### Hocalarımdan Öneri İstiyorum ###

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve raistilin tarafından 6 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. raistilin

raistilin Guest

* Boy : 1.92

* Kilo : 62

* Kol : 26(Soğuk)

* Baldır : 37

* Bel : 69

* Omuz : 105

* Göğüs : 87

Önceden 1 ay civarı gitmiştim bodye kilo almak için. Evde şnav ve mekik çalıştım ayrıca. Karın bölgesi yaşıtlarıma göre çok iyi , bir ara baya bi mekik çekmiştim belirli baklavalar çıkıyor. Göğüste de şnavın verdiği bir şişkinlik var. Ama boyuma göre kilom çok az. Tekrar bodye mi başlamalıyım sizce ? Yaşım genç protein kullanmalı mıyım ? Sırtımı kasınca baya bi kas çıkıyor ama yine de belimde küçük bir kamburluk sorunu var. Sırttan ziyade aşağı bel tarafı hep bükük duruyor.

Her türlü iyi kötü eleştiri ve tavsiyelere açığım. Çekinmeyin siz de yardım edin.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Boyun iyi, bir salona yazıl muhakkak. Orada sana adaptasyon programı vereceklerdir ya da flexor'un yazdığı programı uygula. Protein tozu için çok erken(yaşından dolayı demiyorum, Vg'ye göre durumundan diyorum) Şimdi onu unutup. Hareketlere, sistemlere konstre ol...

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  4. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Mestano'nun da dediği gibi öncelikle bir spor salonuna yazıl. İlk bir ay adaptasyondan sonra salon hocası sana uygun bir program hazırlayacaktır. İyi beslenmeye çalış. Özellikle protein ağırlıklı olsun. Et, süt, yoğurt, yumurta gibi. Dinlenmeyi de unutma. Başarılar...

5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    midendeki baklavalar ve sırtındaki kaslarının gözükmesi aşırı zayıf olmandan kaynaklanıyor 192 boyda 62 kiloda çok kuru bir yapıya sahipsin. ancak yaşın adaha çok genç yavaş yavaş forumu okuyarak sağlıklı beslenmeyi ve nasıl kilo alacağını öğren.suplement kullanmayı şimdilik düşünme bile protein kullanımı bu sporun ne olduğunu öğrendikten sonra neyin doğru neyin yanlış yaptığını anladıktan sonra sen daha doğru karar vererek kullanmaya başlayacaksın.ancak spora başlayan yeni arkadaşlar gibi hemen kullanman sana yarar sağlamayacaktı.
    başarılar.

6. raistilin

raistilin Guest

Buqün body'e başlıyorum hadi hayırlısı.

7. raistilin

raistilin Guest

Başladım. ^^

8. raistilin

raistilin Guest

Gerçek Ölçüler kol : 25,5(souk) omuz : 106 göğüs : 90 Bel : 70 Bacak :44 Baldır : 37

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçek ölçüler derken? Ötekiler neydi?

salvadore_xp bunu beğendi.
  10. raistilin

raistilin Guest

ötekiler kendi ölçtüklerim bu bodyci abinin ölçtüğü ^^ Buqün yazıldım ilk antremanıma çıktım da. Öncelikli amacım kilo almak. Bu boya vücut zor tabi biraz. 9 ay civarı gitmeyi planlıorum. Alt yapı şnav ve mekikten gelen bi altyapıdır. 9 ay içerisinde ne kdr yol katederim nasıl olurum çok merak ediorum.

11. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    İlk olarak eğer 9 ay gidip bırakacağım diyorsan, hiç başlama derim. Yaptığının gözünün önünde erimesi, 9 ayda aldığın sağlıktan daha fazlasını götürür senden. Sporu yaşaman biçimin edinmeye bak...

Bu boya vücut zor diye karamsarlığada kapılma, o boyla vücut olunca göre sen...

12. raistilin

raistilin Guest

9 ayda bırakmıcam tabiki ben zaten evde de şnav - mekik falan yapıorum ya kilo almak toparlamak bi 3 ay alır 9 aya vücudum sağlamlaşır baya bi işte. öss var önümde dier yıl :D

13. bRkgvN

bRkgvN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende gecen gün basladım antreman sonrasında kaslarımda ağrı oluştu 2 gün gecmesine rağmen ağrılar azalmadı bu hafta 4 gün gidicem fakat kaslarımda cok ağrı var calısmamı engellermi ısınıca ağrı azalırımı ?

14. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    yenı arkadaslara salona basladıklarında olusan agrıların bıraz onune gecmek için .c vitamınlı suda erıyen aspırını tavsıye ederım.agrılarınız gecene kadar 1 hafta alın .
    agrılarınız bıraz olsun gecer ve salona gıtmemekten kurtulursunuz,cunku ılk haftalar onemlıdır bızım salona baslayan her arkadas agrılar yuzunden ıkıncı haftada salonu bırakıyor.
    tabı bu bırazda heves işi.

raistılın foruma hosgeldın
    yenı baslayanlar bölumunu guzelce oku okuduklarından ,sonra kafana takılan olursa yardımcı olalım
    guzel ve uzun surer insallah spor yasantın.

saygılar dılerım.

15. bRkgvN

bRkgvN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dediğin şeyi denicem ama gercekten agrılar yüzünden insanın bidaha salona uğrayası gelmiyor fakat azimliyimmm..

16. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    aynı sorun bendede var ve artık neredeyse düz duramıyorum ve 3-4 dk ayakta beklediğimde belim ağrıyor. yine 3-4dk eğik durduğumda kalkamıyorum kitleniyor resmen. kilon çok düşükmüş hocam. benim boy 1.70, 60 kiloyum. az biraz göbek var ama onlarıda kasa çeviriyorum sorun kalmıyor :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş