Hedef yağ yakimi.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve beatsbydre tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. beatsbydre

beatsbydre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba yaşım 15 boy 166 kilo 60 yağ oranı %19
    Klüpte basketbol oynuyorum mevki oyun kurucu koç yaza kadar zayıflamassan kendine yeni takım aramaya baslarsin dedi amacim yag oranini 10 civarina cekmek hemen listeye geciyorum.

Sabah 07:00
    5 kaşık yulaf ezmesi.
    100ml yarım yağlı süt.
    2 yumurta beyazı,1tam yumurta.
    2 dilim salam.
    50gr kaanlar lor peyniri.
    -----------------------------------
    Öğlen 12:00
    Okulda;
    150 gr ton balığı.
    Hafta Sonu;
    *Beyaz Et
    *1ince dilim tam buğday ekmeği
    *Zeytinyağlı salata
    ---------------weightlifter-------------------
    Akşam 1700
    Antreman Günleri;
    *Beyaz et , Balık
    *1 ince dilim tam buğday ekmeği
    Off ;
    Nohut,Bezelye,Kurufasülye.
    *Tam buğday ekmegi
    ----------------------------------
    Ara ogunler:kuruyemis veya elma

Off günleri protein ihtiyacími karşılamak için 100gr lor muz ve sütü mikserden geçirmekteyim sizce bir sakincasi olurmu?
    Antreman Programi
    pazartesi: göğüs+ön kol 30dk cardio
    sali: off
    carsamba: omuz+arka kol 30dk cardio
    persembe: off
    cuma:bacak+sirt 15dk cardio
    cumartesi: off
    pazar:gogus+on kol 30dk cardio
    Her antreman sonrasi karin calisacagim.
    Hatalarim varsa(idman programinda olabilir)duzeltebilirmisiniz?
    TESEKKURLER.

2. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bence güzel olmuş ama 1 gün çalışıp 1 gün ara vermek yerine 2 gün çalışıp 1 gün ara verebilirsin

3. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Tam buğday yerine kepek.
    Yarım yağlı yerine light süt %0.1 yağ oranı ile pınar tavsiye ederim.
    Salam cidden saçma bir tercih olmuş yağ oranı yüksek.Amaç yağ yakmaksa salam sucuktan uzak durulmalı.
    Lor peyniri koy yerine.
    nohut bezelye kurufasulye kötü tercih

salata yağsız olsun

amaç yağ yakmak sen salataya yağ koyuyorsun ?
    yulaf ezmesi yerine kepekli ekmek koy

yağ yakımı sırasında sana yardımcı olacak olan bol bol kardiyodur. Vg bırak derim

yediklerin içtiklerinin kalori hesaplamasını yap , günlük kalori ihtiyacını bul.
    1000 kalorilik bir açıkla hızlı bir şekilde kilo verirsin

Ton balığı konserve ise istediğin kadar süz yağı fazla olur onun yerine tavuk göğüsü tüket.

Yağ yakımı yapan biri olarak listeyi görünce sinir oldum yani.

+ sen basket oynuyorsan ki antrenmanlarınızda baya ağırdır bende basketbol takımındaydım eskiden.
    Vg yapacak zamanı ve enerji nerden buluyorsun vg'yi acilen bırak overtrainning istemiyorsan.
    Karbonhidrat seçimleri glisemik indeksi düşük ve kalori bakımından düşük seçmelisin.
    Kepekli ekmek en ideali.

Yani şu salamı görünce sinirler tavan yaptı.
    Salamı bulk yapanlar bile tüketmiyor sen yağ yakacağım diyorsun salam ne ya ?
    Vücudunda 11.4 kg yağ var

yaza kadar 3 ayın var
    her ay 2,5 kilo yağ yaksan
    7,5 kg kaybedeceksin toplamda
    52.5kg vücut ağırlığı 3,9 yağ

%7 ye düşersin.Ki her ay 2,5 veremeyeceksin kütlen azaldıkça yağ vermen dahada zorlaşacak her ay verdiğin kilo daha da azalacak ve diyetini ağırlaştırman gerekecek.
    Özetle bol şans...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:05 ----------

hedefine en kısa sürede ulaşmak istiyorsan
    günlük kalori alımı 1500 ü geçmeyecek bununda
    %60 ' ı k.hidrattan olmalıki o ağır basket antrenmanlarında overtrainning olmayasın.
    Buda 900 kaloriye tekabül eder.225 gr karbonhidrat alacaksın.Bu da 9 dilim kepekli ekmek yapar.

Geriye kaldı 600 kalori hakkın 125 gr protein desen bunada.
    Özetle yağı çıkaracaksın hayatından yağ yok sana yoksa
    yaza kadar zor %10 görürsün.

Son düzenleme: 1 Mart 2013
  4. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaş 15 yaşında ve hormonal sistemi çok önemli ama sen bu durumda 0 yağ öneriyorsun hayret gerçekten.benim sana tavsiyem yemeklerini yağsız şekilde hazırlaman ama abartmamak kaydıyla salatana zeytin yağı eklemen ve tuzsuz kavrulmamış fındık,badem,yer fıstığı,doğal deniz balıkları tüketmen.bu yağlar sağlıklı yağlardır ve senin hormonal sistemin için çok önemlidir.bu sporu yaparken hormonların ne kadar önemli olduğunu araştırın derim.

ayrıca hem basketbol oynayıp hemde vucut geliştirme yapmak isteyen birine 1500 kalori çok komik hele bu kişi 15 yaşındaysa...

5. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Tam tersine yağları yakmak için yağ alımını arttırmak gerek ki vücut yağ yakımına yönelsin karbonhidratları azaltmak gerek bence. ayrıca tam buğday/çavdar/kepek ekmeği farketmez beyaz olmasın yeter proogramın gayet iyi bana sorarsan ama yağ alımını artırman gerek diye de abartma karb(kg) x3 protein(kg) x2 yağ(kg) x1 idealdir yağ yakmak isteyen biri için ki programıında gayet uygun buna.

beatsbydre bunu beğendi.
  6. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam sizin yaptığınızı yapsın bu kişi %10 ' a düşerse eğer yaza kadar ben adam değilim açık ve net.Vg'yi bırakacak zaten o basketbol antrenmanları çok yıpratıcıdır kardiyoya benzemez.Mahfeder adamı 2saat falan olur genelde, adam akıllı takımdaysaki öyleye benziyor.Ben efeste oynadığımda anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirirdi hocamız.

Kesinlikle fındık mındık vs. yağ için kullanılmaz yağ değeri aşırı yüksek bunların ceviz ve balık yağı daha uygun tercih.Salataya ve yemeklere kesinlikle yağ konulmamalı.
    Yani ne komik bir öneridir bu yağ yakmak için yağ alacaksın
    günde 60 gr yağ diyorsun adama
    540 kalori yapıyor
    3gram karbo yazmışsın 720 kaloride bu
    2 gram protein 480 kaloride bu
    topla bakim kaç yapıyor
    adamın hedefine uygun diyet vermezsen olmaz bu iş
    adam %19 dan %10 ' a düşeceğim diyor 3 ayda.
    Nasıl verecek bu kiloyu ?

+ Karbonhidratı nasıl bırak dersin sen çok ağır basket antrenmanları yapan bir adama? Akıl var mantık var...
    yediklerinin %60'ının karbo olması lazım bu adamın çünkü basket antrenmanı ağırdır yani.

Siz salam yiyerek yağ yakın bol şanslar yorumsuzsunuz.

Biri .çıkar isveç diyeti yazar ölüm orucuna girer diğeri çıkar yağ yakımı için yağ alacaksın der karatay denen şarlatan gibi.

Yağ yakmak kafaya göre olmuyor
    yağ yakımı kalori açığı yaratmadan yapılmaz.

