Hindi Eti

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Iron_Man tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    Hindi Eti Hakkında

Evet arkadaşlar , vücut geliştirme sporu yapan arkadaşlarımız genel anlamda protein ihtiyaçlarını tavuk ve kırmızı etten karşılamaktadır.Ve bir çoğumuz artık bu etlerden sıkılmışızdır.Günde ortalama 3-3.5 saatlik periyotlar içerisinde almamız gereken protein , tavuk ve kırmızı etin sürekli tüketiminden dolayı bazen bizlere tabiri caizse “ illallah “ getirtmektedir.

Tahmin ediyorum ki , birçoğunuz dönem dönem aralıklarla hindi eti denemişsinizdir. Fakat , bunu tavuk ve kırmızı et gibi düzenli periyotlarda tüketmemişsinizdir.Çünkü kültürümüzde hindi eti fazla tercih edilen bir et olmadığı için , vazgeçme ve alışkanlık haline getirememe spor hayatımıza da taşınmıştır. Oysa ki , protein ve diğer besin değerleri yüksekliği açısından hindi eti , öğünlerinize harika bir alternatif olabilir.

HİNDİ ETİNİN BESİN DEĞERLERİ
    -Besin Değeri (100 g başına)
    -Enerji 100 kcal 440 kJ
    -Karbonhidratlar 4.21 g
    - Şeker 3.51 g
    - Diyet lifi 0.5 g
    -Yağ 1.66 g
    -Protein 17.07 g
    -Tiyamin (Vit. B1) 0.130 mg 10%
    -Riboflavin (Vit. B2) 0.320 mg 21%
    -Niyasin(Vit. B3) 0.110 mg 1%
    -Pantotenik asit (B5) 0.166 mg 3%
    -B6 vitamini 0.128 mg 10%
    -Folik asit (Vit. B9) 4 μg 1%
    -C vitamini 5.7 mg 10%
    -Kalsiyum 8 mg 1%
    -Demir 1.44 mg 12%
    -Magnezyum 21 mg 6%
    -Fosfor 162 mg 23%
    -Potasyum 302 mg 6%
    -Çinko 1.33 mg 13%

Yukarıda da paylaşmış olduğum gibi , hindi eti besin değerleri açısından vücut geliştirme sporu yapan arkadaşlarımız için muazzam bir protein kaynağıdır.Protein kaynağı olmakla birlikte diğer besin değerleride oldukça zengindir.Ayrıca öğününüze hindi etini eklemeniz için ayrı bir faktörde , fiyatıdır. Ortalama fiyatı tavuk etiyle aynı olan , hindi etini çeşitli yemek tarifleri ve süslemelerle tadından yenmez bir öğün haline getirebilirsiniz.

Hindi etinin diğer faydalarından söz edecek olursakta , kırmızı ete göre çok daha ekonomiktir.Protein zenginliği açısından dana etine en yakın olandır.Sindirilimi kolaydır , tadı güzeldir , belirtmiş olduğum gibi tavuk eti vasfındadır.Yaşlanmaya karşıda direnç oluşturmaktadır.

Teşekkürler..

Kişisel Antrenör ve Diyetisyen IRON MAN

alexfethiye bunu beğendi.
  2. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    Hergün menümde var,nedenine gelince Muscle and fithness dergisinde Hindi göğüs ve Yağsız kırmızı etin karşılaştırmasını görmüştüm,tamamen aynı Protein,vitamin ve mineral değerlerine sahipler diyebiliriz.Ayrıca kırmızı etin kilosunun 25 tl olduğu ve hindi göğsünün ortalama 9 tl olduğu düşünülürse bence bulunmaz hint kumaşı.Ayrıca haşlandığında tavuk göğsü gibi çok sertte olmuyor,tadıda fena değil en azından tavuk gibi kokusu yok,saygılar.

3. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Ben hindi salamı gunde 100 gramı gecık tuketıyorum yorumların ne olur bu konuda bılgın varmı? cok yapaysak diye duydum ama hindi salamı ıcın. Birde senden fıkır alsam. tskler

4. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Salam,sosis vb.. işlenmiş et ürünleri yerine direk hindi göğüsü yemen hem sağlık hemde besin değerleri yönünden daha iyi olur...

5. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    Bende o tarz ürünlere bir türlü güvenemiyorum,hiç tüketmem,Bi bakıyorsunuz içeriklerine patates nişastası,yağ,bisürü kimyasal koruyucular.......Daha neler var acaba demeden edemiyorum:)

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Kaynak belirtilmemiştir.

lütfen makalelerinizi bilimsel verilere dayanan kaynaklarla ilişkilendiriniz..

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş