Hepatit B taşıyıcısının protein ve aminoasit kullanması...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve rAmpaGe_ tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rAmpaGe_

rAmpaGe_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    merhaba,

aralık 2009dan mayıs 2011 e kadar vücut geliştirme yaptım.bu süreç içinde aminoasit ve protein tozu kullandım ve bana herhangi bir zararı dokunmadı(6ayda bir düzenli olarak karaciğer,kan tahlilleri yaptırdım).fakat ekim 2011 gibi askerdeyken hepatit B olduğumu öğrendim.karaciğer hormonlarım normal ama taşıyıcı konumundayım.

spora tekrar başlamak istiyorum bu süreç içerisinde aminoasit ve protein tozlarını ***minimal*** ölçüde kullansam bana zararı olur mu?

asıl öğrenmek istediğim şey (bildiğim kadarıyla)aminoasitlerin sindirimi kolay olduğu için karaciğere pek zararı dokunmadığından kullanmamda bir sakınca olup olmadığıdır.protein tozlarında ise karaciğerimi en az yoracak ürünlerin tavsiyesini istemekteyim.

bu konu hakkında sizin bilgi ve tavsiyenize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    acil dahiliye servisine başvurun görev başında bulunan doktora

elisa testi istediğinizi belirtiniz.

3. rAmpaGe_

rAmpaGe_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    elisa testini yaptırdım.hastalığa karşı bağışıklık kazanmışım herhangi bir bulaştırıcılığım yok ama yinede merak ettiğim konu karaciğerimin hastalığı hiç geçirmemiş insanlarınkine göre olan durumu.

Sayfayı Paylaş