Son düzenleme: 1 Mart 2013
  7. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

fındıktaki yağ ile vucuttaki depo yağlar aynı sanıyorsun ya da ikisine de yağ deyip geçiyorsun anlaşılan.yoksa yağ yediğinde nasıl yağ yakacaksın diye sormazdın.15 yaşında yağsız bir diyet arkadaşın hormonlarının çok önemli olduğu bu dönemde uygun değil.testesteron ve gh de dahil bütün hormonlar yağlara ihtiyaç duyar.

edit:bu arada merak ediyorsanız 107kg dan 86kg ya düştüm.yağ oranımda %29 dan şu anda %16

beatsbydre ve SpReaD bunu beğendi.
  8. erenkutay

erenkutay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Basketbol oynarken VG yapman çok doğal bunu bende yapıyorum. Antremanlar cardio ağırlıklı olduğu için antreman günleri çok ağır çalışmıyorum. Eğer çok adı duyulmamış bir klüpte oynuyorsan(Fb,bjk,gs,efes...) antremanların haftada 3 günü geçmez. Haftasonları da biraz cardio yapıp beslenmene dikkat edersen geleceğin açık thums:

9. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bak bende yağ tüketiyorum ama 1gr çok fazla bir miktar gram başına

%30 gibi rakamdan %16 ya düşmek kolay kısa zamanda %16 dan %8 e inmeye çalış bakalım diğerine kıyasla ne kadar sürecek.

Son kez söylüyorum ben adamın hedefine yönelik söyledim adam 3 ayda %10 a inmek istiyor tek çıkar yolu bu.
    %19 yağ oranı var
    adamın zaten boyu kısa kilosu az bundan dolayı bu adamın metabolizmasının harcayacağı enerji benden az.Benim ağır kardiyo ve sıkı diyetle yarattığım farkı bu adam yaratamaz
    ben 1600 kalorilik uyguluyorum üstünede kardiyo ile açık koyuyorum.
    bu adamın ağır basket antrenmanlarına rağmen 1600-1700 alması gereken.
    1 kilo vermek için 1900 almam gerek benim 300 kalori açık ve kardiyo ile bunu hızlandırıyorum elimden geldiğince ama bu adamın 1kilo vermek için yapması gereken 1600-1700.
    Sen tutarda bu adama 1gr yağ dersen bu iş başlamadan biter adam %19 dan %10'a ineceğim diyor oran küçüldükçe kilo vermek dahada zorlaşacak adam 5 kilo verdikten sonra belkide dahada ağırlaştırması gerekecek diyetini

0,5 gr yağı geçmemeli bu adam
    çünkü vücudu küçük kilosu az

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:52 ----------

İşin sağlıksızlığı benim verdiğim diyetten başlamıyor ergenlik çağında bir adamın definisyon yapan vg'ciler gibi yağ oranını %10 ' a düşürmek istemesinden kaynaklanıyor.Haklısın bu adamın yağ tüketmesi her şeyden yemesi gerek adam gelişecek büyüyecek bu sırada her şeye ihtiyaç duyacak.Ama adam kafasına koymuş %10 'u bu adama sağlık vs. bahsetmek gereksiz adama yolu göstereceksin.

10. beatsbydre

beatsbydre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Antremanlar Pazartesi ile Cumartesi gerçekleşiyor.Okul takımīda geldi üstüne boyumda bu saatten sonra uzamaz gibi hedef atletik iyi sıçrayan deli gibi şut atan kollar istiyorum bugun basladim alismak zor olucak ama durmadan calisacagim.

11. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Benim verdiğim ölçülerde kalorileri topladığımızda 1740 yapıyor. Bu kalori değeride o yaştaki ve o kadar efor sarfeden biri için kilo vermek amaçsa yeterlidir.

12. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Boyun uzamaz mı?
    Ortopediye git kıkırdaklarına baksınlar sana kaç cm uzayabileceğini söylerler.
    Daha yaşın 14.
    Erkekler 21-22 yaşına kadar uzayabilir.
    Aşırı yeteneğin yoksa ve boyun uzamayacaksa boşuna oynuyorsun bu oyunu oynayan 1.90 lık 2metrelik adamlara karşı şansın 0 eğer yetenek fışkırmıyorsa
    istediğin kadar sıçra
    o adamlarda bacak kası çalışıyor zıplamak için

13. beatsbydre

beatsbydre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Protein miktari 1,5 olsa?

14. beatsbydre

beatsbydre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aldigim yağlar yararlı diğer yorumunda ise vg bırak demişsin kiloyu verdikten sonra heryerimin sarkmasini istemedigim icin ağirlik kaldiriyorum.

Sayfayı Paylaş