Helal Supplementler!!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve EFECAN1988 tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. EFECAN1988

EFECAN1988 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    Almanya
    Merhaba arkadaslar.
    Ben bi aci gercegi ögrendim.Supplementlerde ucuz markalarda genelikle Domuz dan bi madde konuluyor.Bunu ":confused:Proteinhydrolysatör" diye adlandirip millete sunuryorlar.Lütfen DINI ne bagli olan kardeslere uyarim.

Bilgilerinizi ögrenmek isterdim.

2. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    nerden öğrendiğini kaynağını yazarsan sevinirim bide hangi markalar karalama yapılmak içinde böyle şeyler denebiliyor lütfen bi açıklık getir ki DİNİNE bağlı kardeşlerimiz tedirgin olmak yada olmamak arasında gidip gelmesin

anlayışın için teşekkürler
    sağlıcakla

3. EFECAN1988

EFECAN1988 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    Almanya
    Ben Bi Marka veya bi isim veremem yakistiramam kendime.
    Ama dedigim suki ucuz markalardan kacin.Eli ayagi düzgün olmayan yani profili disdan beter olan markalarda genellikle oluyor.bunu alman magazininde okumusdum.
    Genelikle birde ucuz amino ampüllerde oluyormus.Tek bilgim budur

Saygilar:shock:

4. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlamaman için kardeşim açıklıyayım hani senin yazdıkların mutlaka doğrudur ama iki kuruş parası olan onunlada supplemen alan kardeşlerimiz bu markaların hangisi olduğunu bilse çok daha güzel hareket ederler

tekrar teşekkürler

5. EFECAN1988

EFECAN1988 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    Almanya
    Marka diyemem zaten tanilmaz türkiyede ama sunu bilinki.kartonun üstünde proteinhydrolysator yaziyorsa o domuzdan olma ihtimali 100 de 60

Türkiyedeki besinleri bilemedigim icin bisey zaten diyemem.
    Hatda burda bir sitede arkadas mal almisdi orda firmadan bir telefon geldi ve eminmisiniz onu almak istediignizden diye bi soru sormuslardi.icinde domuzun maddesi oldugunu anlatmisdi.
    Sadece bunlari diyebilirim bilgim bukadar.eger baska bilgisi olan varsa beni dogrular.

6. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Siz bilmeden domuz yağı vs. yerseniz bu haram değildir. Bilerek yemek haramdır. Zaten haramdan çok pislik bir hayvan olduğu için yenilmez.

7. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Konu farklı malzemelerden üretilen supplementlerden dini konulara taşınmış.Bu konuda çok önemli bu bir gerçek fakat bana göre dini konuların yerinden çok burada supplementleri tartışsak daha doğru olur.
    Ortada büyük bir iddaa var ve yukarıdaki arkadaşımız bizlere iyilik yaptığını düşünerek ucuz supplement üreticilerinden uzak durmamız gerektiğini söylemiş,şimdi ucuz supplement kalitesiz supplement yargısı bana göre yanlış şöyle örnek vereyim birçok yerde tavsiye edilmeyen ve kullanılmaması söylenen ki benimde aynı fikirde olduğum Nitrofull isimli markanın ürünleri hiçde ucuza benzemiyor.Ben bu firmaya domuz yağı falan katıyor demedim yanlış anlaşılmasın kimsenin günahını almak istemem, benim anlatmak istediğim ucuz supplementlerden uzak durulması gerektiğini söyleyen arkadaşımıza sadece bir örnekti yani işin özünü ucuz supplementlere çamur atmanın yanlış olduğuna getiriyorum çünkü çoğu göz önünde tercih edilen supplementlerin zaten tamamına yakını ucuz ancak ülkemize gelene kadarki yol masrafları vesaire eklenince yurdum insanı o ürünü pahalıya alıyor.
    Bu yüzden Türkiye'de üretimi gerçekleşen bazı markaların veya yol masrafları diğerlerine göre az olan ürünlerin ülkede diğerlerine göre daha ucuza satılması kadar doğal birşey yok.
    EFECAN1988 mademki böyle düşünüyorsun ben senin kararına saygı duyarım ki senin gibi düşünen birçok insan vardır forumda ve bu sporun içinde yani ucuz mala kötü diyenlerden bahsediyorum ancak yukarıda yazdıklarıma göz atıcak olursanız belkide fikrinizin yanlış olduğunu düşünüp bu tarz ucuz supplementlerden uzak durun gibi ithamlardan kaçınırsınız.
    Tabiki bu benim görüşümdür saygı duyup kaale almak veya almamak size kalmış.

Kolay gelsin.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2010
  8. EFECAN1988

EFECAN1988 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    Almanya
    Uzak durun demiyelim hmmm dikat edin ve arastirin diyelim:) daha mantikli

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sadece ortaya atılmış bir laftan ibaret, hiç bir kaynağa dayandırılmamış bu başlığı kitlemek zorundayım.

burada ordan duydum,bu böyle dedi gibi bilgilerle bir yere varamazsınız .
    bilimsel verilere dayanan kaynaklarınız varsa bana ö.m olarak sununuz.
    tr de supp ticareti yapanlar gerekli bakanlıklardan izin alırken sence bu husus hakkında bilgi vermiyormudur.

Bahsettiğiniz kaçak yollardan ne olduğu belirsis araba üstünde satılan ürünler için geçerli olabilir. biz zaten bu konuda kesinlikle alım yapmayın demekteyiz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş