Herkesin Yeteneği Var mıdır?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve YandımAli tarafından 7 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Hep merak etmişimdir.Yeteneği olan kişiler özel insanlar mı?Yoksa herkesin ortaya çıkarılmayı bekleyen köşede kalmış bir yeteneği var mıdır?Sıradan insanlar mı yoksa yeteneğini keşfedememiş insanlar mı?Konu hakkında görüşlerinizi merak ettim.Teşekkürler:)

2. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yeteneğini keşfedememiş insanlar vardır bence.Herkezin yasam sekli farklı.Birde aile var işin içinde tabi :D

3. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence herseyden biraz vardır insanda.Ses olayını verebiliriz.Çalışma yaparaktan dahada güzel olur.Ama seninde güzel olması şart .İlkokul yıllarımda çok güzel resim çizerdim.Şimdi cinali cizemiyorum.Futbol ve Baskette pek iyi degilimdir.Fakat Voleyball ve türkiyede pek olmasada Basebol çok iyi oynarım.Bence insanın yönlenmesiyle alakalı bir durum ve birazda içinde olması gerekli.

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    İnsanların doğuştan bazı şeylere yatkınlığı olduğu bir gerçektir. Ama bunların üstüne gidilmediği sürece de bir anlam ifade etmezler. Misal x kişisi bir konuda yeteneklidir ama üstüne gitmez b kişisi ise o konu üstüne gider ve x kişisinden daha becerikli olur.

boksbody, Azi, luskov ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Vardır tabi ancak üstüne gitmeden bilemezsin. Belki çok iyi bi satranç oyuncusu olabilirsin. Türkiye'de çok eksik var abi yani spor açısından yorumluyorum şu anda durumu. Mesela buz hokeyi, rugby, golf, beyzbol bunlar çok popüler sporlar ama bizde 1 tane takımı bile yok:eek: Yani mesela dünyaca ünlü bi buz hokeyi oyuncusu olabilirdin belki de ya da golfe çok yeteneğin vardır dengeyi çok iyi tutturuyorsundur bilemiyorsun işte.

6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Neye yeteneğimiz olduğunu bulmak şans işi o zaman.Yeteneğini keşfedene kadar farklı şeyler denemeye ne imkan var ne de zaman.

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Arkadaşlar ;

Bence yetenekli olmak evet genetik olarak kodlanmış da olabilir bazı konularda , mesela şarkı söylemek gibi ,

Ama bir çok olay gösteriyor ki yeni dünya düzeninde yetenek değil sabır-hırs-gayret çok daha önemlidir ,

Örneğin keman çalabilmek bir yetenek işi olamaz çünkü kimse kemanı eline aldığında beste uydurup bir eser çıkaramaz ama zamanla bazıları daha yatkın olur ve daha başarılı olur , ama siz değilseniz bile daha çok çalışın ve onlardan iyi olun sizin elinizde bu ,

Bende yakın zaman da bir müzik aleti alacağım ve kursuna gideceğim , denemek istiyorum çünkü , hemde her müzik aletini denemek istiyorum :) mutlaka birine yakınlığım vardır :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

Berkthagar, ParZ, rockybalboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Herkesin bir yeteneği vardır evet.Ama siz bir Michael Jackson'u boksör , Muhammmed Ali'yi müzisyen olması konusunda baskı altına alsaydınız ; ikisi de ömürlerini ne kadar yeteneksiz olduklarını düşünmekle geçirecekti...

Azi, boksbody ve YandımAli bunu beğendi.
  9. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Herkezin bir yeteneği vardır yeterki onu bulabilelim

10. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    yetenek bence özellikle futbol basketbol voleybol gibi sporlarda %5 lik bir dilimi oluşturuyor. yetenek bence kişinin 6-10 yaş arasını nasıl geçirdiğine bağlı oluşuyor. kimse doğuştan o topu potaya sokamaz veya istediği falsoyu veremez. ama zamanla çalıştıkça izledikçe ve ilgiside oldukça vura vura deneyim kazana kazana izleyerek ona ne şekildiğinde vurulduğunda öyle gideceğini kavramış olur. şahsi fikirlerim tabi :)

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yetenekten çok azim ve çalışkanlıkla sanatta ve sporda başarılı olunabilir bence örneğin küçükken resimlerim herkes tarafından eleştiriliyordu çok üzülürdüm şimdi çalışa çalışa resim konusunda çok ilerleme sağladım kursa gittim tabi şimdide bateri ve piyanoya merakım var kursa yazılıcağım bu kış

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:09 ----------

ancak gitarda çok başarılı olamadım maalesef

12. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bende bağlama düşünüyorum

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Bencede herkes'in bir yeteneği vardır,mesela ilk okula giderken yüzme kursuna yazılmıştım kısa süre içinde hocalarımın dikkatini çekmiştim ailemle konuşuldu idmanlar hızlandı hatta okulumu bile aksatıyordum ama sonuç olarak üstüne gitmedim o yaşlarda o tempo çok zor gelmişti ve bıraktım.
    Yetenk kadar bu işlerin üstüne düşüp çalışmak lazım.

Sayfayı Paylaş