hiit ile yag yakmak...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve karşıyaka tarafından 20 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. karşıyaka

karşıyaka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba cok ise yaradigini dusundugum ve baslayanlar icin ideal oldugunu dusundugum bir program;

on 10-15 dakika kadar hafif tempoda (jogging diye tabir ettigimiz ) kosuyoruz. Bu 10 15 dakikada hafif terlemis olucaz...mesala bu 15 dkyi 6.5(kosu bandi) secerek yapalim daha sora 60 saniye yapabiliceginiz maksimumu kosuyoruz ama gercekten sinirlilarini zorlicaksiniz(heralde bu 15 18 arasi olur kosu bandinda ziplamayin gercekten kosun bacaklar calissin ) daha sora 60 saniye yuruyoruz mesala 4.5 gibi bir hiz uygun olabilir. Bu inis cikis olayini toplam 5 kere yaptiktan sora..10 dk kadar 6.5 de jogging yapiyoruz :)) Bunlari yaparken asla tutunmuyoruz yanlara filan!

Baslangic icin ideal oldugunu dusunuyorum ben yaptim ciddi bi zamandan tasarruf oluyor ayrica yaptiktan sora kalori yakimi devam ediyor...

Eger derseniz kosu bandim yok hic bi salona uye degilim o zaman sole yapabilirsiniz :) Kosucak bi yer kesfedin kendinize trafik olmiyan falan filan..Mesala tur aticaginiz bi yer buldunuz. Baslangic olarak bi 5-10 dk jogging yapin hafif terleyin daha sora bu tablodaki gibi calisabilirsiniz..Bu program ilk baslayanlar icin agir gelebilir, bastan soliim..

http://musclemedia.com/training/hiit_table.asp

ucunden birini secin 2 aylik bi prgram . Sprintte gercekten maksimumunuzu yapicaksiniz :)Ben ilk gordugumde kolay gelmisti ama cokta kolay olmadigini anlicaksiniz :)

Not: Ilk yazdigimida ikincisi gibi netten bulmustum ama ilkinin sitesini bulamadim 1 aydir uyguluyorum uzun kardiyolardan aldigim etkinin cok daha fazlasini aldigimi dusunuyorum...Bu arada haftada 3 4 kez uygulanmali bence 3 idealdir :))

Gercekten hakkini verdiginiz taktirde haliniz kalmicaktir :)

IYI CALISMALAR
    hyper_hyper_

Bunu yapmaya basliyali 1 ay kadar oldu baya yag kaybettim.3 gun body ve 3 gun bunun biraz daha agir halini yapiyorum kosu bandinda ..Yaglar resmen eriyooOOO..2 Hafta icinde yag oranimi olcturup yazicam baslangictaki yag oranim ve 1.5 ay sora yag oranimi......

bullet4 bunu beğendi.
  2. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  3. karşıyaka

karşıyaka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bisey degil :)) evet biliyorum zaten ilk HIIT i burda gordum ama baslangic icin cok agir bende yeni baslayanlarin uygulayabilcegi hafiflikte yazmak istedim.:)))
    peki ben soriim bu konu uzere : Uzun zaman boyunca yapilmasi uygunmu sizce yoksa ne biliim 2 ay yapip 1 ay normal cardio sora tekrar 2 aymi yapilmali bunu soruyorum cunku gercekten cok agir bence HIIT sonucta asiri zorlama var isin icinde...Yoksa vucudunun sesini dinle 1 yil boyunca yapsanda sorun olmazmi dersiniz ???

4. bullet4

bullet4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bunu her gun yaparsam?zaten tum gun evde oturuyorum bir zararı olabilir mi?

5. karşıyaka

karşıyaka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hergun yapmana gerek yok bence ztn hiit antremanindan sora metabolizma 24-36 saat kadar hizlaniyor..Maksimum 5 kere yap bana kalirsa :))

6. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    zararı neden olsun aksine metabolizman daha çok hızlanır.

7. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    bencede tek sette 20 25 dk yı geçmedikten sonra hergün yapılmasında herhangi bir sıkıntı yoktur

8. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
  9. catterpiller

catterpiller Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu çalışmayı haftada 4 gün gidiorum antreman öncesi mi sonrası mı yapmak gerekir.Vucudumda fazla yağ yok karın kaslarım hafiften belli oluyor kilo almaya başlamadan önce six pack gözüküyordu.
    Şimdi yaza hazırlık olarak haftada 3 qün yapmamın yeterli olacağını sanıyorum.Bu çalışmayı antremandan önce mı yapmalıyım ?

10. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Antremandan önce 5-10 dakikalık ısınma amaçlı orta tempolu koşu yada başka bir cardio egzersizi yeterli olacaktır , antremandan sonra HITT uygulamanız alacağınız verimi arttırır , aynı zamanda üst üste 2 gün HITT yapmamaya çalışın .

11. catterpiller

catterpiller Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler ayıp olmazsa bi sorum daha olacak.Antreman bitiminden 5-10 dk sonra 100-200 gram arası tavuğumu yiyiyorum.Herqün değişiyo antremana kadar dayanamayıp yiyiyorum.
    Neyse sorum antreman bitince hiit yapmadan önce protein almam mı gerekir yoksa hiitten sonra mı protein almalıyım bide antreman sonrası cardio kas kaybına yol açıyo diye biliyorum.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

12. karşıyaka

karşıyaka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    HIIT i antreman gunleri disinda yapicaksan protein ve karbonhidratini bence HIIT e baslamadan once ve sora al 40 dk once 40 dk sora gibi..
    Antreman sonrasi yapilan kardiyo kas kaybina neden oluyor ama 20 dklik cardio kas kaybi pek yapmaz eger iyide besleniyosan..bence..

Sayfayı Paylaş