Hmb

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve depresiph tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
 1. depresiph
  Offline

  depresiph Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Bir yar.doç un yazdığı sporda beslenme adlı kitapta karşılaştırğım suplement lardan bir tanesi orada hatırladığım kadarıyla yurtdıında bir üniv. bir profesörün yaptığı araştırmada 3 hafta günlük 2-3 gram alan kişilerde 1.2 kg kas artışı hesaplanmış Türkiyede bunu sadece GNC firması getiriyor diye biliyorum msela ben Antalyadaki şubesine gidip duruyorum hala bulamadım :) getirecekler ama ne zaman bilemiyorum.
  Uzun lafın kısası aramızda kullanıpta faydasını gören ve özellikle yan etkisini görmeyen bir arkadaş varsa yazarsa memnujn olurum HMB maddesinin kedibalığı ve greyfurtta bulunduğunu ilk zamanlarda uzaydaki astronotların hareketsiz kalmasında ötürü onların kasları erimesin diye Nasa tarafından kullanıldığını öğrendim tabi spor yapılsın yapılmasın bu artışı sağlıyor diye öenmli de bir not vardı orada
  aklıma takılan bir iki bilimsel soru yok degil mesela kas arttırıyor diyor kalp kasının miktarını da artırıp kalp büyümesine sebep oluyormu aacaba * aramızada bilimsel araştırma ekleyecek mümkünse Türkçesini verebilecek kullanıpta fayda gördüğünü zarar gördüğünü söyleyecek bir arkadaş varsa bekliyorum yardımcı olmasını .
   
 2. zhu.zhq
  Offline

  zhu.zhq Üye

  Katılım:
  27 Mart 2009
  Mesajlar:
  999
  Beğenileri:
  340
  Ödül Puanları:
  73
  günde 3 grdan 21 günde 63 gr eder. bunun tamamı kaslara gitsede nası oluyorda 1.2 kg kas oluyo anlamadım :S acaba protein emilimini falan mı hızlandırıyo dicem ama astronotlar kullanıyomuş diyorsun spor yapmasakda işe yarıyormuş diyorsun enteresan geldi valla nerde öle supplemen :)
   
 3. krnkmdd
  Offline

  krnkmdd Üye

  Katılım:
  15 Mart 2009
  Mesajlar:
  321
  Beğenileri:
  58
  Ödül Puanları:
  38
  HMB mi bunun adı,ilk defa senden duyuyorum ama sanmam.
   
 4. cadocx
  Offline

  cadocx Üye

  Katılım:
  25 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.037
  Beğenileri:
  405
  Ödül Puanları:
  0
  işe yarıyan bi şey olsaydı emin ol supplement firmaları hemen saldırmıştı
   
  occaner bunu beğendi.
 5. therion
  Offline

  therion Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2007
  Mesajlar:
  604
  Beğenileri:
  229
  Ödül Puanları:
  53
  şuan elımde twinlab ın hmb urunu var ve kullanmaya başlamadım. enteresan bı suplement arastırın hep olumlu gorusler var ama pek tutulan bı urun degıl nedenını kullandıktan sonra anlayabılırım. hmb ıle cratıne ve amınonun cok ıyı bır sınerjı gosterdıgı yazar urun acıklamalarında. sımdılık urunu bekletıyorum sağlam bı kombıne ıle kullanacagım.
  saygılar......
   
 6. draft
  Offline

  draft Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.569
  Beğenileri:
  1.671
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Mimar
  Yer:
  İstanbul
  Musclemax dergisinin Türkçe ye çevrilen bir sayısında hem yağ kaybı hemde kas kazanımı için beslenme ve antreman programı vardı. O yazıda takviye olarak nelerin nasıl alınacağı dahi yazıyordu. O takviyeler arasında HMB de vardı. Zararlı birşey olsa kesin yankı uyandırırdı.
   
  sultanmehmed bunu beğendi.
 7. dontkiss
  Offline

  dontkiss Üye

  Katılım:
  2 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  123
  Beğenileri:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul-Acıbadem
  Allstarda üretio HMB...
   
