hiit cardio kas kaybına neden olurmu ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve zeze90 tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zeze90

zeze90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar ben insanty workout programında 10.gündeym ve merak ettiğim bir durum var insanty de cardiolar genellikle hiit ve haftada 6 gün. 95 kiloyum ve ortalama günde 120 gr civarı proteğin alıyorum. amacım 2 ay içerisinde 6-7 kilo kadar yağ yakmak.toplamda 10 kilo civarı vermeyi düşünüyorum. sizce hiit cardio bende kas kaybına sebep olabilirmi.başka bir şekilde söylemek gerekirse ben günlük proteğini agırlık altına girdiğinimizde almamız gereken şekildemi almalıyım yani yaklaşık 95*1,8=165 gr proteğin yapıyor. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    ben pek bilgi sahibi değilim ama araştırdığım ve okuduğum kadarı ile fazla aç kalmayıp vücudunun ihtiyacı olan azami kalori miktarını aşmadan insanity i yaparsan vücudun sıkılaşır ve sadece yağ kaybedersin. sonuçta seni yoruyor insanity hiç bir şey yemeyip oturduğun yerden kilo vermiyorsun. ayrıca tabata antremanınada bir göz at 12 saat yağ yakımı sağlıyor diye biliyorum. hiit antremanlar her zaman iyi seçenek gibi. düşük tempolu koşularda vs bıraktığın anda metabolizman normale dönüyor ve yağ yakımı duruyor. hiitte ise vücudunun kendine gelmesi zaman aldığı için uzun sürüyor.

bir alıntı yapayım :

kısa süreli ama çok yoğun antrenmandan sonra vücut yağ yakmaya devam ediyormuş, egzersiz sırasında tamam aerobik egzersizler daha fazla yağ yakıyor ama sonrasında bir numarası yok; tabata gibi çok yoğun idmanlardan sonra ise 48 saate kadar devam ediyor bu süreç.

ayrıca şöyle bir olayda var o konuyla ilgili ; https://eksisozluk.com/entry/20254822

velhasıl okuduklarıma göre tavsiyem antremanını en az 30-40 dakika tutman. araları mümkün olduğunca çok az tutman ve insanityden sonra eğer kaslarını sağlama almak istiyorsan ağırlıkta çalışman.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2014 ---
    bu arada çok fazla bilmediğim konularda konuşmayı sevmem. ama tabatayı denedim, onun üstüne duş aldım çıktım bir şeyler içtim ve yatağa yattığımda hala terlediğimi farkettim. çok terletiyor cidden.

3. zeze90

zeze90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten çok teşekkür ederim bilgiler çok işime yaradı. haftada 4 gün hiit cardioların bi nebze hafif oldugu günler 5 er kiloluk dumbell la ve vucut agırlığımla yapacağım egsersizlerle 2 ay devam edeceğim.Ve bu durumdada günlük aldığım proteğin miktarını min 150.gr civarında tutacağım.

judascortez bunu beğendi.
  4. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    ben insanityde 3. gündeyim ve bence üst vücudu fazla çalıştırmıyor daha çok bacak ağırlıklı. haftada 3 gün insanitynin upper body programınıda katabilirsen güzel olur. ki zaten 5 kg lık dumbella çalışıyorsan hala fazla koruyacak bir kas kütlen olduğunu sanmıyorum. vücudunun toplu duruşu seni yanıltmasın. önce verebildiğin kadar kilo ver yağ yakımından sonra kas alımına başlarsın. ve unutma sen sadece diyet değil yanında sporda yapıyorsun. vücudun çok sıkılaşıyor insanity ile farketmişsindir zaten. kolay gelsin dostum iyi çalışmalar.

zeze90 bunu beğendi.
  5. zeze90

zeze90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    aynen belli bi kas kütlem yok hatta temel 19 yaşındaki standart kas kadar anca.kesinlikle dediğin gibi yapcam kilomu 84-85 civarına çekicem sonrada dediğin gibi hacimlenmeye bakcam.

judascortez bunu beğendi.
  6. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    motivasyonun bol olsun hocam günde 1 tane bile olsa hareket yap asla bırakma

zeze90 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş