Herkes benimle dalga geçiyor.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve wynelss tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. wynelss

wynelss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunum ciddi arkadaşlar, herkes benimle dalga geçiyor. Kaşlarım kötü eskiden birleşikti ortasını aldım ama yine kötü ondan sonra sivilcelerim var burnum iğrenç yan profilden gözükmemek için hep burnumu tutmak zorunda kalıyorum. Herkes benimle dalga geçiyor; tekkaş, sivilce tarlası, gargamel burun falan diyorlar. Her eve geldiğimde odama kapanıp ağlıyorum. Hiç sevgilimde olmadı zaten. Napıcam ben öldürmek istiyorum kendimi varya. Takma diyeceksiniz ama takmadan olmuyor ki.. Gülüp geçiyorum bazen yanlarında ağlıyorum bebeee ağladıı ezikk hahaha falan diyorlar, bıktıım artık napacağıım ?? :confused::(

2. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Kardeş benimde burnum çok büyük ama burnumla barışığım.Bir erkeği yakışıklı yapan tipi değil hareketleridir bunu unutma.Hareketlerine,kişiliğin iyiyse dalga geçilmez senle...

3. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sivilceler için benim bir arkadaşımda vardı tarla gibiydi yüzü bahçelievlerdeki özel hastahaneye gittik orda doktor iyice inceledi çok sağlam bir doktor zoratenin adında bir ilaç yazdı ilacı kullanmak için özel imzanı bile alıyor eczane falan kendi isteğimle kullanmaya razıyım diye çünki ilacı kullanırken bazı yan etkileri var ama %100 garantili değil sivilce cizik bile kalmıyor kullandı arkadaşım 2 ay içinde bebek suratlı oldu okadar imza aldılar falan ama bir yan etki olarak sadece dudakları soyuluyordu onada bir krem yazdı doktor sıkıntı kalmadı öneririm gerçekten

4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    zoratenin sivilcelere karşı çok başarılı olmasına rağmen yan etki olarak herkeste aynı etkiyi göstermez.. Birisi sadece dudak kuruluğuyla atlatırken diğerinde karaciğere yük bindirebilir enzim değerlerini yükseltebilir.. Depresyona bile sebebiyet verebilir..

deathlifter bunu beğendi.
  5. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Kardeşim böyle yaparak kendine zarar verirsin anca takma diyemem ama onların yanında da ağlama.. durumuna gerçekten üzüldüm genetik özelliğin değişmez de sivilcelere falan çare var yani hastaneye görün isterken bunlar basit sorunlar çünkü

6. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bir çok ilaç var yani zoratenin olmasada farklı ilaçlar böyle kafana takma sivilceyi zaten sivilcenin çıkmasının en büyük ana etkeni stres sıkıntıdır ne kadar çok üzülürsen inan bana daha çok çıkıyor biraz stres sıkıntıdan uzak dur azaldığını anlicaksın buruna gelince yani hiç olmadı ben bu burunla yapamıyorum diyorsan yani bir çok ameliyat çeşiti var artık herşey çok değişti sen sıkma güzel canını

7. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    kim ne derse desin sana burda pek bi faydası olmayacak olay tamamen sende bitiyor.

8. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Böyle tipler her okulda vardır. Kendini ezdirirler. Kendini ezdirme dalga geçenlerin bir tanesinin ağzını burnunu kır bir daha dalga geçen olmaz. Kendinizi ezdirmeyin ağırbaşlı olun biraz. Dalga geçenlerinin çoğununda kusuru vardır, önemli olan ezik olmamak burada.

