Hipotroidi hastasıyım yağ yakıcı kullamamın sakıncası varmı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve thekinger tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konularda özellikle suplementler ve yağ yakıcıların içerikleri ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlar var.
    Ancak bazı dr yada eczacıya sorsamda çekinerek yada tedbir olarak sallamasyon cevaplar aldım.
    Hergün sabah aç karna euthyrox 25 kullanıyorum. İser istemez aç karna alacak olmam hayat kalitemde bazı fedakarlıklar yapmama neden oluyor ama alıştım artık.
    Böyle bir rahatsızlık farkında olmadığımız birçok olumsuzluğuda yanonda getiriyor; kilo alma, uyku hali, sinir, halsizlik v.s.
    Ancak ben aldığım kiloları sporla, diyetle verdim.
    Şimdi kalan yağlarıda yakmaya çabalıyorum.
    CLA kullanıyorum (Hardline claone), akşamları ofisden çıkmadan sert bir sade amerikan kahvesi içiyorum, eve gelince yaptığım kardiyoda terlememe yardımcı olması için. Bazen sanki çarpıntı yada farklı çalışma gibi bir hisse kapılıyorum (spor yaparken veya gün içerisinde)
    Takviye olarak termojenik yağ yakıcı kullanmak istiyorum.
    Acaba kullandığım ilaçla bir etkileşimş, yada yan etkisi olurmu bnların?
    Kullanmamın bir sakıncası varmı yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bana kalırsa sorunuz çok kapsamlı bilgi gerektiriyor. Sizinde belirttiğiniz gibi eczacıların bile çekinerek cevapladığı bir soru. Doğru cevap için bir doktora gitmelisiniz. Kullanmak istediğiniz termojenik yağ yakıcının etken maddelerini de doktorunuza bildirmeniz gerekir diye düşünüyorum.

3. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
  4. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Paleo cafe falan gerek yok, ben thyroxin kullaniyorum ve bir kutu hydroxycut pro bitirdim ventolin de kullandim carpinti oluyor haliyle ancak baska bir sikayetim olmadi. Ancak ilgilenen ve dogru durust bir dr a danisin yinede.

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bende de aynı hastalık var ben 50liliğini kullanıyorum. Bir çok yağ yakıcı kullandım. İçlerinden sadece oxy elite sıkıntı çıkarttı. O da krampları arttırdı. Zaten hipo yüzünden kramp sorunumuz var oxy elite onu bi 50 kat daha artırdı. Gece 2-3 kere deli gibi kramp giriyordu. Bırakınca sorunda azaldı.
    Sana tavsiyem cla ile l-carnitine kombine ederek kullanman. Ayrıca güzel bi diyet programı yapmalısın. Günlüğümden bazı şeyleri takip edebilirsin

6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası bendede oxyelite var bir kutu. Rajev senin tecrübelerine bakarak bendeki durumu kıyaslarsak kramp olayı olmadı ama çarpıntı oldu bende.
    Ben seninkinin yarısı kadar ilaç alıyorum belki bu yüzden olabilir.

Peki bu L-Carnitin dediğimiz yağ yakıcılar termojenik mi oluyor yoksa termojeniklerin içerikleri farklımı?
    Yani L-Carnitin kullanınca kardiyo yapmak gerekiyormu? Oxy nin termojenik olduğunu öğrenmiştim ve kardiyo yapacağım günlerde içiyordum inanılmaz bir ter atımı sağlıyordu.

Ayrıca CLA ve L-carnitinei aynı anda kullanmak böbrekleri ve karaciğeri yormazmı?

7. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Her ne olursa olsun ortada konulmuş bir teşhis ve uygulanan bir tıbbi tedavi var.
    Kesinlikle bir endokrinolog ile spor hayatını paylaşman gerekir.
    Onun kontrolünde supplement denemelerini yapabilirsin.
    Böylelikle optimum sonucu alacağına inanıyorum.
    Tez zamanda acil şifalar dilerim.

Sevgiler.

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler.

9. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bende hipotriod hastasıyım . Kreatin protein tozu bcaa kullanıyorum . Bir problem oluşturur mu acaba ?

Sayfayı Paylaş