Her gün aynı bölgeyi çalışmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thinager tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. thinager

thinager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Her gün vücudumun bacak hariç tüm bölümlerini çalıştırıyorum bu zararlımı yararlımı?

2. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Her gün çalışılmaz. Eğer vücut geliştirmede yeni isen haftada 4 gün boyunca ve bu 4 günün bir günü içinde tüm bölgeleri hafif bir şekilde çalış. Kalan 3 günde ise dinlen.

3. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Bacak neden çalışmıyorsun, bence bu daha zararlı.

4. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    eci haklı. Bacak çalışmanın büyüme hormonu salgılayarak diğer kasların gelişimine de faydası olduğunu okumuştum. Ama sen bilirsin belki bir nedenin vardır.

5. thinager

thinager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu fitnessta 2. ayım ilk 1 ay nisanda gitmiştim.Başlangıç programı verdiler bu sebeple.Şimdi ona devammı etmeliyim 2. programamı geçiyim.
    Bacak çalışmamamın nedeni ise 17 yaşındayım ve boyum 1.67.Bacak kası boy uzamasını engeller diye gördüm bir çok sitede omuz presste aynı şekilde.

6. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer ilk programı verimli ve düzenli bir şekilde yaptıysan 2.programa geçebilirsin.Tabi oradaki hocalarına falan da danış. Bacak konusunu ben de araştırmıştım.O konuda ağır kilolarla leg press tarzı hareketler girilmediği sürece sıkıntı olmaz yazıyordu.Benim sana önerim eğer az da olsa bacaklarının gelişmesini istiyorsan, squat hareketini yap. (ağırlık kullanmadan çömelip kalkma şeklinde). Ben bu şekilde çalıştığımda üst bacak kaslarım baya gelişmişti.Omuz konusunda sıkıntı yapma bence. Omuz çalışırken ağırlığı olabildiğince düşük seçmek öneriliyor.(bunun nedeni yüksek ağırlıklarda yükü trapezlerin üstlenmesiymiş ki, fazla kiloları omuz ile kaldırmak zordur.)

7. thinager

thinager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim.Boy konusunda ne dersiniz kemik uçları sertleşip uzamayı engeller diyorlar.Gerçekten böylemi,uzamam için öneriniz varmı?

Sayfayı Paylaş