Hedefim 50 Kilo Başarabilir miyim?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Mrs.Webmaster tarafından 28 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mrs.Webmaster

Mrs.Webmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Saygı Değer Forum Üyeleri Ben bu işin İçinden Çıkamadığım için Sizin tecrübe ve bilgilerinizle olayı aydınlağa kavuşturmak istiyorum...
    21 Yaşında 1.53 boyunda ve 56 Kiloyum..

Çocukken Kemiklerim sayılcak kadar zayıfken ergenlik döneminde bayaga bayaga tombik biri oldum çıktım..18 yaşımdan beride 50 kilonun ne üstüne çıktım ne de altına indim taki bu yıl içersinde 57 kilo olana kadar...(Cola Tiryakisi Olduğum için sanırım haftada bir bardak su bile zar zor içiodum hep cola) Göbegimin benden önde gitmesine alışkındım ama tartıdaki kilomu gördüğümde büyük şoka uğradım.. 3 Martta Direk Spora Yazıldım hocamın bana söylediklerini uygulamaya başladım...Şekerli-Unlu-çok yağlı şeyleri tamamen hayatımdan çıkardım(Özellikle Cola) ve Su içerken midesi bulanan ben günde minimum 3.5 Litre su İçiyorum.2 günde birde bir buçuk saat fitness' a gidiyorum.İlk hafta 57 kilodan 55' e düşünce acayip mutlu oldum..

Taa ki bugün tartılana kadar ben kilo veriorum derken 1 kilo almış 56 olmuşum :(

Bir yerlerde Bir yanlışlıkmı yapıorum diye sizin düşüncelerinizi merak ediyorum bu konuda yardımcı olabilirmisin?

Günlük yediklerim;

SABAH:Aç Karnına Yarım Greyfurt ve ılık su içinde elma sirkesi ve bal. 2 yumurta beyazı,süt,domates,salatalık,zeytin, lor peyniri

ÖGLE: Kepek Ekmeğiyle Tost veya yulaf ezmesi yogurtla beraber

AKŞAM:Haşlanmış et veya tavuk gögsü-Yanına Yogurt ve Büyük ölçekli bol yeşillikli Salata(yemekten sonra sade soda)

Ara Öğünler: Spor yaparken Sade Soda.Spordan Sonra Derya Dardanel ton yağı iyice süzülmüş
    Meyve(elma-Greyfurt vb.)
    Badem Ceviz Fındık (3 'er tane)
    İçecek Olarak : Yeşil Çay-şekersiz türk kahvesi-Özel yeşil çay karışımı(Mate-Yeşil Çay-Funda Yaprağı-Biberiye-Kekik)

AYRICA NİŞANLIMLA AYNI ANDA BAŞLADIK VE AYNI ŞEYLERİ TÜKETİYORUZ NE EKSİK NE FAZLA YİYOR BEN NE YİYORSAM ODA ONU YİYOR VE İÇİYOR O 3 MARTTA
    86 KİLOYKEN ŞİMDİ 81 KİLO AMA BEN YERİMDE SAYIYORUM...:(

Lütfen yardım ve Görüşlerinizi Esirgemeyiniz!
    :(

Powertattoo bunu beğendi.
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kadar minimal artışlar çok önemli değildir. Arada dönemsel olarak, özellikle kadınlarda, kilo artışı olabilir diyet süresince.

Ayrıca 80 küsur kiloluk bir erkekle, 50 küsur kiloluk bir kadın aynı şeyleri yiyerek, aynı miktarda kilo veremezler.

Azi, rockybalboa7 ve themertyildiz bunu beğendi.
  3. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Derya dardanel ton balığı yazmışsınız.Ton balığı light mı normal mi ?
    Bir de haşlanmış et ama hangi et? Yani umarım pirzola falan değildir.

4. Mrs.Webmaster

Mrs.Webmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Birde şöyle başlama tarihim 3 mart değil 3 Nisan..

Ayrıca Dardanel ton normal ama tüm yagını alıyorz et olarakta pirzola alıcak durumda değiliz zaten öğrenciyiz sonuçta genellikle tercih tavuk gögsü ...

5. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Öğrenci olduğunuzu belirtmediğiniz için bilemedim.Ama ton balığını gene de light olarak almanızı öneririm ne kadar da süzseniz yağ sonuçta ete karışabiliyor.

Onun dışında antrenmanınızı Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman (H.I.I.T) şeklinde yapmanızı öneririm misal şöyle 1 dk performansınızın %90nıyla koşun,30 sn çok yavaş yürüyün ya da durun.Tekrardan 1 dk %90 performans + 30 sn dinlenme. Bu şekilde 10-15 dk yapın.Sabit tempoda koşmaktan daha çok kalori yakarsınız.

Salona gittiğinizi yazmışsınız.Salonda Stepmill yapmanızı tavsiye ederim.Bulabileceğiniz en iyi yağ yakan kardiyo makinesidir.Ama çok zordur onu da es geçmeyim.

Beslenmenize ek olarak sağlıklı omega-3 yağlarını almayı ihmal etmeyin çünkü sağlıklı yağlar yağ yakmada önemli rol oynar.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Diyetinizde başarılar.

6. Mrs.Webmaster

Mrs.Webmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerin İçin Çok Teşekkür Ederim Ama Hala Neden Bu Kadar Zor Kilo verdiğimi Düşünüp Duruyorum acayip çalışıyorum spor salonunda evde çalışma kasların dinlensin dedi hoca diye çalışmıyorum ama yememe ve içmeme çok dikkat ediyorum
    Bakalım Sabır Diyolar Sabrediyorum ama böyle oluncada insanın Motivasyonu çok düşüyor...:(

7. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Her insanın metabolizması farklıdır,kimisi ayda 1 kilo verir kimisi 2.

Motivasyonunuz düşmesin sürece odaklanın sonuca değil.

Bir de su alımına dikkat edin yani verdiğiniz kilo sudan olmasın.Günde 3-4 lt su içmeyi unutmayın.

Yaşınız 21 zaten bu yaşlarda kilo vermek 30lu 40lı yaşlara göre daha kolay. Kendimden yola çıkarak konuşuyorum lisedeyken 86 kiloydum 1 yılda 60 kiloya düştüm boyum 168.

Kendinize güvenin rahat olun bu kadar da sıkmayın yani kendinizi. Olmayacak birşey değil.

İyi sporlar :)

Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Cardio ya ağırlık vererek fazla yaglarından kurtulabilirsin . Başarılar ...

9. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız ben buna takıldım, kiloyla falan alakası yok ama aç karnına böyle bir karışımı içmek mideye zarar vermez mi?

Bu arada her insanın kilo verme hızı değişkendir, her ay aynı oranda kilo verileceğini sanmıyorum, psikolojik durum falan da bunda etkili olabilir.

Sayfayı Paylaş