 8. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.961
  Beğenileri:
  6.075
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  Beta - Hydroxy - Beta - Methylbutyrate

  Kas yıkımını (ayrı kas liflerinin yıkımını) önler

  Kas proteini yıkımını (Proteolysis) önler

  Dayanıklılığı artırır

  All Stars Ar-Ge Grubu� nun 2009 yılında V-Caps olarak üretmeye başladığı bu doğal ve çok önemli bileşiği en ince detaylarına kadar açıklamak isteriz. ß-hydroxy ß-methylbutyrate olarak bilinen ve daha çok soya fasülyesine, dana ve balık etinde bulunan doğal bir bileşiktir. HMB bileşiği metabolizma için BCAA temel amino asitlerinden bile daha çok öneme sahiptir. Diğer hiçbir amino asittte olmayan bu çok özel bileşiğe ait genel özellikler incelendiğinde kas sistemi için ne denli faydalı olduğu ve kullanılmadığında bir sporcuya neler kaybettirdiği ne yazık ki çok kolay anlaşılmaktadır.

  HMB’ nin alındıktan sonra metabolizma içindeki en önemli görevi , bir serine/threonine protein enzimi olan mTOR (mammalian target of rapamycin) vasıtası ile metabolizmanın protein sentezini başlatması ve artırmasıdır. Yani sentezlemeye hazır bir proteinin amino asit dizisine karşılık gelen ve kimyasal şifreyi taşıyan bir molekül olan mRNA ile amino asitler birleşerek kas proteinini oluştururlar böylece protein sentezi başlar. HMB, mTOR adı verilen kimyasal reaksiyonunu harekete geçirerek meydana gelen protein sentezini artırır böylece HMB hücre büyümesi + hücre çoğalması + hücre hareketliliği + hücre ömrü ve hücre kopyalanması gibi hücre fonksiyonlarını ayarlar. Bu kısaca şu demektir; artan protein sentesi ile kas gelişimi garanti altına alınır.

  HMB’ nin ikinci önemli görevi, proteinlerin yapısını değiştiren – daha basit parçalara ayıran ve parçalayan manasına gelen ubiquitin – proteasome – protelolytic protein sindirim işlemini durdurarak moleküler seviyede protein yıkımını önler. Dahası HMB, ağır antremanlarda hücre zarının stabilitesini geliştirmek için yeterli miltarda yağ molekülünü sentezleyerek kas hücrelerinin ihtiyacı olan değerli besin maddelerini eksiksiz sağlar ve böylece kas yıkımını bu önemli özelliği ile de önler. HMB’ nin çok önemli özelliklerinden birisi olan vücuttaki protein yıkımını önlemesi görevini yukarıda verilen 2. grafik ile daha açık bir şekilde anlatmak istiyoruz.

  Bu grafik, kandaki Creatine Fosfat Kinase (CFK) değişimini göstererek HMB’ nin kullanıldığı süreçte kas yıkımının yok denecek kadar az olduğunu çok açık bir şekilde göstermektedir. Dahası bu grafik sizlere aşağıda verilen önemli şu 3 mesajı vermektedir:

  1. Antremanlarda performansınızı 2 katına çıkarır
  2. Antreman sonrası kas sistemini 2 saatlik yenilenme süresini garanti altına alır, yani kas kütlenizi %100 korumuş olursunuz.
  3. Bir sonraki antremana çok daha güçlü ve tam konsantrasyon başlayabilirsiniz.

  HMB’ nin 3.’ cü önemli görevi ise vücudun dayanıklılığını artırmasıdır. Yukarıda verilen All Stars HMB' nin antreman performans grafiği, All Stars HMB kullanımı ile vücudun antremanlarda daha fazla dayanıklılığa sahip olduğunu böylece daha performanslı antremanlar yapılabildiğini ortaya koymaktadır.
  Bu durum kas sisteminin çok daha fazla yıpranmasına neden olur ve dolayısıyla yenilenme sürecindeki eksiksiz beslenme ile beraber çok daha fazla kas kütlesi kazanımını gerekli kılar.
  Sonuç olarak All Stars HMB’ siz yapılan antremanlara göre All Stars HMB alınarak yapılan antremanlar 2 katından daha fazla yağsız kas kütlesi kazanımını garanti eder.
  All Stars HMB ’ nin diğer extra avantajlarına bakacak olur isek:
  Antremanlarda tüketilen oksijen miktarını artırarak metabolizmanın asit – baz dengesinde görülen asit fazlalığını azaltır böylece performansı artırır dahası uzun süreli sıkı ve sert antremanlara devam etmenizi sağlar.
  Ayrıca kandaki laktat birikim süresini uzatarak hem daha güçlü olunmasını sağlar hemde vücudun savunma sistemi için gerekli olan öz potansiyel stoklarının kullanılmasını önler.

