Hoca bana senin omuzların gelişmez dedi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yoshimitsu tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yoshimitsu

yoshimitsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Öncelikle ekto vücuda sahibim. Bu sporda 6. ayımı bitiriyorum. Bu 6 ayda hem ölçü hem kilo olarak kayda değer gelişim katettim. Düzenli olarak hem protein hem k.h ağırlıklı besleniyorum. Bugun omuz çalışmamın sonunda hocayla konuşuyordum ve senin vücut yapından dolayı omuzların gelişmez dedi. Tamam bende çok iyi omuz genetiğine sahip olmadığımı biliyorum ama her insanda olan omuz kasları bende de yok mudur? Bunlar büyüyünce ister istemez omuzda gelişme göstermez mi?

Allahtan egzersizlerimin sonunda böyle bir laf etti, şimdiden motivasyonumu bozdu. Hadi diyelim gelişmeyecek bile olsa böyle laf edilir mi yani antrenman sırasında.

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Omuz kasları özellikle yan omuz geliştikçe eskiye göre elbette geniş görüneceksindir.

Bu nasıl hoca böyle, müşteri kaybetmeye çalışıyor sanki :)

3. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Konusmak icin konusmus bi amaci yok yani soylediginin.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. powerdream

powerdream Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    yok kardeş bakma sen ona ağzı olan konuşuyor.

5. yoshimitsu

yoshimitsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben de anlamadım. Ecto meso vücut tiplerini ilk defa duydu sanki konuşurken. Daha vücudumu çıplak görmeden başladı omuzların gelişmez, göğüslerin iyi gelişir fln diye. Sahibi değil bu arada salonun, çalışanı.

6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Zayıflıktan ölsen bile '' oo iyi iyi gelişyorsun '' derler genelde müşteri için :D
    Omuzunda kas varsa gelişecektir ki kas olmasa garip bir yaratık olurdun.
    Başaralı bir gelişme olmayacagından bahsetmiştir büyük ihtimal, zaten 10 kişiden kaçının vücudu düzgün gelişiyoki bizim ırkta.

7. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Demek böyle insanlar da piyasada hocayım diye dolaşabiliyor.
    Bence hiç moralini bozma insanı en çok kamçılayan şeylerden birisi bana göre birkişiye birşeyde başarısız olacağını söylemek. En azından benim için bana yapamazsın, olmaz denilen şeyleri başarınca aldığım keyfi verebilen çok az şey var.

İşin psikolojik kısmını bir yana bırakırsak; bol bol barfik çek, Omuz hareketlerinde pressleri ağır ve daha önemlisi nizami yapmaya dikkat et.
    Beslenme ve uyku gibi diğer faktörlere de dikkat edersen zamanla hocanın"gelişmez" dediği omuzların gelliştiğini göreceksin.

8. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ekto isen omuzların zor gelişir.Gelişir ama zor gelişir.Zaten omuzdaki kaslar kırmızı kas.Zor uyarılan kaslar.Üstüne ektosun hacim zor alıyorsun.Aldığın hacmin de %10 u belki omuzlara gidiyordur.Çoğu kollara,göğse bacaklara doğru gider genelde.Tabi bu biraz da genetik ve çalışma azmi çalışma kuvveti ile alakalı bir durum.Fakat büyük oranla ektolardaki hacim sorunu ve omuzların özelliği olan zor hacimlenme ve zor uyarılma olayından dolayı omuzların gelişmez(omuzların diğer yerlere göre çok daha zor gelişir) demek istemiştir.Ki doğru demiştir.Omuzları bulk dönemine giren adamlar(mezomorf/endomorf vücut tipine sahip insanlar)bile ne kadar sağlam çalışırlarsa çalışsınlar zor büyütürlerken sen ekto iken zor hacim alırken omuzların daha çok zor büyüyecektir.Ama büyüyecektir.Sadece diğer bölgelere göre daha çok zorlanacaksın onları büyütürken.

Sayfayı Paylaş