelisin..tabi bu sana bi reçete değil sadece bi yorum ve bi öneri..saygılar...

mehmetanil bunu beğendi.
  12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bu programı ciddi ciddi hocanız mı yazdı ? 1 haftalık bir sporcu olduğunuzu bile bile

13. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Biceps ve omuz için hareket sayısı çok fazla yahu. + olarak daha 1 haftalık sporcuymuşsun bu program sana uygun değil.

14. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    evet size anlattığım gibi daha yaptığım sporları anlattım ilk önce o ısınma programına benzer bir program yazdı haftada 3 gün vücudun her yerini çalıştıran bir hafta sonra yanıma gel başka program yazıcam dedi bu günde bunu yazdı.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2012
  15. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bu spor diğer sporlara benzemez. Bende önceden koşu,boks ve yelken ile uğraştım orada yaptığınız alt yapı size yarar sağlar. Ama body ap ayrı bir şeydir. Bir kere hocanız 1 haftalık bir sporcuya böyle bir program yazmakla büyük bir hata yapmış. Vücutunuz spora alışık olsa bile ilk başta adaptasyon döneminden geçmeniz gerekiyor. Bu da üç günle olacak bir şey değildir. Size ilk başta verilmesi gereken program daha temel hareketlerin kapsadığı bir programdır. Forumda hareketler ve programlar var isterseniz oralara göz atabilirsiniz.

Bu arada bazı arkadaşlar 7 hareket girilir mi demiş. Kişisel tercihtir. Bende şaşırtmak için kısa dönemlerde büyük kas gruplarına 7 hareket giriyorum. Ve etkisini görüyorum. Tabi uzun vade de yorum yapamayacağım

sailor16 bunu beğendi.
  16. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    konuyu saptırmak istemiyorum kauss amacım laf yarışına girmekte değil yanlış anlama lütfen ama 7 hareket girilir mi diye yazanlardan biri ben olduğum için cevaplama gereği duydum...evet yedi hareket kısa dönemlerde "büyük kas" gruplarına girilebilir..ama ben yazdığım yorumda omuz gibi bi kas grubundan bahsettim ki omuzun küçük bir kas grubu olduğu hemen hemen diğer bütün kas gruplarıyla bağlantı noktaları olduğu ve bu yüzden diğer bölge antrenmanlarında zaten çalışıp yorulduğu ve en kolay sakatlanabilen bölgelerden biri olduğu gözden kaçırılmaması gereken bi gerçektir..bu sebeple 7 hareket girmenin omuz için çok fazla olacağını söylemiştim..yanlışım varsa düzelt..saygılar..

mehmetanil bunu beğendi.
  17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Orada sadece omuz için demedim ben. Sadece 7 hareket girilir mi ? sorusuna kendi görüşüm olarak söyledim. Daha önceki mesajımda ki gibi büyük bölgelere 7 hareket girdiğim oluyor aynı şekilde küçük kas gruplarına da 5. Ama yine dediğim gibi ben şaşırtma amaçlı yapıyorum ve etkisini görüyorum. Tabi ki 7 hareket girerken 4 hareket girerken ki gibi ağır basamıyorsun. Sonuçta seninde dediğin gibi kasın sakatlanma riski var ki vücudunu tanıyan kişi sınırlarını bilir. Ve performansını ona göre zamana yayabilir.

Bir önceki mesajımda sizi eleştirmek amaçıyla bir yazı yazmadım. Tamamen kişisel tercih ve deneyimimle ilgili bir yorum yaptım. Ki şunu da unutmamak lazım ben 7 hareket girip kaslarımı istediğim gibi şaşırtabilirim fakat başkası aynı programla ilerleyeceği yerine gerileyebilir. Eminim sizinde bildiğiniz gibi bu sporda kişilerin genetiği, bünyesi farklı tepkiler verebiliyor :)

Saygılar...

18. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    bu gün bu programın 1. gününü yapmıştım bir daha yapmıycam o zaman.bir haftadır aşağıdaki programı yapıyordum haftada 4 gün bu programa devam edicem uygun mudur ? 3*8 olarak

bench press
    butterfly

v press
    lateral raise

barbel curl
    hammer curl

triceps pushdown
    one arm kickbacks

lat pull down

row

leg extension
    leg curl

19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    programı basitleştirmen iyi. o hocadan uzak dur. ayrıca şöyle yanlış bir inanış var:
    yeni başlayan birine bu kadar hareket fazla denmiş. aslında o kadar fazla set herkes için zarar ister başlangıç ister orta ister ileri. ileri seviyede olunca çok hareket faydalı mı olacak?

asıl ileri seviyedekiler zaten az hereket ile kası doyurmayı bilir. pro biri 3 set göğüs çalışır adamın göğüsler patlayacak gibi olur üzerine de 2 set biceps kollarını kımıldatamaz 40dk da salondan çıkar.
    acemi kişi hareketleri tam nizami yapamadığından (kimi çok hızlı yapar kimi ağır gireceğim diye hareketi bozar alakasız kas gruplarını devreye sokar) 40dk da yorulması gerekirken 5.biceps hareketinde
    hala dambıllarla oyalanır çünki kası gerektiği şekilde yoramamıştır.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2012
  20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence programındaki temel hareketleri yapabildiğin kadar yap
    diğerlerine sonraki aylarda girersin
    hepsini yapmaya kalksan hiçbirini hakkıyla yapamazsın
    vg soğursun yolun başında şevkkin kırılır

Sayfayı Paylaş