  Son yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki;
  HMB kötü kolestrol adı verilen LDL (low density lipoprotein)’i azaltmaktadır ve kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olmaktadır bu sayede kardiyovasküler riskleri de azaltmaktadır.

  Bütün bu olağanüstü özelliklere sahip All Stars HMB’ yi sürekli kullanmanızı tavsiye eder zor ve sıkı antremanlarınızda başarılar dileriz.

  Hazırlanışı & Kullanımı

  KULLANIM TAVSİYESİ: HMB kahvaltıdan önce ve antremandan 30 önce alınmalıdır. Maksimum sonuç almak için HMB, her gün ve 6 hafta süresince sürekli kullanabilirsiniz.


  HAZIRLANIŞI: 300 ml su ile alınız

  NET AĞIRLIĞI: 106 gr = 150 kapsül

  ALL STARS HMB’ NİN 6 HAFTALIK KULLANIM ŞEKLİ:
  Vücut ağırlığınız 80 kg’ den az ise Antremandan 30 dk. önce 3 kapsül

  Vücut ağırlığınız 100 kg’ den az ise Kahvaltıdan hemen önce 3 kapsül ve antremandan 30 dk. önce 3 kapsül olmak üzere toplam 6 kapsül alınız.

  Vücut ağırlığınız 100 kg’ den fazla ise Kahvaltıdan hemen önce 6 kapsül ve antremandan 30 dk. önce 6 kapsül olmak üzere toplam 12 kapsül alınız.
  Kullanımı mutlaka antreman öncesi olmalıdır ve karbonhidratça zengin bir karışım ile alınmalıdır. Çünki alınan karbonhidrat vücudun doğal hormonu olan insülin� in üretim miktarını artırır ve böylece HMB kas hücrelerine çok daha kolay taşınır.

  https://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Allstars-HMB-Vejetaryen-120-Kapsul-.html
   
  therion bunu beğendi.
 9. altaylar
  Offline

  altaylar Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  412
  Beğenileri:
  92
  Ödül Puanları:
  0
  peki ya bu yazı da geçen doğrumu? hmb 2 saatte yıkımı düzeltiyor ise overtrraning bitiyormu?
  bcaa whey tarihme mi karışıyor?
  bence o kadar da iddialı bir ürün olmamalı ancak bodybuilding.com dan anladığım kadarıyla işe yarıyor
   
 10. Kauss
  Offline

  Kauss Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.624
  Beğenileri:
  1.405
  Ödül Puanları:
  123
  Bugün Allstar HMB yi kullanmaya başladım. Valla üründen mi bilemiyorum fakat antremanı daha rahat çıkardım. Belki piskolojikdir. İlk günden bir şey söylemek yanlış olur
   
  alifurkan1 ve Altintop bunu beğendi.
 11. alifurkan1
  Offline

  alifurkan1 Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2011
  Mesajlar:
  80
  Beğenileri:
  16
  Ödül Puanları:
  18
  bende hmb diye bişeyin olduğunu bile bilmiyordum.http://www.******/index.php?d=321 burdan öğrendim.creatin gibi miş.arattırınca burda buldum teşekkürler..
  menshealtte acaip site ha burası gibi olmasında ;)
   
 12. hogan
  Offline

  hogan Üye

  Katılım:
  6 Şubat 2011
  Mesajlar:
  826
  Beğenileri:
  1.252
  Ödül Puanları:
  103
  bir sitede yeni başlayanlar için iyi bir supplement olduğu yazıyordu.
  sizce doğrumu?
   
 13. lucifer_666tr
  Offline

  lucifer_666tr Üye

  Katılım:
  29 Kasım 2010
  Mesajlar:
  204
  Beğenileri:
  41
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  inş.müh.
  Yer:
  ankara
  dr.earl mindell'in kitabının arkasında yapılan yorumlarda vücut geliştirme ile uğraşıyorsanız hmn ve creatin'i deneyin diye bir not düşmüşlerdi.
   
 14. jackal53
  Offline

  jackal53 Üye

  Katılım:
  6 Şubat 2011
  Mesajlar:
  370
  Beğenileri:
  223
  Ödül Puanları:
  53
  HMB yı kullanan tavsıye eden veya almayın dıcek olan bırı yok mu ? kullanıp da faydasını goren yok mu ?
   
 15. CEMS22
  Offline

  CEMS22 Üye

  Katılım:
  7 Şubat 2006
  Mesajlar:
  291
  Beğenileri:
  254
  Ödül Puanları:
  73
  Yer:
  İZMİR
  harkülade bir ürün saklı kalmış bir hazine gibi gerçekten !!! bu aradaaa yukarda korkunç bir yorum okudum 'günde 3 grdan 21 günde 63 gr eder. bunun tamamı kaslara gitsede nası oluyorda 1.2 kg kas oluyo anlamadım ' bu şaka olarak yazılmış sanırım.. 1 tablet anapolonda 0.05 gr mı yada o civar olsun ama 20 tablettle 10 kg alanlar var böyle bir mantık olamaz.. vücutta çalışma şekli öenmli ve gramaj olarak hesaplama çok saçma olur gerçekten yazınız ciddi yazılmışsa lütfen biraz araştırıp değerlendirin..
   
  goku, eludem ve Bodysoft bunu beğendi.
 16. qubar
  Offline

  qubar Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2010
  Mesajlar:
  106
  Beğenileri:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  Hmb kullanmadım fakat fiyatına bakarak nasıl bir ürün olduğu kendini belli ediyor.Çok pahalı bir ürün gerçekten.İşe yarayacağına eminim.En yakın zamanda kullanmayı düşünüyorum.
   
 17. jackal53
  Offline

  jackal53 Üye

  Katılım:
  6 Şubat 2011
  Mesajlar:
  370
  Beğenileri:
  223
  Ödül Puanları:
  53
  Yabancı sıtelerde okudugum yorumlar bırı cok guzel etkısını hısettım gercekten cok faydalı kas gelısımı ıcın gercekten gereklı dıgerkılerı ıse hıc bır ıse yaramayan bos para tuzagı kullansam da kullanmasam da bı etkısını goremıyorum dıye yorumlar yapılmıs bu yuzden kafa karıstırıyor..
   
 18. Bodysoft
  Offline

  Bodysoft Üye

  Katılım:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  409
  Beğenileri:
  464
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Bilgisayar Programcısı
  Yer:
  İstanbul
  Özellikle orta ve ağır antremanlar da işe yarayan bir ürün. Sadece kullanmayla size kas gelişimi sağlamaz.

  Performansı arttıran ve protein sentezinin daha hızlı yapılanıp kaslara vakit kaybettirilmeden ulaşmasını sağlayan başarılı bir ürün...

  Pahalı bir üründür. Türkiye de 2 - 3 markanın bu ürünü satışta. Alacak olanların antreman disiplini yeterli değilse bu üründen mucize beklemesin! Paranız boşa gider.

  Ha hiç çalışmadan oturduğumuz yerden kas yapmamızı sağlayan bir HAP var mı? Evet var!
  2008 yılında üretildi. Ama doping sayılıyor! Gülmeyin çok ciddiyim :) var böyle bir şey; Bakınız : Milliyet
   
 19. hogan
  Offline

  hogan Üye

  Katılım:
  6 Şubat 2011
  Mesajlar:
  826
  Beğenileri:
  1.252
  Ödül Puanları:
  103
  en iyi kombinasyonun kreatinle olduğu söyleniyor
  ama bodysoft beginners supplements konusu altında muscle and fitness ın hmb yi önerdiğini okudum.
   
 20. Bodysoft
  Offline

  Bodysoft Üye

  Katılım:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  409
  Beğenileri:
  464
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Bilgisayar Programcısı
  Yer:
  İstanbul
  Ben Hmb kullanılmasın/kullanmayın demedim. Sanırım yazımı tam olarak okumadınız. Bu ürün mucizevi bir ürün değil size oturduğunuz yerden kas kazandırmaz dedim.

  Alacak olanlar ter dökmeyi bilen insanlar olmalı ki hmb bir işe yarasın...
   
  hogan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş