herkese selamlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bombaci mulayim tarafından 16 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. bombaci mulayim

bombaci mulayim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    herkese selamlar..öğrenciyken 8 ay kadar yaptığım bu spora,okul bitirme döneminde 1 sene ara vermek zorunda kalmıştım..geçen hafta tekrar başlama fırsatını buldum sonunda..1 senenin neler kaybettirdiğini gördüğüm için,bu sefer bırakmayı düşünmüyorum..(sadece kolumu ölçtüm,42 den 36 ya düşmüş..moral 0..) geçen haftayı her idmanda aynı programı uygulayarak,her bölge için 2 şer hareket,ve zorlamayacak ağırlıklarla çalışarak geçirdim..bu hafta normal programa başlamayı ve özellikle son setlerde mümkün olduğunca zorlamayı düşünüyorum..doğru yapar mıyım,yoksa henüz erken mi? bi de eskiden creatine ve aminoasit kullanmıştım..bunları tekrar kullanmaya başlıyım mı hemen,faydasını görebilir miyim?

not: tekrar bu forumda olmak güzel:)

2. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    eski programını nasıl uygulayacaksın ki diyosun küçülme var diyosun nasıl kalkacak o ağırlıklar sana önerim hocana söyle 10 tekrar maksimalini alsın onu 1.36 ile çarpsın onun %60 ile klasik setleme yöntemi prg ile başla her iki haftada bu testini yaptır ağırlık değişir ona göre düzenleme yap en ideali budur kolay gelsin

3. bombaci mulayim

bombaci mulayim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    yo,zaten ağırlıkları aynı kaldıramam,sadece yapacağım hareketler olarak eski program dedim..soruduğum,acaba 1 yada 2 hafta daha alışma için harcıyım,sonra mı programa döneyim idi..ve amino/creatine konusu tabi..

4. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım prg hangi hareketler var bilmiyorum zaten dediğim testi yaptır 2 haftada bir zaten adaptasyon süren belli olur gittikce asıl ağırlıklar ortaya çıkacaktır bide hipertrofi antrenmanında hareketi yapma süren ortalama 2.5sn sürmeli bunu unutma prg çıkmaya bilir normaldir. takma kafana çıkkacağı zaman adaptasyondan kurtuldun demektir buda ayrı bir püf nokta kolay gelsin

Sayfayı Paylaş