hep yediğimiz besinler zararlımıydı yoksa

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ahmets tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    her gün yediklerime babamın karışması üzerine biraz araştırma yaptım

ben günde 8 yumurta yiyorum sabah 4 akşam 4
    4 yumurtadan 2 sinin sarısını yiyorum yani toplamda 4 sarı genelde cogu kişi böyle yapıyor forumda

ve öğleye doğru biraz pilav ve süper marketlerde olan 3 dakka ısıt ye olan tavuk göğsü alıyorum
    bi kaç başlıkta bu 3dk da ısıt ye olan şeyler cok zararlı diyo kansorejen maddeler varmış ve ayrıca kolestrol yapıyomuş.
    ve ben genelde direk ısıtmadan yerim
    genelde aldıgım tavuk ise protein 26 karbonhlidrat 0 ve yağ 14 gr
    bunlar 100 gr daki değerleri tabiki

bunlar kolestrol yaparmı dedemde kolestrolden ölmüştü onun için akşamları zor yumurta yiyorum içime bi kurt düştü
    ve öğrenci oldgum için normal tavuku alıp ısıtması da zor geliyo
    bir sizlerede danışayım dedim şimdiden teşekkürler

2. sekkoo

sekkoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben daha sporda yeniyim ama kolestorolü yumarta sarısının yaptığını biliyordum. o yüzden 8 yumurtanın 1ini tam alıp diğer 7sinin beyazını kullanın böylece sadece günlük kolestrolünüzü almış olursunuz yiyebiliyorsanız hiç sarı koymayın öyle pekde dayanılcak tad olmuyor ama :)

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Yumurtanın ne sarısı ne de beyazı kolestrol yapmaz. Yumurtanın kolestrol yaptığı saçmalığı neyse ki son bilimsel araştırmalar ile de çözüldü. Yumurtanın sarısı da çok faydalı bir besin kanyağıdır insanlar maalesef çöpe atıyor. Size kendimden örnek vereyim: Son 2 yıldır ortalama 6-7 yumurta yerim 2 si sarısı ile. Daha önceleri de günde 4-5 tane idi. Kötü kolestrol kaç çıktı? 29. 100-120 arası normal değerler. Test 2 ay ara ile tekrarlandı. İyi kolestrol de olması gereken alt limitin 2 katı.

4. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    peki beyler bu migros kipada falan olan 3-4 dakika pişir ye besinleri nasıl hani tavuk schintzel falan olur genelde ben genelde tavuk göğsü alırım 26 protein 14 gr yağ her gün tüketmeye çalışırım zararlımıdır peki ?

5. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    normal tavuk göüğüsü al kaynat tencerede ve ye

öle şnitzellere falan kayma

6. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    öylede temizle haşla uzun iş ya bunlar hazır pişirilmiş 3 dk ısıtıyom direk yiyorum ama işte zararlımı ?

7. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    normal haşlanmış tavuğa göre tabikide zararı vardır, bu arada neyi temizliyon onu annamadım ben şoktan alıyorum bir pakette 2 tavuk göğsü satılan paketi at tencereye , ben bide doğruyorum orta parçalara 5 dakkada pişiyo full ateşte, birisine değil kendine yemek hazırlıyorsun :D

Sayfayı Paylaş