Hem kilo alıp, hem sixpack yapmak mümkün mü?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xaqisium tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xaqisium

xaqisium Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Benim kısmen farklı bir sorum olacak...

5 aydır vücut geliştirme yapıyorum. İlk başladığım dönemde kilom 68di. (boyum 180) Yağ oranım ise %16dı. Bu süreçte sadece antrenman sonralarında protein tozu kullandım. 5 ay sonunda ciddi gelişme kaydettim diyebilirim. Göğüs, omuz ve triceps iyi gelişti. Biceps ve sırt biraz daha az gelişti. (Bunda daha önce geçirdiğim kazanın da rolü var...) Bu arada sixpack için oldukça kastım diyebilirim... Şu an kilom aynı:68, yağ oranımı ise %11e düşürdüm. Benim isteğim daha iri gözükmek.

80kg civarına, yağ oranımı yükseltmeden nasıl çıkaabilirim? Aynı anda yağlanmadan, sixpack kasarak kilo almak mümkün mü?

Şu an için programım:

Her çalışma öncesi koşu yapıyorum, her çalışmayı karın çalışarak bitiriyorum;

1.gün: göğüs ve triceps
    2.gün: sırt ve biceps
    3.gün: omuz ve bacak
    4.gün: dinlenme

bu şekilde bir döngü yapıyorum...

2. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Düzgün beslenme ile mümkün tabiki de . Günlük protein karbo ve yağ alımına dikkat ederek istedigini gerçekleştirebilirsin .

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Kısa ve net. Kilonu yükseltirken, yağ oranını sabit tutmak pek mümkün değil. Bu istediğin, vücudun temel dinamiklerine ters düşer. Asla sadece kas veya yağ kazanamazsın, asla sadece kas veya yağ kaybedemezsin. Vücut, aldığı fazladan enerjiyi, değişen faktörlere bağlı olmakla birlikte kas yapımına ve yağ depolamaya yönlendirir.

Bulking süresince karın bölgen bir şekilde bulanıklaşacaktır.

Diğer yandan gerçekleştirmek istediğin hedefe sene(ler) bazında ulaşabilirsin. (Antrenman/Beslenme/Dinlenme kombinasyonu ile göreceli olarak uzun bir süreç sonunda yağsız vücut kütlesinin artışı)

Sayfayı Paylaş