Son düzenleme: 3 Temmuz 2012
    mma- bunu beğendi.
  9. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Evet buda bi çözüm tabi, kılıç kınından çıkmadıkca it sürüsü dağılmazmış :)

10. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Sivilceler ergenliğin bittikten sonra geçebilir.Zamanla geçmezse de çaresi var.Tabi kendi kafana göre ilaç falan alma,doktora git.Sen sen ol sivilcelerini çok istesen de sıkma ileride kalıcı iz bırakabilir ameliyatla bile geçmeyecek şekilde derince.Ergenlikte benim de yüzümün her yerinde olmasa da öyle büyük sivilcelerim vardı ki kistik sivilce şeklindeydi.Şimdi geçti tabi,arada bir iki tane ufak tefek çıkmıyor da değil tabi ama dert etmiyorum o kadarını da genelde sırtımda çıkıyor zaten.

Kaşlarının da bence ortasını alsan yeterli.Çok şikayetçiysen de berberinle bir konuş derim.Kendi kendine sakın kaşını alma ( ortasını hariç ) daha beter edersin bu sefer de kalem kaş gibi gezersin...

Burun konusuna gelince onun da çaresi var.18 yaşını doldurduktan sonra estetik cerrahiyle halledebilirsin.Bir arkadaşım vardı o da burnunu takardı,2 sene önce yani 18 yaşındayken ameliyat oldu şimdi takıntısı geçti gerçi ama başka şeylere takar oldu bu sefer de. :)

Yani aslında demek istediğim en önemli şey özgüven.Sen istediğin kadar estetik de yaptırsan,özgüvensizliğin geçmez kalıcı olarak.Bunun için de bir uzmana görünmen gerek ergenlik sorunlarıyla ilgilenen.Emin ol çok yardımı dokunacaktır.

Kendimden örnek vereyim benim boyum 1.68. Boyuma laf atanlar oldu gerçi o konuda sorun yapmadım.O boyla 86 kiloydum düşün...Ama saçım kıvırcık mesela benim.Ortaokulda acaip takardım bunu.Niye saçım düz değil? Neden herkes gibi istediğim şekli veremiyorum? Hatta ten rengimin slav ırkı gibi açık renk olmasını isterdim.Sonra gözümün mavi olmasını vs.vs... Bir gün saçımı düzleştirdim kendi çapımda,bir baktım ki değişen birşey yok aynadaki Mert gene aynı Mert özünde...Ondan sonra zaten önemli olanın dış değil iç olduğunu maddi değil manevi olduğunu anladım.

Son olarak senle dalga geçenleri de kale alma.Sanki onlar güzellik abideleri mi? Öyle olsa ne olacak ki? Zaten başkalarıyla dalga geçenlerde bir eksiklik vardır,yoksa durduk yere normal bir insan niye bir başkasıyla dalga geçmek istesin ki?

Berkthagar, Body06 ve Azi bunu beğendi.
  11. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Adam intihar edecem diyor sen hala depresyona bile sebebiyet verebilir diyosun komik.

12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    yan etkilerini yazmış kötü mü etmiş ?

Azi ve Rambo16 bunu beğendi.
  13. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Yaşın kaç? Büyük ihtimal küçüksün daha 3-5 yıl sonra bunları dert etmeyeceksin merak etme, insanların kolu bacağı yok, gözleri, kulakları yok , doğuştan yatağa bağlı ve asla kalkamayacak olan insanlar var ve bunlar bile mutlu, burnum büyük, kaşım birleşik diye ağlamayı kes , insanlarda senle bu kadar dalga geçiyorsa sorun da biraz sendedir izin verme onlara, unutma başkalarının sana karşı davranışları senin onlara verdiğin tavizlerdir

Ve vücut geliştirme yap, emin ol psikologdan daha faydalı olur özgüven konusunda.

ineedpower, Azi ve Rambo16 bunu beğendi.
  14. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Olay kötü mü etmiş iyi mi etmiş olayı değil adam zaten depresyonda şu an.

15. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yaşınızı öğrenmemde mahsur var mı?

16. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    böyle diyenlerin ağzıyla burnunun yerini değiştireceksin ki ozaman dalga gecmek neymiş öğrensinlr . ne saygısızca bişey bu sanane kardeşim adam neyse ne allahın yarattığı bir kulu eleştirmek sana mı düştü hadi eleştirdin dagla geçmek neymiş.

17. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Böyle konuşarak sadece arkadaşa zarar verirsiniz 3-5 yıl sonra bunları dert etmeyeceksin dersen sadece kandırırsın ben eminimki üniversiteyede gittiğinde kimse dalga geçmesede aynaya baktığında gene rahatsızlık duyacaksın.İnsanların kolu yok bacağı yok diye şükretmek saçmalıktan başka bişey değil o zaman kör olan insan gitsin hem kör hem sağır insanları düşünerek şükretsin böyle saçma şey mi olur herkes kaderine razı olup şükretsin o zaman.

Konuya gelecek olursak ben bu arkadaşın yerinde olsam ve maddi durum varsa;

1.Okulumu değiştiririm
    2.Kaş konusu sıkıntı değil lazerle hallediyorlar yaptırırım.
    3.Sivilceler için roaccutane adlı ilaca başlarım
    4.Burun için estetik yapılabilir sıkıntı değil
    5.Vücut geliştirmeye başlarım

Bu beşini yaparsan aynaya baktığında mutlu olursun ve özgüvenin yerine gelir yapmayıp kaderine razı olup beklersen aynı sıkıntıları çekmeye devam edersin malesef:(

Tekrar yazıyorum burda kaderine razı ol tarzında yorum yazıp onu kullanma bunu kullanma tarzında şeyler yazarsanız sadece saçmalar ve arkadaşa zarar verirsiniz.

mali_zyzz, Berkthagar ve ferdityson bunu beğendi.
  18. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sende haklısın bende bu arkadaşımızda haklı.ben ergenliğe yeni girdiğini düşünüyorum(haklı olmayadabilirim ama belirtiler bu yönde) eminim bunları atlatacaksın sabırlı ol her şeyin çözümü var arkadaşlarımız gerekenleri yazmış ben sabırlı olmanı ve şimdiden spor yapmanı öneririm.kendini spora ver daha rahatladıgını göreceksin (ama dogru şekilde yapmak kaydıyla)

19. Berk06

Berk06 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    burunu ameliyatla geçirirsin sivilcede limon vs. şeyler uygula oda geçirir. kaşıda çok takma sadece ortasını al derim kaşı kalın olupta karizması olan ünlülerde çok örn : sarp levendoğlu sen kafana takma dostum !

20. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benden daha kötüleri de var diye şükretmenin ve mutlu olmaya çalışmanın ne gibi bir zararı var öğrenebilirmiyim? Kör olan insan daha kötüleri de var diye düşünmeyip gitsin atsın kendini o zaman biryerden.

Dert ettiği şeye bak kaşım birleşik, burnum büyük, bunları dert etmeyip kendisiyle barışık olmayı ve kendisinden daha kötü durumdaki insanların bile mutlu olduğunu öğrense hiç bir problemi kalmayacak çünkü ortada dert falan yok,

Burnum büyük hadi estetik yaptırayım, tipim kötü hadi orayı burayı düzelteyim diye sürekli kendisini fiziksel olarak değiştirmeye çalışan ve beğenmeyen birisi asla mutlu olamaz, çünkü asla 4 4 lük olamayacağı için tatmin olamıcak

Burnuna estetik yaptırdığında psikolojik olarak düzelmeyecek, çünkü özgüveni yok, burnum büyük diye öleyim ben diyen birisinin burnunu düzelttiğinde başka bir yerine kulp bulacağından emin olabilirsin,

Ayrıca burnunun abartılacak derecede büyük olmadığına bahse girerim

Kaşı birleşik, burnu büyük, dalga geçiyorlar diye okulunu mu değiştirecek,estetik mi yaptıracak bumudur bunun çözümü?

ineedpower, Azi, Rambo16 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş