Herşey normalken kilo kaybının az olması !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Bootex tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar , 2 haftadır iyi bir spor salonunda spor yapıyorum , yediklerini içtiklerimde bir sıkıntı yok . Ama ne yazıkkı 2 haftadaki kilo kaybın 1.2kg kadar oldu ve ben bunun az olduğunu düşünüyorum ancak hocam kas kaybetmediğimi sadece yağ yaktığını ve bundan dolayı kilo kaybımın az olduğunu söyledi . Sizce bu normalmidir ? Yürüyüşe ve bisiklete dahamı çok ağırlık vermem lazım ?

Not : Haftada 4 gün spor yapıyorum . Yaş : 18 kilo : 88.4 Boy : 1.83

Yardımlarınızı bekliyorum ;)

2. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    En sağlıklısı bünyeyi fazla zorlamadan, azar azar kilo vermek.

3. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    haftada max 400gram verilmeli diyor amerikadaki saglık enstitüsü araştırmış olması gerekende o ötesi sana zarar iç organlarına.. böyle devam et azmin elinden yaglar kurtulamaz..

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hocanin dedikleri %100 dogru haftada 0.5 ila enn fazla maximum 1 kilo verilmesi normaldir,bunun üzerindeki kilo kayiplari kas kaybi olarak olucaktir.Diyetimdeki 8.haftami bitirmek üzereyim ve 5 kilo verdim buda mükemmel bir sonuc.Sabret ve böyle devam et.

5. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yorumu geçen herkeze teşekkür ederim :) , benim kafama takılan şey ben kışın yaklaşık 1 ay kadar sıkı bir diyet ve spor programı uygujlamıştım misal , her akşam okuldan geldiğim zaman 45 dk koşuyordum bunun yanında koşuya gitmediğim zamanlar az da olsa mekik , sınav çalışıyordum . O zaman 1 ay sonunda 4.5 kg kadar bir kaybım olmuştu . İşte kafamdaki bu çelişkiyi yaratan da bu .

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bu sölediğin şeyin bilimsel kanıtı nerede arkadaşım insanlara her duyduğunu doğru gibi sölüyorsun?

Haftalık 1 kg yağ kaybı ideal bir kilo kaybıdır ayrıca 150 kilo olan birisi haftada 3 kilo bile verse bunda sağlıksızlık yok aksine sağlık yaşama gidiş vardır.

Bootex şu şekilde olabilir. Eğer body de çalışıyorsan ve yeni başladıysan vücudun hemen kas kütlesi kazanmış ve birazda su tutmuş olabilir. Bu yüzden 2 kg yağ yakıp 1 kg kas alsan 1 kg vermiş olursun bu senin moralini bozmasın bence 300 400 gram lık bir kas artışı olmuş olabilir yeni başladığın için hızlıca olmuştur.

Ancak vücudunda yağ oranı düşmeye başladığında kardiyonu arttırmalısın 80 in altına düştüğünde yağ yakmak çok zorlaşacaktır belki 1 2 hafta ara verip yeniden denemelisin yada 1 2 gün değişik bişiler yemelisin ancak bu sölediklerime daha çok var sen bu şekilde git kalan haftalarda kilo kaybın az olur ise hocana söle ve sana daha kaliteli bir spor yada beslenme programı yapsın.

Beslenmende kaloriye dikkat ettiğin gibi aldıklarının protein karbonhidrat ve yağ dengelerinede dikkat et şekerden uzakdur. İnsülini iyi ayarla Gi i düşük şeyler ye bu şekilde daha iyi sonuç alırsın.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2013
  7. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    @mehmetanil Bilgilendirdiğin için sağol :)

Evet bir spor salonunda çalışmalarımı sürdürüyorum . Hocam kilo verirken kas oranımında düşmemesi açısından ufak tefek hareketler yaptırıyor ( Kelebek , Enseye çekme ) vb . Beslenmeme gelicek olursak şeker tüketimim yok , hergün kahvaltıda yeşil çay içiyorum , 2 - 3 dilim tam buğday ekmek tüketiyorum , protein ve kalsiyum ağırlıklı besleniyorum vb. yani beslenmemin iyi oldğunu düşünüyorum .

