her antremanda her bölge çalıştırmak ve sonuçlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve oytun tarafından 21 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. oytun

oytun Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba,

3 yıldır düzenli ağırlık çalışan, internette zaman buldukça ne kadar article forum varsa bu konuda takip eden biriyim.

son 2 aya kadar haftada 4 yaptıgım agırlık antremanlarında ister hacim döneminde olayım ister yag oranı düşürme çalışması olsun girdigim bölge birçoğumuzun yaptıgı üzere en fazla 2 filandı. her ne kadar bununda yararını gördügüm gün gibi açıkta olsa yine de vücudumda duraksama vardı rölantiye baglamıştım anlıycagınız.

şubatım başında antreman prensibimi değiştirdim ve her salona gittigimde her bölgemi en ortalama 2 farklı hareketle uyardım maksimum agırlıgımın %60 70 i ile bunun yanında o gün hangi bölgemi sectiysem o bölgemi maksimumda ve tam tekmil çalıştım(gerekli tüm hareketlerle diyelim)

her gün 2 bölge yerine hergün her bölge olayına gectigimden beri gözle görülür bir kas kütlesi artışı (bahsettigim şey yag oranı düşüşünden belirginleşme degil bildigin hacimlendiler)yanına yag oranımdada hızlı bir düşüş başladı(şu anda yag oranımı düşürmeye çalışıyorum)
    yaptıgım ağırlık çalışmalarını eliptik bsiklette yarımşar saatle filan destekledim koşu bisiklet . yapamıyorum sağ diz ön çapraz baglarımı amerikan futbolu antremanında kopardım cardio konusunda elim kolum baglı anlıycagınız.

ben bu taktik değişikliğinin faydasını çok gördüm umarım denerseniz siz de görürsünüz hepinize iyi forumlardumbelllls

2. gigandet

gigandet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    yaptığın hareketleri bölgelere göre yazar mısın bu arada haftada 4 tüm bölge çalışınca dinlenme süresi kısalıo bu da gelişim için yeterli olmuo bu dinlenme sürelerini nsl ayarlıosun

3. oytun

oytun Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi o gün üstüne düştügüm kas grubuna ne kdar yüklenmem gerekiyorsa o kadar yükleniyorum agır giriyorum ve atıyorum omuz antremanı

dumbell press
    arnold press
    lateral ve front raising
    son olarakta rearf fly yaparım mesela

ama diğer bölgelerimi yüzde 60 ta 70 te çalıştıgım için antreman sonrası öle inanılmaz agır bir yorgunluk olmuyor gerekli protein karbonhidratı alırsan

yüzde 60 70 te çalıştıgım bölgelerde atıyorum göğüs yapıyorsam o gün dumbell press le flyyaparım bırakırım(1 er set değil yanlış anlaşılmasın kaç set gireceksem)2 hareketten fazla girmem ama........valla çalışan kas gelişir düz mantıgı aynen gelişme sağlanıyor en azından ben başardım bi kas grubunu haftada 1 girdigim zamanlardan çok daha hızlı sonuc aldım...ne akademisyenim ne pro yum ben gözlemlerimi yazdım=)

4. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Gözlemlerin bu sporda önemli olduğunu düşünüyorum.
    Bunu burada paylaştığınız için teşekür ederim.
    Kolay gelsin.

5. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir konuya değinmişsiniz. Bende okuduğum makalelerde ve kendi deneyimlerimde özellikle doğal çalışanlar için, bahsettiğiniz şekilde bir yaklaşımın çok iyi sonuçlar verdiğini okudum ve yaşadım.

Düşük yoğunluk fakat, kası sık uyararak sürekli anabolik durumda tutuyorsunuz. Kas az yoğunlukta çalıştığı için dinlenme süreside kısalıyor. Böylece overtraining durumununda önüne geçilmiş oluyor.

Benim önerim sürekli % 60-70 lerde çalışmaktansa yoğunluğu değiştirin. Böylece sonuç daha da iyi olacak.

Örneğin

1. hafta % 60
    2. Hafta % 70
    3. hafta % 80 gibi.

Egzersizleri de iki haftada bir değiştirirseniz kaslarda sürekli tek yönde çalışmaktan kurtulmuş olur. Tabi böyle bir programda tamamen temel hareketlere yoğunlaşmak gerekir.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Birçok sistem vardır. size en uygun olanı bulmak sizin elinizdedir. uzun aralarla çalışan bir kişinin fazla bölge az hareket girmesi mantıklıdır. bizim gibi demir başlar zaten az bölge ççok hareket girerler çünkü yüksek kilolarla diğer bölgeleri herzaman aktif ediyoruz

JustPowerLift bunu beğendi.
  7. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bu kısmı anlamadım, şimdi hergün düşük yoğunlukta çalışılan kasların programını mı 2 haftada bi değiştirelim.?

8. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Örneğin göğüsü ele alalım. İk hafta boyunca sadece Bench Press yaptınız. Sonra bunu değiştirin Mesela İncline dumbell press+ dips yapın.

FleXoR bunu beğendi.
  9. oytun

oytun Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılıyorum bir hafta barla çalışırım bir hafta dumbellara sarılırım fly yaparsam cable crossover a gecerim vücudu şaşırtmak her daim iyidir.........hatta son 1 aydır internetten kaliteli bir yoga videosu indirdim haftada 2 uyguluyorum.vin diesel jason statham gibi birçok oyuncunun normal antremanlar yanında yoga ile vücutlarını destekledikleirni biliyorum güc ve esnekliğe inanılmaz yardımcı oluyor..........yeterki sabit fikirli kalmayalım yeniliklere açık olarak agırlık çalışalım eminim ki karşılıgını görücez

10. bare

bare Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yardım

ya arkdaşlar yokmu bana yardımcı olacak işi bilen biri benım sorunum şu vucuduma göre arka omuzlarım ön ve arka kolarım zayıf normal bi proğramı izlesem daha iyi gelişir bu bölgeler yoksa sadece arka omuz ön ve arka kol çalışsammı daha ii sonuç alırım lütfen biri bi şey söleyin

Sayfayı Paylaş