Herşeyi yapıyorum fakat barfiks olmuyor?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mmt756 tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mmt756

mmt756 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar 14 yasındayım fakat bench press de 40 kg nin altına yatabiliorm (yaklaşık 13 tekrar) yaşıma göre iyi bence.Yani boş değilim belirli bir kas kütlem ve gücüm var.Herşeyi yapıyorum fakat barfiks olmuyor.Göbeğimde yok karın kasım da var baklava.Herşeyi yapıyorum fakat barfiks bi türlü olmuyor.Bunun nedeni nedir.Yada bi taktiği varda ben mi bilmiyorum.

2. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Barfiks yapabilmek için baklava karın kası olması diye bir kural yok..Yağsızlık elbette yardımcı olur ama barfiks için öncelikle güçlü kollar gerekir..Çok tekrar için de sıkı kondisyon..Güçlü kollar özellikle bicepsler için curl hareketleri yapabilirsin ama barfiks çekebilmene ne kadar yardımcı olur bilemiyorum..Barfiks makinası varsa çalışman yararlı olacaktır..İzole hareketler yerine compound hareketlere yönelmelisin..Prisoner squat(eller kafada çömelip kalkma) ve şınavı antrenmanlarından eksik etme..Genel olarak gücünü de arttırmış olursun..Başarılar

3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    barfix çekerken kendine bir partner bulursan ve o seni alttan biraz desteklerse ilk başlarda bunun sana çok faydası olacaktır bu şekilde başlayan çok arkadaşım var ve ilk başladıklarında partner yarımıyla 2_3 tane ancak çekiyorlardı şimdi tek başlarına 15 tane fln çekiorlar

4. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Sırt-omuz-kol kaslarınıza ağırlık vermelisiniz. Bunlara kondisyonda kazandırmalısınız.

5. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Mutlaka zorlamalısın.Ben yaklaşık 1,5 ay önce barfiks çekmeye başladım ilk denememde kendimi ancak yarım çekebildim.Ama ev içinde gezinirken aklıma her geldiğinde sürekli asıldım ve kendimi çektim.Arada bir annemden ayaklarımı tutup biraz destek vermesini istedim ve öylede çekmeye çalıştım.Şuan çok rahat 6 tane nizami olarak çekebiliyorum.Bu tür hareketler yani beden ağırlığıyla yapılanlar vücudun o harekete alışması ile alakalı.:)

DuE bunu beğendi.
  6. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Kaç Kg oldugunu yazmamışsın ?