Her gittiğimde enerjim düşüyor. Neden olabilir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Metin88 tarafından 7 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor un verdiği ilk başlayanlar programının 2. ayı ile çalışıyorum. ama her gittiğimde her hareketi 3x10 veya 4x10 yapmaya çalışıyorum ama olmuyor ağırlık arttırayım diyorum o daha çok zorluyor. Olduğum yerde sayıyormuşum gibi geliyor. Sizce neden olabilir öğrenci olduğum ve düzgün beslenemediğimi düşündüğüm için protein tozu da aldım normal şekilde kullanıyorum. (marka ismi vermem uygun olmaz sanırım) beslenmeme elimden geldiğince dikkat te etmeye çalışıyorum. Düzenli bir şekilde uykumda var. Sizce neden olabilir?

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    hareketleri nizami yaptıgınızdan emin misiniz?
    bunun dışında protein tozu doğru beslenmediginizde işe yaramaz.mümkün oldukça iyi beslenmeye çalışmalısınız. protein tozunu sadece takviye olarak düşünün beslenmenin yerini alamaz.
    bu sporda bir çok insan yerinde sayıyor ve bu sporu bırakıyor. aslında herkes gelişme kaydeder ama en büyük yapılan hatalar agırlıgın kasların kontrolunde olmayıp insanın kendini boşa yormasından kaynaklanır.
    doğru çalışma,beslenme,dinlenme gelişimde en baştadır.

3. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme

kahvaltı
    kalktığımda tek ölçek su karışımı protein tozu.
    yarım saat 45 dk sonra 2 tam yumurtadan oluşmuş peynir ve salamlı omlet yanında içecek olarak bal süt muz karışımı. tek dilim ekmek.

öğlen tek konserve ton balığı yanında 1 dilim ekmek ve fresh portakal suyu (blendır da çekilmiş. sıkma değil)

akşam yemeği genelde pilav yoğurt tavuk eti veya sote şeklinde az yağlı vs.

meyvayı bol miktarda tüketmeye çalışıyorum yeşil elma, portakal, muz, kivi, bal greyfurdu arada bir. vs.

öğrenci olarak anca bu kadar olabiliyo :p

4. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bende herkesin bildiği ılk ay ısınma ayını bıtırdım ve hala aynı hareketlere devam edıyorum ve ne zmn bölge bölge antrenmana gırıcem dıye sordugumda hocam adalelerın daha da guclenmelı falan dedı bu sefer bolge bolge oldugunda o bolgenın adalelerı 1 ayda yeterlı sekılde gelısmemıs olabılır dedı bu sefer 1 hareket 2 hareket 3, hareket sana bıkkınlık getırır falan demıstı herkesın o ılk ay programını atlatması 1 ayla sınırlı degıldır demıstı kımısı 2 kımısı 3 ,4 ayda atlatır adale guclenmesıne gore diye benım şahsi fikrim adalelerın ıkıncı ay vs programı ıcın yeterı kadar gelısmemıs olması olabılır tabii buradakı hocalarda cevap verıcektır kı salondakı hocana danış yardımcı oolur emınım ..

5. semihus

semihus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Dinlenme süresini artır bence. Hergün spor yapma. Bazen 2 gün ara ver vücut kendini toparlasın..

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    beslenme listende fazla bi sorun gözükmüyor...hatta ,bunlarla 5 hintli vg-ci bile yetinebilir..))

şaka bi yana :

-anternmana başlamadan 1,5 saat kadar önce 1 muz, ya da bir patates

-antrenmana girmeden 20 dakika önce 1 fincan az ballı kahve (nescafe olmasın )

-ilk 35 dakikadan sonra yudm yudum sporcu içeceği (enerji içeceği değil!..)ya da kendinin hazırlayabileceği serum = su, bal, minimal miktarda tuz

-başlamadan önce optimum ısınma ..5-10 dakika yeterli...jimnastik,zıplama...dolaşım ve kasıl ısnmasını sağlamak...

--------------

1 ay içinde olumlu sonuç alamıyorsan, ortada yolunda gitmeyen 2 ana neden oabilir :

***sağlık
    ** yanlış program (programın ne olduğunu iyice analiz etmen gerekir)

7. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    zaten yemek yedikten 2 3 saat sonra spor salonuna gidiyorum.

sporcu içeceği olarakta isostar hydrate&perform kullanıyorum toz halinde su ile karıştırılıyor gayet güzel bişi.

Yurtdışında olduğum için türk kahvesi yok . Onun yerine ne olabilir ?

Ayriyetten bi ara derslerin yoğunluğu nedeniyle tek gün gidemedim yani 3 gün gibi süre dinlenme yaptım gittiğimde gene aynısı oldu. dinlenmeden yana bi sorun yok tahminimce.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    2-3 saat uzun süre...hele bi de kompleks ,yani karışık yediğin düşünülürse...antrennmanı yemekten 3.5 -4 saat sonrası planla...yemek , kompleks kabonhidrat ağırlıklı olsun...proteini minimum tut, az peynir mesela...

glikemi indeksini (gavucası : blood sugar level index) çerçeveini baz alarak "kompleks karbonhidrat alımı,miktar az da olsa 1 muz ya da patatesi (haşlanmış) 1- 1.5 saat önce yeyiver..

20-30 dakka öncesi bir fincan filtre kahve, içine az bl koyver...filtre yoksa, o zaman nescafe ,sade, yapacak bi şi yok...

isostarı bırakıvr , kendi serumunu hazırla, belki mineral,tuz oranı fazla geliyor olabilir kış günü...

1 bardak su,...250 -300 cc
    2-3 kaşık pekmez
    çok az tuz, kışın daha az,...

bu serumu , antrenmanın 25-35 dakka sonrası yudum yudum ,(lıkır lıkr değil) içceksin...bittiğinde bardakta 1/ 5 i kalsın ...ve onu da 5 dakka sonra iç...yakıyorsa, yudm yudm su alabilirsin...))

günde 1 tane " apikobal "(b-kompleks) aç karna kullan...ama, apikobal marka olsun!...

9. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

pekmez sıkıntı ama apikobal b komplex i araştırırım olmazsa solgar b komplex işe yararmı solgarda güzel sağlıklıdır yurtdışı sıkıntısı işte aynı markalar bulunmayabiliyor.

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    solgar, gnc vb b-vitamini konsunda kala alınmayacak firmalar...

bazı firmalar , bazı vitaminlerde iyidir, bazılarında kötüdür...örneğin "roche "da büyük firmadır, ama "becozyme " o kadar etkili değildir...

yıllar önce "times "dergisinde "vitaminler, firmalar ve çöplüğe atılan milyar dolarlar" isimli bir yazı aklıma gelmişti..)))

deneme ile hangi vitaminin iyi geldiğini rahatca gözlemleyebilirsin ,kolayca...

pekmez sıkıntı ise , bal ...))

11. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bal da sorun yok o bulunuyor bol miktarda dediklerini deniyeceğim umarım işe yarar.

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bi şey değil..)

hangi ülkedesin?!..

cis ülkeleri?!...

Sayfayı Paylaş