Heyecan Basıyo

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve YandımAli tarafından 1 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bu durum herkeste mi olur bendemi var bilmiyorum ama sıkıldım.Herhangi bi olay olduğunda karşımdaki kişi çok rahat yere serebileceğim biri dahi olsa bi anda vücuduma bişeyler oluyo çok farklı bi boyuta giriyorum sanki.Ellerim terliyo kalbim daha hızlı atmaya başlıyo sanki kafama doğru bişeyler basınç yapıyo korku felan değil korktuğum zamanıda bilirim bu çok ayrı bişey.O anda hiç bişe düşünemiyorum vücut kendini kilitliyo sanki.Böyle bi durumdan sonra kendimi yorgun hissediyorum.Valla artık bıktım bu durumdan.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tür gergin durumlarda vucut adrenalin salgılar. Vucutta adrenaline tepki vererek değişik etkiler gösterir. Bu tür etkiler hemen hemen herkezde olur fakat etki yoğunluğu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu etkiler deneyim arttıkça azlama gösterirler. Mesela bungee jumpig ten ilk atladığınızda vucudunuz adeta heyecandan kaskatı olur. Ama 10 'ncu - 20'nci vs. atlayışta ilk atladığınızdaki etkiyi göremezsiniz.

Big_Hammer bunu beğendi.
  3. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    ''BeachBoy''un dediği gibi tamamen adrenalinle ilgili bir durum.Çoğu insanda olur bu.Ve kavgalardaki ilk darbeyi aldıktan sonraki donma olayı (karşılık verememe,ne olduğunu anlayamama) olayının nedenide budur.

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir dövüş tekniğini öğrenmeye başladıkça bu gerginlik yerini mantıklı düşünmeye ve akıl yürütmeye bırakacaktır. özellikle bjj ile uğraşırsan (ya da aikido) kafanla dövüşmeyi öğreniyorsun zamanla. hep bir iki hamle sonrasını düşünmeye çalışıyorsun. zaten sakinliğini koruyacak düzeyde bir dövüşçü olduktan sonra adamı tokatla bile döversin :D

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    kavga yaptıkça bu sorun ortadan kalkar. Ben sana gereksiz yere kavga et demiyorum durduk yere etme tabi.Ama ben alıştım artık titreme bende hiç olmadı ama ilk kavgamda kavga edicem diye çok heyecanlandım nasıl birşey acaba dövebilcekmiyim falan filan gülüyodum hatta başlamadan önce ne yalan söyliyim hoşumada gitmedi değil. Kısaca gerektiği zaman kavga et.Davanda haklıysan kavga çıkıcak gibiyse sorun o zaman et ama haksızsan özür dilemen daha mantıklı olur.

Sayfayı Paylaş