Hepatit b taşıyıcılığı VG ve Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve maicon00 tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. maicon00

maicon00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    body e başlamayı çok isterken karşıma bir engel çıktı arkadaşlar hepatit b taşıyıcısıymışım

hepatit b karaciğerle alakalı bir hastalik bu nedenle fazla yağ alımı yapip karaciğeri yormamanız gerekir hastalik ilerlediğinde siroza dönüşür karaciğer bulamazsanız ölürsünüz

çok konu okudum beslenme çeşitleri , protein kullanımı hakkında bilgiler vs ama birtürlü tam yanıt alamıyorum sorularıma tecrübeli beyinlerden yardım istiyorum

hastaliğin ilerlemesi için yağ tüketimini zaten az yapıyorum karaciğerime fazla yüklenmiyorum kendını de fazla yormamak gerekiyor bu hastalikta ..

hem yorulma konusunda hemde fazla protein alımında proteinlerin yağa dönüşmesi durumunda karaciğerime yük olup hastalıgın ilerlemesinden korkuyorum önceleri evde dumbell felan kaldırırdım ara sıra vücudum aşırı cevap veriyor kas oluşumu çok hızlı vücudumda çoook yapmak istiyorum arkadaşlar bu sporu ama bunu engel görüyorum önümde ve cesaret edemiyorum sonuçta hiçbirşey sağlıktan öne geçmemeli.

hastalik için milk thistleyi pekmezle karıstırıp günde 2 öğün yiyorum yağlanma ve hastaligin ilerlemesine önleyici olarak

bana bu konuda ne önerirsiniz arkadaşlar tecrübesi olan veya bildiği şeyler olan paylaşsın lütfen.

herkes sağlıklı doğmuyor allah hepimize sağlık versin :)

Son düzenleme: 17 Nisan 2013
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Geçmiş olsun.

Öncelikle kesin ve kes doktor tavsiyesi almanız lazım.

Bildiğiniz üzere bu sporda protein alımını normal insanlardan daha fazla yapıyoruz ( ki sadece protein değil) bu da ister istemez karaciğer, böbrek gibi organların daha fazla çalışmasına neden oluyor.

Kontrollu bir şekilde beslenilerek belirli bir seviyeye gelinebileceği kanaatindeyim ancak hırsınıza kapılıp gerek supplement gerek aşırı tüketime kaçmamalı ve düzenli olarak karaciğer fonksiyonları testinizi yaptırmalısınız.

Allah şifa versin.

Sayfayı Paylaş