Hazirladigim program hakkinda gorusleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Onat4Music tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Onat4Music

Onat4Music Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Selam dostlarim ve hocalarim. 2 yildir bu sporla ilgileniyorum, okul ve is yuzunden tum gucumu veremesem de duzenli olmaya calisiyorum. Amacim fitness ve vg'yi kombine etmek denebilir. Genel olarak ne bulk ne define; orta yoldan gitme taraftariyim.
    Bir suredir devam ettigim programimi degistirme karari aldim. Goruslerinizi ve onerilerinizi merak ediyorum. Simdiden tesekkurler.

Pzrtsi - Off
    Sali - Bacak,Triceps,Crunch
    Cars - Gogus,biceps,kardiyo
    Prsmbe - Off
    Cuma - Sirt,triceps,karin
    Cmrts - Omuz,kardiyo
    Pazar - Biceps,karin

Daha verimli calismami sagliycak degisiklik onerinizi bekliyorum.

2. SsBlackEagles

SsBlackEagles Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    p.tesi yi off geçme derim. araştırmalara göre en yüksek ağırlıklar en iyi göğüs antremanları p.tesi çıkıyormuş.

3. Onat4Music

Onat4Music Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    onu malesef hayat kosturmacasi yuzunden off biraktim, benzer birseyi ben de okumustum haklisin.
    kaslarin dinlenmesi ve siralama acisindan da fikirlere acigim.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence bir gün çalıştıktan sonra ertsi gün vucuduna dinlenmek için fırsat vermelisin
    normal şartlarda vucut kendini bukadar hızlı toparlayamaz
    onun dışında burda birçok kişi programını yazmış onlardan sana uygun bir kombine seçebilirsin

5. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    göğüsten önceki gün arkakol girersen yorgun bir arkakolla ne yüksek ağırlıkta göğüs çalışabilirsin ne de arkakolunda gelişme kaydedebilirsin.
    amacın kolları önplanda tutmak heralde o halde şu program daha mantıklı olacaktır
    chest-triceps
    back-biceps
    off
    omuz, karın
    bacak, kalf
    triceps,biceks,abs(isteğe göre)
    off

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    sali günü triceps çalışıyorsun. ertesi gün yorgun tricepslerle göğüs çalışacaksın. bu haldeyken göğüsten önce tricepslerin yorulacak ve büyük ihtimal göğüs için yeterli gerilimi sağlayamayacaksın.

sırtla biceps, göğüsle tricepsi aynı güne koymaya çalış. bu durumun önüne bu şekilde geçebilirsin.

kolu haftada iki gün çalıştırıyorsun. amacın belli. kolları büyütmek ama zaten göğüs ve sırt çalışırken de kolları çalıştırıyorsun. bir de üstüne 2 gün kol.. bu çok fazla gibi..

7. Onat4Music

Onat4Music Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    oncelikle bilgiler icin cok tesekkur ederim, hepsi cok faydali oldu. aslinda kol olarak diger bolgelere nazaran daha ondeyim ve onceligimi bacak,sirt ve goguse vermeye karar verdim.
    gogus icin tricepsi, sirt icin bicepsi onceden yormaman gerektigini biliyorum aslinda ama gogus-triceps ve sirt-biceps calistigimda da kol acisindan verimin dustugunu gordum oncelerde.
    soyledikleriniz dogrultusunda onumuzdeki 2 ay icin soyle bir program nasil olur sizce?

Pazartesi : Bacak - Kol
    Sali : Off
    Carsamba : Gogus - Kardiyo
    Persembe : Off
    Cuma : Sirt - Karin
    Cumartesi : Off
    Pazar : Omuz - Karin

Sayfayı Paylaş