her antremanda aynimi degisikmi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sivasli tarafından 8 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar bir kac haftadir arkadaslarla tartisiyoz bu konuyu.bazilari bir program yapip bu programi bi kac ay yapmayi dogru buluyolar.bazilarida o gün antremana giderim o gün eger gögüs calisacaksam aklimada hangi hareket gelirse onu yaparim diyoolar buu ne kadar dogru.veya ikisi arasinda gelismede cok bi fark olurmu.bazen bende programa uymuyor o gün icimden ne gelirse onu calisiyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ekim 2007
  2. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yazın başından beri yazılı bir programla çalışmıyorum . Sadece o gün ne çalışacagım o belli oluyor . Yalnız temel hareketlerde gögüs press , deathlift , squat gibi , bi değişiklik olmuyor .
    Pro lardan da bu şekilde çalışanlar var bildigim kadarıyla . Eskilerden biri ama adını tam hatırlayamıyorum karasan hatırlar muhtamelen :)

3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sürekli değişik program girmek senin gelişimini yavaşlatmak başka bir işe yaramaz kanaatindeyim. Ben önceden belirlediğim hareketleri (mesela göğüs için bench press ve incline dumbell press) sabit bir şekilde girip izalasyon hareketlerinde değişiklik yapıyorum ancak bence 1.5 aylık programda verimli bir çalışma için uzun, kasların arada farklı şekillerde uyarılması gerekiyor.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu olay bağzı şeylere göre değişir mesela üst göğüste eksik varsa incline pressi bir-iki ay başa alıp çalışmak iyidir ama sorun yoksa yinede üst göğüse önem veriliyorsa her antrenmanda değiştirerek çalışılabilir, dips veya cable cross arasında seçim yapılabilir, alt göğüs iyi hacim alsın daha ağır yüklenecek haraket aranırsa decline bench press yapılabilir uzun süre, aynı etkiyi yapmayacak alternetifler araya sokulmayabilir. Ama herşey yolundaysa bu birkaç haraketten akla gelen yapılabilir. her antrenmanda değiştirilebilir yalnız bilinçli olarak, ihtiyaca cevap verecek şekilde olması daha iyi olur. Tabiki her antrenmanda bağzı oynamalar keyfi değişiklikler yapılabilir hatta yapılmalı ama işi bilmek kaydıyla.

5. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Benim özellikle biceps ve triceps antremanım sürekli değişiyor sadece barball curl ve skullcursh hareketim sabit , yanlış mı yapıyorum acaba ?

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece son hareketi değiştir, mesela ben her ikisi içinde 3 hareket yapıyorum. 2si sabit sonuncusunuda kafama göre değiştiriyorum. Ama bunuda sürekli yapmamalı.

7. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Bende değişik iriyorum sürekli aynı programa sadık kalmıyorum .

8. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    neden sadece son hareket , önerinin herhangi bi dayanagı var mı ?

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Lafa karışmak gibi olmazsa,Lou Ferrigno bu şekilde çalışıyordu.

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    neden lafa karışmış gibi olsun estafurullah

hatırladım bende , hatta adele ve kuvvet te geçiodu konu

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Evet adale ve kuvvet kitabında Ferrignonun egzersizlere çabuk alışıp gelişim yavaşlayan bir yapısı olduğu için her antrenmanda mümkün mertebe farklı çalıştığı bahsediliyor.

12. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    vücudumuz bizim her egsersize çabuk alışmadıgı için yazılı bi programla çalışmak daha mı mantıklı o halde .. Sorunun cevabını tam bulamıorum

13. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    şimdiye kadar denediğim ve üyelerime denettiğim yöntemler sonucu bende yazılı bir programdan yanayım. pain gain arkadaşımızın dediği gibi vücudumuzun bir egzersize alışması ve eksik kalan yönünü tamamlaması için zamana ihtiyacı vardır. neden belli sürelerde program değişikliği yapıyoruz? çünkü adale artık o harekete alışmıştır ve bu programı devam ettirirsek bize cevap vermeyecektir. işte değişiklik yapmak bu dönemde uygun olur. ben şahsen programıma harfiyen uyarım. ha ogün kendimi iyi hissetmiyorumdur ve bir hareket zor geliyordur işte o zaman kafama uygun diğer hareketin muadili bir hareket yapmakta sakınca görmüyorum.

14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakma sorunu biraz geç yanıtlıyorum
    Aslına bakarsan şöyle düşündüğümde de nedenini tam olarak açıklayamıyorum ama yaptığımın işe yaradığındanda eminim:D

Sayfayı Paylaş