Hedef 10 kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve bekonic tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bekonic

bekonic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba!

Uzun süredir sporla uğraşıyorum fakat kendimi bildim bileli kiloluyum. Bir türlü veremedim. Gerek body-building gerek yüzme, basketbol... Kilomu bir türlü spor ile atamadım. İyi bir beslenme programı ve tam konsantrasyon ile son defa denemek istiyorum.

Boy : 174

Kilo : 79.3

Başlangıç tarihim: 27/01/14

Beslenme:
    Sabahları kahvaltı ile aram pek iyi değildir. O nedenle Yeşil Çay/Sütle Musli/Kahve. Değişebilir. Dediğim gibi kahvaltı edemiyorum pek.
    Öğlen ve akşam için protein ağırlıklı, tavuklu salata gibi, et ve sebze yemeği düşünüyorum. Daha çok diyet tarzı fakat protein ağırlıklı.
    Gece önemli. Geceleri çok midem kazınıyor ve atıştırıyorum. Her kece iki-üç meyve ile geçiştirmeyi planlıyorum.

Spor :
    Hafta'da 5 gün antremanın başında kardiyo olmak üzere (30-45dk) , her gün belirli bir kas grubunu çalıştıracak şekilde ağırlık antremanı yapmayı planlıyorum. Hedefim her ay 5 kilogram kaybetmek.
    Önerilerinizi bekliyorum. Değişimimi burada paylaşacağım.

2. sthammer

sthammer Guest

Sabah kahvaltisini atlama ve kompleks karbodan cekinme bu ogunde..,
    Gece icin yogurt, lor peyniri, light kasar vb. kaynaklara yonelmende fayda var, gece meyve olmasin..

3. bekonic

bekonic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kahvaltısına biraz daha önem verip, domates, salatalık, peynir, yumurta ekledim. Fakat dediğim gibi, az yiyebilirim nedense sabah hiç yiyemiyorum. Akşam ki meyveyi kaldırıp yerine dediğiniz gibi yoğurt, peynir gibi uzun sindirilen proteinlerden koyacağım.
    Bilgiler için teşekkürler.

4. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yardımınıza ihtiyacım var. Bilinçli spor yapan birilerinden tavsiye almam gerekiyordu. bir süredir forumu takip ediyordum ve bugün canıma tak edince yazayım dedim. 38 yaşında bayanım. Yıllardır kilo problemiyle uğraşıyorum. çok zayıf bir çocukluğun ardından doğum sonrası başlayan kilo problemi...11 yıldır diyeti bıraktığım an fil gibi oluyorum. Nihayet psikolojik danışma hizmeti alarak 3 aydır diyet olayını hayatımdan çıkardım ama çok hızlı kilo aldım. geçen yıl bu sıralar dukan (proten ağırlıklı) diyetiyle 8 kilo verdim ama sıkılınca bıraktım ve sonuç... şu an boyuma ve yaşıma göre en az 10 kilo fazlam var. 162 boy, 72 kilo.
    iş yaşantısından dolayı hareketsizim. spor da yapmazsam hazin son :( Daha önce tecrübe etmişliğim var yürüyüş bana iyi geliyor.Diyet yapmadan sadece yürüyüşle kilo verebiliyorum.
    En son 4 yıl önce sadece yürüyüşle 4 ayda günde 15 - 20 km. yürüyerek 8 kilo vermiştim.
    Gelelim size sormak istediğim detaylara:
    Yaklaşık 1 aydır yine yürüyüşe başladım.çok güçsüz olduğumdan ve çok zor kilo verdiğimden kaslarımın zayıf ve az olduğunu düşünüyordum. Bu yüzden forumda gördüğüm bir ilaçla (Ventolin) birlikte başladım yürüyüşe. Zaten astım riski taşıdığımdan yaz aylarında elimde bulunması için dr.umun yazdığı bir ilaç olduğu için tereddütsüz kullandım. amacım yağ yakımını hızlandırmasıydı. ilk 15 gün günde 5 km. ile başladım yürüyüşe. sonraki 5 günde 8 km.ye ve sonra da 10 km. ye çıkardım. yalnız bu yürüyüşe başlamadan önce hereketim sıfırdı. günde 300 m. ancak yürüyordum. moralimi bozar diye tartılmıyordum. bu yüzden başlangıç kilomu bilmiyorum ama 1 hafta önce 72 kilo olduğumu görünce şok oldum. çünkü en fazla 70 gibi bir rakam bekliyordum. su topladığımı düşündüm. diüretik alarak tartldığımda 70 olmuştum. Neyse, 1 hafta sonra yani bugün tartıldığımda 74 ü görünce ağlayacaktım. en son hamilelik kilomdu bu,korkunç yani. üstelik yememe de dikkat etmiştim ve protein ağırlıklı besleniyorum.hemen spor merkezine gidip şu yağı falan ölçen tartılarda ölçüm yaptırdım ve şöyle bir sonuç çıktı: %28 yağ oranı. %44 kas oranı. ölçüm yapan kişi kas kütlesinin fazla olduğunu söyledi. tabi bu sonuçlar yaklaşık yada tahmini sayılacak değerler biliyorum ama şimdi sormak istiyorum ben nerede hata yapıyorum? tek isteğim zayıflamak, lütfen yol gösterin tecrübelerinize ihtiyacım var. metabolizmamı daha çok çalıştırsın daha çok enerji tüketsin diye kaslanmak istemem hata mı? sizce kas oranı iyi mi? yapmak istediğim tek spor yürüyüş. salona falan gitmek istemiyorum.devam ettiğimde her şey yoluna girer mi?
    Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş