Her idmanda farklı performans

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mars35 tarafından 5 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selam,başlıkta da belirttiğim gibi her idmanda neredeyse farklı performans sergiliyorum.Bunu beslenmeye bağlıyorum ama nerede yanlış yapıyorum forumu taradım bulamadım.Özetlemek gerekirse;

Yaklaşık 1 aydır ağırlık çalışması yapıyorum o yüzden başlangıç seviyesinde bir programım var 2 gün gidip 1 gün ara veriyorum antremanlara.

Sabah kalkar kalkmaz 1 tatlı kaşığı bal yiyorum,yaklaşık yarım saat sonra 2'si tam olmak üzere 4 yumurta,100gr buğday ezmesi ve 100 gr loru karıştırıp omlet yapıyorum,1.5 saat sonra 1 porsiyon makarna ve 1 saat sonrada spora gidiyorum.

Bazı günler yığılacak gibi oluyorum,hatta geçen gün omuz çalışmasında ağırlık bile düşürdüm,bir sıkıntı var ama bir türlü bulamıyorum,deneyimli arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmasını rica edicem.

Teşekkürler.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    şekerine ve tansiyonuna baktırıver...) tetkikler vb...)

ayrıca, antrenmanı mümkünse bi de akşam saatlerine alıver...bi de böyle deneyiver...)

mars35 bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış yaptığın birşey yok, ilk ay oluyor bazen öyle, benmde başıma gelmişti...
    kasların güçlendikçe böyle bir problemin kalmıyacak, herkesin bir alışma süreci var kasların bile...

mars35 bunu beğendi.
  4. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Çok şükür şeker ve tansiyonum normal :) ama yinede baktırmakta fayda var,akşam idman yapma konusunu biraz daha açabilirmisiniz,ben sabah daha zinde olur insan diye sabah yapmayı tercih ediyorum,işim geç saatlere kadar sürdüğü içinde çoğu zaman bütün günün yorgunluğu ile nasıl yaparım hiçbir fikrim yok..

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmen zayıf ama hergün aynı şey yenmez arada değişiklik yap. bu ağırlık düşürme tansiyon baş dönmesi vb. sebelerdendir veya kolun tutmıcak hale gelmiştir benim partnerim olmadığı için belli bir sınırda bırakıyorum

mars35 bunu beğendi.
  6. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    İdmana kadar olan beslenme kısmını yazmak istedim ama beslenmede eksik gördüğünüz veya ilave olarak şunlarıda ye demek istediğiniz yerler varsa dinlemek isterim.

Ölçüler 1.86 boy 105 kilo

7. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Bu olay tamamen kan şekeriyle alakalı.Kan şekeri dediysekte şekerinde bir sorun var demek değildir bu.Antremanda en iyi performans için yemek yendikten sonraki 2-3 saat aralığında çalışılması lazım.3 saati geçtikten sonra antremana başlanılırsa, midede sindirim çoktan bittiğinden, kan şekeri düşmeye başlar.Çünkü antreman sırasında yoğun şekilde karbonhidrat yakıyoruz.Yada tam terside olabilir, miden çok doluykende antreman yapılmaz, kendini yorgun hissedersin.

Bunu şöyle örneklendirebiliriz, 7-8 saat hiçbirşey yemezsen kan şekerin düştüğü için, yorgun ve halsiz hissedersin kendini.Bu senin şekerinin olduğunu göstermez.

Birde sabahları yapıyorum demişsin.Sabahlari kahvaltıdan sonramı yapıyorsun? Bence antremanı iyi çıkartabilmek için, en az 2 öğün bol karbonhidratli ve proteinli öğünden sonra glikojen depoları iyice dolduktan, enerji topladıktan sonra antremanı yapmakta yarar var.

Edit: Beslenme programini şimdi gördümde, sabah yediğin, lor olsun, kompleks karbonhidratlar olsun sindirimi uzun süren yiyecekler, bu sefer yemeği yedikten 2-2.5 saat sonra antreman yapmayı dene.Birde tavsiye olarak antremandan 30-45 dk öncesi koyu bir kahveyi tavsiye ederim, diyet dönemim olsun, yoğun antreman dönemlerinde olsun antreman öncesi asla kahveyi aksatmam.

Son düzenleme: 6 Kasım 2011
    mars35 bunu beğendi.
  8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    genel itibarla sabahları spor yapmak için en uygun olmayan zaman dilimidir:

-kan şeker seviyesi düşük olur..
    -kaslar aşırı uzun ve gergin olurlar (dinleneme esnasında kaslar uzar)
    -hormon salgıları vb aşırı tepkime gösterebilir...

ayrıca, şu kalkar kalkmaz "bal "olayını bi kesin bakalım...eğer sabah illa zorunluluksa , yerine , güne yudum yudum bir bardak su ile başlayın ve sudan sonra 10 dakika sonra " 2-3 bisküit , 1 kase pilav " tükettikten 1 saat kadar sonra idmana başlayın..idmanda ilk 30 dakika sonra yudum yudum ya yapacağınız "bal,su, limon" karışımı serumu ya da sporcu içeceğini yudum yudum antrenman sonuna kadar 250 cc olarak tüketin...antrenmandan 1/2 saat sonra esas öğününüzü yiyebilisriniz...

Danny Boy ve mars35 bunu beğendi.
  9. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yine bu forumun bir yerinde sabah bir kaşık balın emilimi hızlandırdığı için alınması gerektiğini okumuştum o yüzden her sabah almaya özen gösteriyordum açıkçası.

Bal,su,limon karışımı serumunu tarif olarak vermeniz mümkünmüdür ? yani hangisinden ne kadar gibi

Tekrar bilgiler için teşekkürler

Sayfayı Paylaş