HIIT Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve avengeren tarafından 22 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara

evet öylede söylenebilir bakalım önümüzdeki sürec ne göstercek görcez burada paylaşırım yine :)

bugün 35dk kadar 9 şiddetinde koştum ve bıraktım dahada koşardım ama koşmadım hiit kardiyonun bir güzel yanıda cok güzel kondisyon yüklemesi yapıyor eskiden 27dk koşardım aynı hızda ve ölüp biterdim 4km tamamlıcam 300cal yakcam diye şimdi 35dk koştum bi on dakka daha koşardım neyse toplamda 420cal yaktım ve 5.3km koştum haala mutluyum azaltmam gerekiyor biliyorum ama insan koştukca koşası geliyo nasıl azaltcam bilmiyorum karboyu arttırdım ama iki gündür yiebildiim kadar fazla karbo alıorum

avengeren bunu beğendi.
  2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    15. Kardiyo antremanım ve Body' e ELVEDA(belki şimdilik)
    30 dk kardiyo antremanı ile 300 kalori yaktım.
    Psikolojik ve maddi sebeplerden dolayı body yi bıraktım. Şimdilik evde mekik, şınav, ve plates topu ile egzersiz yapıcam. Kısaca vücut ağırlığı ile çalışıcam. Ayrıca önümüzdeki zamanlarda kick boks yapmayı düşünüyorum.

Bu arada yaptığım kardiyo antremanları sonucunda belimde 2-3 cm kadar incelme oldu ve kalçamda da 2-3 cm kadar küçülme oldu. Six pack i malesef çıkaramadım. Bunun sebebi de diyetimi ara ara bozmam oldu. Şimdilik bu kadar.

3. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    six pack biraz zahmetli bir iş çıkartmak için uğraştığımız kadar korumak icinde uğraşmak gerek bir kaç ay icinde çıkartmak cok cok zor umarım hepimiz istediğimiz vucut tipine ulaşabiliriz son kardiyo günün olmasına üzüldüm umarım en yakın zamanda yeniden başlarsın bu kadar emek verdikten sonra bırakman üzücü olmuş

avengeren bunu beğendi.
  4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler. Emeklerimin karşılığını atletik olmakla alıyorum sanırım. Kick Boks yapmak daha uygun geliyor. Ayrıca şimdilik olduğu kadar evde çalışıcam. Hayırlısı artık. Body ye başlamadan önce hantal, kalasın tekiydim. Şimdi ise kendimi çok atletik hissediyorum :)

5. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    kick boxu bende düşünüyorum ama vucudum istediğim hale gelince gitmeyi düşünüyorum bunun içinde sanırım bir yıl kadar süre var önümde o süre zarfı icinde neler gelişir nasıl yönlenir bilemem ama bende ilerde kickboxa gitmeyi düşünüyorum

avengeren bunu beğendi.
  6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de önce vücut yapıp sonra kick boksa dönerim diye düşünüyordum fakat kick boksa beraber ağırlık da çalışıldığı için benim istediğim vücut açısından daha kick boks daha uygun gözüküyor.

CaglarYildiz bunu beğendi.
  7. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara

sadece kickbox ile vücut yapmak zor tabi eğer ağırlıkta yapcaksan hem güzel bi vucut hemde kickbox yapabilir hale gelirsin ama okuduğum ve araştırdığım kadarı ile ikisni birlikte yürütmek zormuş birisi kasları uzatırken dieri şişirio aralarda dinlendirmek gerekio vucudu gelişim yavaş olur dediler o yüzden once vucut sonra kickbox yapayım dedim bende sen umarım ikisini birden halledersin

avengeren bunu beğendi.
  8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Ben zaten ağırlığı kick boksa vermeyi düşünüyorum body yi yormadan güç için yapıcam.

CaglarYildiz bunu beğendi.
  9. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    peki erenbahar bu yaptığın 15 cardio antrenmanın süresince nasıl bir beslenme programı uyguladın? protein, karbonhidrat ve yağ alımını ne miktarda yaptın? birde antrenmanlardan sonra yaptığın kardio kas gelişimini olumsuz yönde etkiledimi sence? 15 kardio antrenmanı süresince kas miktarında artış oldu mu? teşekkürler...

avengeren bunu beğendi.
  10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Valla ben hard body yapmadığım için yeme sistemim farklı. Günde yaklaşık 300 gr tavuk göğüsü yedim. Light süt ve light yoğurt tükettim. Yağlı, tuzlu, şekerli şeylerden kaçındım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:06 ----------

Bu arada yeni konu açmayayım dedim. Burdan bir soru sorucam. Ben sporu şu an bırakmış durumdayım. Bırakınca yememi içmemi de biraz abarttım. Göbek ve popo bölgem de az olsa büyüme oldu. Yani yaptığım hiit kardiyolar boşa gitti diyebilirim. Bir süre spor yapamayacağım. Bu aldığım kiloları vermek için sadece diet yeterli mi, çünkü başka birşey yapamam. En fazla evde ufak tefek egzersizler yapabilirim. Günlük aldığım kaloriyi azaltarak da yağ yakımı olur mu ? Bir el atıp yardımcı olursanız sevinirim çünkü morelim çok bozuldu.

11. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    vücuda giren kalori miktarı cıkandan az olursa yağ yakımı gerçekleşir ama spor yapmadan bunu yaparsan sarkmalar oluşabilir

avengeren bunu beğendi.
  12. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Yeniden spora döndüm ve yeniden HIIT kardiyoya başladım. Kısaca özet geçersem geçen hafta salı günü başladım. Artık bölgesel olarak çalışmıyorum fitness tarzına döndüm. Başladığım günden itibaren antreman sonrası 20 dk HIIT kardiyo yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Günde 2-3 kere yeşil çay içiyorum. Yememe yeniden dikkat ediyorum. Şu an kilom 68. Hedef six pack.

13. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bu hafta HIIT Kardiyoya tam anlamıyla başladım. Dün Ağırlık antremanından sonra 20 dk HIIT kardiyo ile 220 kalori yaktım. 2 dk 6 hızda 3 dk 12 hızda şeklinde.
    Bugün 30 dk 9 hızda koştum. Sonra 1 dk 6 hızda 1 dk 9 hızda 1 dk 12 hızda şeklinde 60 dk yı tamamladım. Sonra yarım saat daha 7 hızda yürüdüm. Tam 1000 kalori yaktım.

14. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün yine dün gibi bir antreman yaptım. 30 dk 9 hızda koştum. Sonra 1 dk 6 hızda yürüyüş 1 dk 9 hızda koşu 1 dk 12 hızda depar şeklinde 60 dk yı tamamladım. Sonra yarım saat daha 7 hızda yürüdüm. Son olarak 5 dk da 6 hızda yürüdüm. 1 saat 35 dk da 1000 kalori yaktım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:55 ----------

Bu arada 10-15 dk yürüyüp 2 damla ter atmakla kardiyo olmadığını anladım. 2 gündür 1 buçuk saat kardiyo gerçekten çok zorluyo, terim atletimden tişörtüme kadar, boxerımdan alt eşofmanıma kadar ıslatıyo. Ama karın kaslarını istiyosak tabiki de kolay olmayacak. No pain no gain diyerek bugünü sonlandırıyorum :)

15. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    günlük beslenmeniz ne şekildedir biraz bilgi verir misiniz , hem ağırlık hemde cardio bide hııt , kas kaybı yaşamanız da çok yüksek gibi geliyo sanki .

avengeren bunu beğendi.
  16. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle şunu söyliyim ben hacime yönelik çalışmıyorum. Yaklaşık 20 kilo spor yapmadan verdim(yediklerime dikkat ederek). O yüzden yağ kaldı vücudumda. Şu an tamamen yağları eritmeye çalışıyorum. Boyum 1.73. Kilom şu an 68 civarı. 62-63 kiloya kardiyo ve fitness tarzı çalışıp yağlarımı azaltarak düşmek istiyorum. Daha sonra bilinçli bir şekilde kilo alarak hacim yapmayı düşünüyorum. Şu an hacmi, kas kaybını düşünmüyorum. Çünkü spor yapmadığım zamanlarda beslenmeme hiç dikkat etmediğim oluyo, kas kaybı oluysa o zaman da oluyodur. Beslenmeme gelirsek okulum devam ettiği için 3 öğün yemek yiyebiliyorum. Günde 2-3 kere yeşil çay içiyorum. Sabah kahvaltıda 1 bardak süt içiyorum, 1-2 dilim tam buğday ekmeği, 2 yumurta, peynir, domates yiyorum. Öğlen yağsız tavada 2 yumurta, lor peyniri, 1-2 dilim tam buğday ekmeği, 10 adet badem yiyorum. Akşam da spordan sonraya denk geliyo. 250 gram yağsız tavada tavuk göğüs eti yiyorum. Beslenmem genelde böyle oluyo.

17. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün ağırlık antremanından sonra 20 dk HIIT kardiyo ile yaklaşık 250 kalori yaktım.

18. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün ağırlık antremanı yapmadım.
    İlk 30 dk 9 hızda koştum(1 dk yürüyüş 9 dk koşu şeklinde 3 set), daha sonra 1 dk 6 hızda yürüyüş 1 dk 9 hızda koşu 1 dk 12 hızda depar şeklinde 30 dk daha koşup 1 saati tamamladım. Daha sonra 30 dk 6.5 hızda yürüdüm be 900 kalori yaktım.

19. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün günlerden kardiyo parolasıyla zorlu bir kardiyo antremanını daha geride bıraktım.
    İlk 30 dk 9.5 hızda koştum. Daha sonra 1 dk 6 hızda yürüyüş 1 dk 9 hızda koşu 1 dk 12 hızda depar şeklinde 60 dk yı tamamladım. Daha sonra ortalama 8.5 hızda koşarak 90 dk yı tamamladım ve 1000 kalori yaktım.

20. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    İlk 30 dk 9la 10 arasında koştum. Ardından 1 dk 6 hız 1 dk 9 hız 1 dk 12 hız şeklinde 60 dk yı tamamladım. Daha sonra kafama göre hız artırıp azaltarak 90 dk yı tamamladım ve 1000 kalori yaktım.

Sayfayı Paylaş