Aslında kilo verdiğimi ve kas oranımın arttığınıda hissdiyorum ama gel gelelim tartının üzerine çıktığımda bütün şevkim kırılmıştı . Ama bilgilerinizle beni aydınlattığınız ve kafamdaki bu belirsizliği kaldırdığınız için sizlere teşekkür ederim , ben azimli biriyim ve inanıyorum ki 4-5 ay kadar bir sürede emelime ulaşıcam . Neyse çok uzattım :)

Herkeze iyi forumlar ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:43 ----------

Son olarak sizce bu gidişatta kaç ayda emelime ulaşırım . Kendime bir hedef koymam açısından bunun önemli olduğunu düşünüyorum .

Şimdiki : 88.4

Hedef : 79 kg

8. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bence verdigin kilo gayet iyi her hafta bu sekilde vermeye devam et. Eger bir kilonjn altina dusersen akrbonhidrati azaltirsin.

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu nedemek simdi?anlayan birisi anlatsin??

10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Karbonhidratı da yazarken karşmış sanırım klavyeden dolayı belli bir kilonun altına inince karbonhidratı azalt demiş aslında mantıklı.

Örnek 180 boyunda 90 kilo bir kişi 80 kilo oldummu eski hızda kilo veremez hatta çok zorlaşır kilo vermesi o zaman idmanı arttırıp karbonhidratı kısması lazım bunu belirtmek istedi sanırım.

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    KH düsürmek icin belli bir kilonun altina düsmek degil,kilo veriminin durmasi yada senin yazdigin gibi yavaslamasi gerekir.Genelde yanlis bir cümle kurulmus yoksa yanlis yazilmisda olsa ne demek istedigini anladim.

12. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    1 - Arkadaşlar öğle yemeğimi 2.5 veya 3 gibi yiyiyorum ( menu : 2-3 parça göğüs tavuk , 1 kase salata ve 1 küçük dilim tam bugday ekmek ) ve yaklaşık yarım saat sonrada bir bardak yeşil çayımı içtikten sonra spor salonuna gidiyorum ve yaklaşık olarak 35 dk kadar redival (setler halinde koşu & yürüyüş ) , 10dk bisiklet ( zorluk : 2 ) , 8 dk eliptik bisiklet ( zorluk : 2 - 3 ) , mekik ve türevleri olan sırt , yan taraflar ve göbek sıkılaştırma hareketleri . Son olarakta biraz ip atlayıp , hafif bir ağırlık çalışmasıyla antremanımı toplam 1.5 - 2 saat sonunda sonlandırıyorum .

Sizden sorum , bu programa eklemem veya çıkarmam gereken bir şey varmı ?*

2- Hocam spordan sonra 1 adet yeşil elma yememi öneriyor siz ne dersiniz ?

Not : Yazım hatalarım olabilir şimdiden özür dilerim ;)

Teşekkürler ;

13. batuhan1988

batuhan1988 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Telefondan yazinca bazen kelimeler birbirine giriyor. @mehmetanil tercumanim olmus aynen onun dedigini demek istedim.

Bootex antrenmana yemekten 30 dk sonra gitme derim. Yemekten sonra kan mideye hucum ettigi icin antrenman sirasinda kendini gucsuz hissedebilirsin hatta kaslara yeterli kan gitmediginden, Allah korusun, sakatlik falan cikabilir. Ayrica kosu sirasinda mide bulantisi ve reflu yapabilir. O yuzden an az 1 - 1.5 saat yemekten sonra gitmeni tavsiye ederim. Yada bunun yerine sindirimi kolay olan gidalar alabilirsin. Ayrica, bir dilim ekmek bu antrenmana yetmeyebilir.bana az gibi geldi.

Toplamda 45 lik bi kardio yaptigini farzedersek ve hafif agirlik dediginde 20 dk falan olsa (normal agirlik idmani 45 50 dk yi gecmemesi lazim) toplamda 1 saat 5dk veya 1 saat 10 dk olmasi lazim. Bana fazla kaliyomussun gibime geldi.

Antrenmandan sonra elma konusuna gelirsek. Ben bi ata yapiyoordum. Cok ferahlatiyo idman sonrasi :D. Ama senin hoca ne amacla bunu yaptiriyo onu ogrenmek lazim ona gore yorum yapilmali. Ben olsam elma yerine idmandan sonra tavuk gogusu ve ekmegi gotururdum.

Sayfayı Paylaş