hem hacim yapıp hem göbeği yok etmek hangi supplement?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mankiw tarafından 26 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar
    biliorum çok zor ama yinede ben bi şansımı deniyim :) hem hacim yapıp hem göbekten kurturabilirmiyim
    yaş 20
    boy .1.71
    kilo 76-77

cla war ewde life time
    optimum whey protein
    creatin hardline
    weider mega forte

bu işi başaramabilirmiyim ?ne ekliim küree ne çıkartiim ?

2. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    L-carnıtıne ekle cla nın yanına.. Creatıneyı cıkar su tutar gobeen buyur :) Az ye cok calıs yaparsın vucudunu saglam :p

3. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    GH-MAX - WHEY - GLUTAMINE
    ama ben %5-6 yag oranı istiyorum diyosan:

MuscleTech Hydroxycut HARDCorE veya Universal Animal CUTS war komple yag yakmaya yardımcı ürünler...

4. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    *lipo 6 adlı ürünü tavsiye edbilir hem kilo verip hem kas kütlesini korumak istiyorsan uygun olur küre ekle derim....
    *creatin + cla kombinelerindende başarılı sonuçlar alanlar var bu iki üründe etkili
    *Hydroxycut Hardcore adlı ürünü anlatmaya gerek yok forumda gerektiği kadar bilgi var zaten

bunlar kürüne ekleye bileceğin sporcuların kullanabileceği yağ yakıcılardır ....
    bu işin piyasası çok karıştı amerikalı fena halde kafayı bu işe takmış durumda bir sürü şey çıkmış durumda;Hoodia Gordonii ,Fx15,lidalar mı ne arasan herkez ticari rant peşinde bu ürnler bize gelmez zaten bunlar diet destekli ürünlerdir evinde oturup diet yapanlar için eğer spor yapıp kas kaypınıda minimuma çekmekse amacın yukarıda ki ürünlerden bir tanesini kürüne dail edebilrisin kolay gelsin....

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu bağlamda esas meshele beslenme ve diyet olması lazım, creatini çıkarmalısın, carnitin eklemalisin, yağı şekeri kes, tuzu tamamen sınırlandır (günde 1 çay kaşığı) sık ve az öğünlerle kontrollü yağsız pirinç, makarna haşlanmış et gibi şeyler tüketmelisin, sofradan tam doymadan kalkıp ara öğünlerde salatada yiyip metabolizmayı yavaşlatmamayı başarman lazım ayrıyeten özellikle sabah kahvaltısında yumurta beyazının çeşitli versiyonlarını bol bol tüketmeni öneririm, antrenmanın sonunda veya içerisinde sonlarına doğru meyve suyu, az miktar çikolata vb şeker alıp salgılanan insülinle antikatabolik etki sağlamanı da öneririm, forumda beslenmeye dair derinlemesine araştırmanı da öneririm, esasında supplementler bölümünde beslenme tavsiyesi ververmekten dolayı biraz kaygılı olmakla beraber inşallah yardımcı olabilmişimdir, yani demek istediğim önemli olan hangi supplementleri kullanmak değilde, dört dörtlük bir beslenmeyi nasıl desteklerim diye sormuş olsaydın yukardaki creatini çıkar, carnitin ekle cevabı yeterli oluyor, konuyu bu açıdanda değerlendirmekte gerekti ve bende kolaya kaçmak istemedim.

Selametle.

6. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Creatini çıkaralım mı? Doğru mu anladım? Su tutması yağlanma anlamına gelmiyor değilmi?

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diyette kreatin almamak gibi bir zorunluluk yok. Hele de bir yandan kas kütlemi nasıl arttırırım derdinde olan biri için kreatin gerekli. Kreatin yağsız kas kütlesi yapmak için gerekli olan bir supplement ayrıca kaliteli markalarda çok aşırı su tutması da olmadığı söyleniyor. Ben uyduruk nutrimax'in kreatiniyle bile su tutması yaşamadım. Ki dediğim gibi yaşansa bile bu diyete engel değil. Bu küre l-carnitine eklemen yeterli. Ayrıca Centaur'un söylediği beslenme planına da uymalısın. basit şekerden uzak dur ve öğünlerini gün içine yay. Yatmadan 4 saat önce bütün karbonhidrat alımını kesmeye çalış.

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Eskiden beri devamlı söylenen birşey zihnime yerleşmiş "creatin kullanırken l-carnitin kullanmak gereksizdir-mantıksızdır" esasına bakarsanız bende creatin kullanıyorum ve aldığım kaloriyide birkaç haftadır epey düşürdüm netice alıyorum ama kaygılıyımda biraz, şahsen creatinim bitince yağ yakıcıya geçeceğim kardioyuda epey arttırarak, şimdi esasında su tutması yağlanma anlamına gelmiyor fakat yağ yakımını biraz azaltıyor-yavaşlatıyor anlamına geliyor, şimdi en akıllıcası amaca yönelik çalışma olur, yani dönem çalışması, çünkü yağ yakarken doğru düzgün kas yapamazsınız, kas yaparkende doğru düzgün yağ yakamazsınız, arada bir yerde gitseniz bile, bulk tamı definasyondamı olduğunuz belli olsun, bu kullandığınız supplementlere de yansıması gerekmezmi?

Saygılar.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    l-carnitine sürekli kullanılabilecek bir supplement. Enerji için vücuttaki yağları kullanmak bulkta da definisyonda da iyi birşey. Creatinin yağ yakımını yavaşlatması söz konusu bile olamaz olsa olsa arttırır. Çünkü daha yüksek ağırlık daha fazla enerji harcaması. Ne kadar çok enerji harcarsan o kadar çok yağ yakarsın l-carnitine yardımıyla. Burada creatine ve bol miktarda carb alsaydık bulka çıkacaktık. Ama creatine ve l-carnitinele depo yakarak bir yandan da kas kütlesi elde ediyoruz. L-carnitine'in vereceği enerji, karbonhidratlar kadar verimli olmadığı için bulk dönemindeki kadar ağırlık basamasakta, creatine yardımıyla çok da düşmüyoruz.

Yani neticede ne bulkta yağ yakımını tamamen durduruyoruz, ne de definisyonda kas yapımını tamamen kesiyoruz. Çok ciddi ve sert definisyonlar hariç kas yıkımı bence dengelenebilir hatta kas kütlesi inşa etmeye devam da edilebilir.

10. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı zaman dilimi içinde başarılı bi yağ yakımı ve kütle alımı sağlayan bi sporcu görmedim gh kullanmadan.

Eğer burda varsa beri gelsin... :)

11. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar creatine deki su tutumunu fazla abartmayalım.Görende oksimetolone gibi su tutturuyor sanar.Creatine diyet döneminde olmalıdır.Kas kütlesini korumak ve arttırmak için.

12. Rynx

Rynx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar benim kürüm : Animal Cuts , Muschletech alpha amino , twinlab glutamine , optimum whey , ultimate BCAA ve BSN Nitrix . Sizce nasıl bu kürle yag azaltıp kas kütlesi alabilirmiyim ?

Sayfayı Paylaş