HIIT Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve avengeren tarafından 22 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba.
    Bugün itibarı ile HIIT kardiyoya başladım. Amacım karın ve popo bölgemdeki yağlardan kurtulmak. İnternette ''six pack nasıl yapılır?, bel nasıl inceltilir?'' gibi sorulara yanıt aramak yerine kendim deneyerek görmek istedim. ZeusS üstadın HIIT programını örnek alarak, ağırlık antremanında sonra:
    ''K
    oşu bandı ilk 2 dk 6 hızda, sonraki 3dk 12 hızda - 4 kere'' şeklinde uyguluyorum ve 250 kalori yakıyorum. Bugün 1. gün bitti, gün gün rapor olarak vericem.

Azi, lordmarvel ve ZeusS_ bunu beğendi.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi bakalım hayırlı günlükler :)
    Kolay gelsin antremanlarında kardeşim :)

Hem ağırlık antremanını hemde kardio yu beraber götüren bir sporcu olduğun için sonuçta günlük belirli bir kalori alan bir adamsın, yoksa ağırlıkların altında kalma ihtimali var ;)
    Bu yüzden vücudunda bir yandan anabolik işlemlerinde çokca yapıldığını unutma, sonuçta kas kütlesini arttıran ve kasdan da kilo alan birisin...
    Netice de ay sonunda gördüğün kilo kaybı az olursa kesinlikle bu senin moralini filan bozmasın!
    Çünkü dediğim gibi ay sonunda göreceğin değer senin NET değerin olacaktır!
    Yani hit kardio ile belki 3 kilo verdin ama ağırlık çalışıp kas kütleni de 1 kilo arttırdın!
    Böylece ay sonunda 2 kilo eksi göreceksin tartıda, o yüzden sakın moral bozma ;)
    Ama daha sonraki aylar bu iş çok fazla değişmeye başlıyacak çünkü artan kas kütlesi ve artan metabolizma hızı yağ yakımını da hızlandıracak aşırı arttıracaktır ;)
    Yani çok güzel bir yoldasın :)

Tekrar başarılar Kolay gelsin :)

stewartt, Azi, su ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler üstad. Ben zaten kilomdan memnunum. Boy 1.73 kilom şu an 70. Dediğin gibi kilo kaybımın az olsun sorun değil, zaten kilo vermek çok kolay birşey 1 gün aç dur 2 kilo verirsin fakat yağ yakımı çok zor bir iş. Benim tercihim tabi ki yağ yakımı :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    2. gün
    Ağırlık antremanından sonra koşu bantları dolu olduğu için 10 dk bisikleti kullandım. Yaklaşık 50 kalori yaktım ve daha sonra koşu bandına geçerek HIIT yaptım. HIIT ile de yaklaşık 250 kalori yaktım. Bugünü kardiyodan 300 kalori harcayarak geçirdim. Şu an için çok memnunum.

5. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    3. gün
    Bugün normalde ağırlık antremanı çalışmadığım için HIIT yapmadım bu yüzden normal kardiyo yaptım. 7 hızda 40 dk tempolu yürüyüş yaptım ve 370 kalori yaktım.

6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    4. gün
    ağırlık antremanından sonra 20 dk HIIT yaptım 250 kalori yaktım, memnuniyet devam ediyor :)

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Azi, pastnova, muro-van-kenobi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler ''draft'' :)

9. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyoda 5. gün
    Ağırlık antremanından sonra 20 dk HIIT kardiyo ile 250 kalori yaktım

10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    6. Gün
    Bugün ağırlık çalışma günüm olmadığı için değişik birşey denedim. İlk 30 dk 9 hızda koştum. Sonra 1 dk 6 hız 1 dk 12 hız şeklinde 30 dk daha yaparak toplam 1 saat kardiyoyu tamamladım. 670 kalori yaktım.

11. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    7. Gün
    Ağırlık antremanından sonra 20 dk HIIT ile 400 kalori yaktım

12. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    8. Gün
    İlk 30 dk 9 hızda koştum. Sonra 1 dk 6 hız 1 dk 12 hız şeklinde 30 dk daha yaparak toplam 1 saat kardiyoyu tamamladım. Yaklaşık 650 kalori yaktım.

ZeusS_ bunu beğendi.
  13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yarasın ;)

avengeren bunu beğendi.
  14. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler ''ZeusS''. Gerçekten de yarıyor. Jöle gibi olan karnımın sertleşmeye başlaması ve incelmesini daha ölçü almadan hissetmek güzel duygu :)

15. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün antreman günüm değil ve kendimi çok kaybettim. Aşırı derecede tatlı (3 adet alpella rio, 1 adet ülker napolitan) yedim. Bu yüzden başladığım noktaya geri döndüğümü düşünüyorum. Kardiyo-diyet ikilisini yöneten arkadaşlara tavsiyem benim gibi kendilerini kaybetmemeleridir. :(

16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış bir düşünce sevgili erenbahar, sakın demoralize etme kendini!
    Daha önce de yazdım yine yazıyorum; bu tür kaçamaklar sadece insülinin terbiye edilmesini zorlaştırır, uzatır hepsi bu! Yoksa yediğiniz 2-3 tane gofretle ölmezsiniz, göbekte yapmazsınız, gider bir harekette süper set yaparsın olur biter ;)

dkemre ve avengeren bunu beğendi.
  17. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Yine Teşekkürler ZeusS. Dediğiniz gibi inisülinin terbiye edilmesi zorlaşacak ya da zorlaştı benim için. Birde o kadar yaptığım kardiyoya acıdım. Ama durmak yok devam edicem. Ayrıca yaptığım kardiyo ve HIIT kardiyo antremanları kondisyon açısından etkisini fazlasıyla görmeye başladım.

ZeusS_ bunu beğendi.
  18. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar. konunuzu ilgiyle takip ediyorum. bende ağırlık antrenmanına başlayalı yaklaşık 1.5 ay oldu ve hitt kardio ile birlikte götürmekte kararsızdım. şimdilik sadece ağırlık antrenmanı yapmayı seçtim. 1-2 ay yağ oranıma ve bel çevremin değişimine göre hareket edicem fakat daha şimdiden göbeğimin git gide büyüdüğünü hissediyorum :) o yüzden sizin alacağınız neticeler benim içinde çok önemli :) kas kaybetmeden ve hatta kas kazanarak bu yöntemle yağ yakabilirseniz bende hemen antrenman sonralarına 20 dk hitt ekleyeceğim :) güzel neticelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum :) iyi çalışmalar..

avengeren bunu beğendi.
  19. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba.
    Dostum ben çok memnunum HIIT kardiyodan. 7 HIIT antremanında neredeyse karnım dümdüz oldu ve sertleşmeye başladı. Ben de ZeusS un buna benzer konusu vardı ordan görerek başladım ve onun sonuç elde etmesini beklemeden kendim başladım ve kendim tecrübe ederek görmeye başladım. Sana da bunu tavsiye ederim sen de başla bence yine benim konumun takibinde olursun, birbirimize yardımcı oluruz. Kas kaybı konusuna gelince, benim amacım çok kütle yapmak değil ben zayıf kaslı bir vücut tercih ediyorum(herkesin kendi tercihi tabi). Ama gördüğüm kadarıyla kaslarım daha belirginleşti.

witchking bunu beğendi.
  20. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ozaman yarından itibaren bende antrenmanlarımın sonuna 20 dk HIIT ekliyorum :) Yalnız antrenmanım genelde 1 saat civarı sürüyor. (Flexor'un 2. ay programı + mekik ile birlikte) Kardioyuda eklediğim zaman 1 saat 20 dk olacak. Umarım bir dezavantajı olmaz.

Sayfayı Paylaş