Her gun farkli bir program denemek ne kadar dogru ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bodyfreak tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar benim gittigim spor salonunda biri vardi.Vucududa ordaki herkesin eliyle isaret ettigi derecedeydi.Onunla arada konusurdum ve her gun farkli seyler denedigini soylerdi.Mesela birgun kendi yazdigi program,bir gun M&F de gordugu Phil Heath'in programi...Bunlari hep degistirirdi.Sizce bu ne kadar dogru?Bir programa en azindan 1 ay kadar sadik kalmak gerekir mi ?

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ciddiyet içerisinde yapılmadığı sürece bir disiplini yerine getirmekten bahsetmek bir hayli zor olur. Elbetteki söz konusu arkadaşlar yanlış yapıyor.

Buna tanıklık eden biri olarak bunun cevabını sen ver: Söz konusu arkadaşların bu şekilde herhangi bir gelişme kat ediyor mu?

3. gigandet

gigandet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    niye bi gelişim olmasın ki her antrenmanda farklı hareketleri disiplinli tekrarlarla yaparsak vücudu şaşırtıp daha iyi bi gelişme elde etmez miyiz örneğin ben 2-3 hafta barfiks yerine enseye çekiş yapıyorum sonraki 2-3 hafta barfiks çekiyorum yani vücudu şaşırtarak gelişmeye zorluyorum

4. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Emin ol her gün değişik programlarla vücudu o seviyeye gelmemiştir.
    Herkes gibi ilk başta düzenli olarak çalışmış, alt yapısını oluşturmuş, belli bir noktaya gelmiş ve şimdi vücudunu şaşırtmak için değişik programlara yönelmiştir, hem deneme yanılma yöntemiyle hangi programın ona uyacağına karar vermek için hem de monotonluktan kurtulmak için.

draft bunu beğendi.
  5. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ama önemli olan kasları zorlamak değil mi sonuçta kaslar yaptığın harekete göre değil de yıprandıkları için büyüyorlar?

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Senin gibi haftalık da değil, günlük programı değiştirdiklerinden bahsetmişler. Günlük denemelerle neyden ne kadar fayda gördüğünü anlamak da pek sağlıklı olmaz. Haftalık programlarda aynı hareketi ya bir ya da iki kere yapacağından yine sağlıklı bir değerlendirmenin yapması zor olacaktır. Gelişirken kendini de tanıyıp gelişimi de takip etmek açısından biraz antrenmanın seyrini de değerlendirmek önemlidir.

Vücudu şaşırtmak ile kas hafızası kazandırmak arasındaki dengeyi iyi bulmak lazım gelir. İdealinin ayda bir ya da iki ayda bir şeklinde programı revize etmek olduğu görüşü hakimdir ki ben de öyle düşünüyorum.

7. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Valla o adamin daha once neler yaptigini bilmiyorum fakat gittigimde elinde bir gun onceden hazirladigi ya da dergiden aldigi programlar oluyordu.Vucudu da dedigim gibi bircok sporcudan cok daha fit ve duzgun duruyordu.

8. gigandet

gigandet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    tamam ayda bir değişim daha uygun ama program değiştirme kastın hareketler mi yoksa antrenamnların yerlerinin değiştirilmesi mi çünkü ben 2 hafta omuz triceps i öne alıom 2 hafta göğüs bicepsi öne alıom ayda birde hareketleri değiştiriom peki bu da benim gelişimi mi engeller mi

9. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkcası hergün ayrı bir program uygulamak isterseniz uygularsınız, ancak standardize diye birşey var. Düşünün bu hafta A isimli hareketi 4x12 - 45 kg ile çalıştım. A isimli hareketi 2 hafta sonra yine çalışacağım ancak 4x8 çalışacağım yada 4x12 farketmez. Kaç kg ile çalışacağım? Düzenli olarak çalıştığımız programlarda bir kural var, gelişim için makul değerlerde ağırlık arttırma. Ancak berlittiğiniz aylık plana bağlanmamış bir çalışmada doğru ağırlığı bulmak baya bir zahmet ister, gücünüzü doğru ağırlığı bulmak için sarf eder daha sonrada çalışmayı bitirip eve gidersiniz. Elde var (sıfır).

Her hafta program değiştiren birisinin vücudu şaşırtma amacıyla yapabileceği teknik %99 diyebilirim ki; dünyada yok!!!. Eğer var ise;uygulayan arkadaşı buraya davet edin bize anlatsın derim.

10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben nerdeyse her antrenmanda degisik programlar uygulardım ama cok ta sıkı calısırdım ve super bir gelisim sagladım bence bu calısmakla alakalı birsey

11. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Değiştiriyorum dediği aynı kası farklı hareket uygulayarak çalıştırıyordur. Sonuçta aynı bölgeyi çalıştıran 7-8 hareket var.

Sayfayı Paylaş